Helezon Yay Değişimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan raşit01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,540

raşit01

Kamp I
Yer
adana
Merhabar, 98 vitaramın arka tarafı biraz yere yakınlaşmış görünüyor, helezon yaylarından kaaynaklanıyor sanırım , helezon yayın tanesine 70 tl fiyat diyorlar. Değişim mi önerirsiniz yoksa sağlıklı başka formül varmıdır.(amortisör, yaalar orjinal ,kasislerde yumuşama hissediliyor).Birde aks körüğü sorunum var yanılmıyorsam peugeot 406 modelinin körüğü güzel şek,ilde uyuyormuş, teyyit eden olursa sevinirim.TEŞEKKÜRLER...

Etiketler
Ynt: Helezon Yay Değişimi

Merhabalar, arka yayların kapanması Suzukilerde görülen genel bir durumdur.
Çözüm:
a)2 Adet yeni yay satın almak.
b) Yay altına get ilave edip eski yükseklige kavuşmak. (Düz bir yerde araç boşken ,Şasi uçlarını ön ve arkadan ölçüp gerekli yükseklikte get yaypıp arka yayların üzerinde eklersiniz)
Not. Aracın arkası öne nazaran 1-1,5 Cm daha yüksek olursa daya iyi olacaktır.

Vitaranızın aks körüğü değişimi için tüm gerekli detaylar aşağıdaki linkde mevcuttur. ;)
Çözüm;
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=14516.0

iki yeni helezon aldım ,tanesi 70 tl üzerinde OBK -made in japan yazıyor bilmem artık çakmamıdır değilmidir :smiley: yakın zamanda taktıracağım

merhaba, bende helezonlerı değiştirmeyi düşünüyordum fakat servis çok yüksek fiyat vermişti yanlış hatırlamıyorsan tanesine 250 tl bu yüzden vaz geçmiştim. Nereden temin ettiğinizi ve taktıktıdıktan sonra da düşüncelerinizi bildirebilirseniz bende helezonları değiştimek isterim.

Merhaba Arkadaşlar

bende araçıma yeni daha uzun yay arıyorum.(opel frontera).Çıkma veya bu şekilde isteye göre helezon yay yapan firmalar var mı?
selamlar
murat

bugün helezonları değiştirdim, araçta hiç yükselme olmadı aksine 1 cm kadar daha düştü bizde eskisini tekrar takarak yayın altına 2-3 cm kadar birlastik takoz koyduk gayet güzel oldu, artık yenin yayları iade edeceğiz :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri