Hem arabada hemde çekme karavanda kullanılabilen bisiklet taşıyıcısı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafayetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,553

mustafayetim

Evim Arkamda Dünya Önümde
Yer
Adapazarı
Bu sene gerçekleştirdiğimiz avrupa gezisinde italya vicenza'da gezdiğimiz karavan markette almak istediğim fiamma marka bisiklet taşıyıcısını pahalı olduğu için almamıştım.
Aşağıda fotoğrafı görülen bu taşıyıcı karavanın ön şasesine monte ediliyor ve sabit.

T1

T2

Etiketler
Ynt: Hem arabada hemde çekme karavanda kullanılabilen bisiklet taşıyıcısı

Bu sene arabanın çeki demirine monte edilen bir thule bisiklet taşıyıcısı aldım.

DSC01440

DSC01443

DSC01449

DSC01450

Bu bisiklet taşıyıcısına aynu zamanda kayak taşıyıcılarımıda monte edebiliyorum.Normalde Kayak taşıyıcım thule marka idi ve arabanın üstündeydi.Kayakları arabanın üzerinden almak özellikle soğuk karlı havada zor idi.Şimdi bu bisiklet taşıyıcısına monte ettiğim thule kayak taşıyıcısı sayesinde arabanın arkasından almak daha rahat.

DSC01444

Acaba karavanın ön kafa kısmına çeki demiri topuzunu sabit olarak monte etsem ve thule bisiklet taşıyıcısını buna bağlayabilirmiyim fikri aklıma geldi.Bu fikrimi demir doğramalarımı yapan Yusuf ustama sordum kolay dedi.Karanın şasisi komple galvaniz olduğu için kaynak yapmadan dört civata ile topuzu şaseye dışarıdan görünmeyecek ve estetiği bozmayacak şekilde sabitledi.

DSC01497

DSC01501

DSC01490

DSC01487

DSC01488

Bu çeki demirinin üzerine thule bisiklet taşıyıcısını monte ettim.

DSC01454

DSC01464

DSC01457

DSC01458

DSC01463

Böylece bisiklet taşıyıcısını hem arabamda hemde çekme karavanımda kullanabileceğim.Bir seyehat esnasında kampingde kalıp etrafı gezmek istediğimde kolaylıkla karavandan çıkarıp arabaya takıp etrafta gezeceğim yerlere bisikletleride araba ile götürebileceğim.

DSC01472

DSC01470

DSC01477

DSC01481

Şimdi güzel oldu, imalat tasarımı, onlara ait ama, kullanım tasarımı bize ait oldu...
1 arabada,
2 karavanda,
Haydi, 3,3,3.....

Mustafa bey güzel bir çalışma olmuş, her zaman işinize yarayacaktır, ama çeki demirinin monte edildiği saç eğer yeterince kalın değilse bisikletlerin ağırlığı ile yolda esneme ve hatta kırılma yapabilir, bunu önlemek için sacın alt iç kısmına profilden yada lama demirden destek atmakta fayda vardır. ( gerçi işi yapan demirci ustası eminim onu düşünüp sacı öncelikle bu konuda değerlendirmiştir ama ben yine de yazmadan duramadım ;D)
Güle güle kullanın :smiley: :smiley: :smiley:

mustafayetim' Alıntı:
Böylece bisiklet taşıyıcısını hem arabamda hemde çekme karavanımda kullanabileceğim.Bir seyehat esnasında kampingde kalıp etrafı gezmek istediğimde kolaylıkla karavandan çıkarıp arabaya takıp etrafta gezeceğim yerlere bisikletleride araba ile götürebileceğim.

güzelmiş Mustafa kardeş güle güle kullan

Atilla ve Halil Bey teşekkür ederim.Haşmet Bey uyardığınız konu çok önemli.Topuzun karavana bağlantısını çok sağlam yaptık.Selamlar.

çift kullanımlı pratik bir çözüm olmuş, güle güle kullanın Mustafa hocam :smiley:

Sağolun Levent Bey sizin tente gibi hem ekonomik hemde pratik oldu.Aynı zamanda bisiklet taşıyıcısına monte ettiğim thule kayak taşıma aparatı sayesinde yanlızca bisiklet değil kayaklarımıda taşıyabiliyorum.

DSC09843

Aynı projeyi Maltepe buluşmalarından birinde anlatıyordum, Hakan kullanmadığı çeki demirini vereceğini söylemişti
ancak henüz gerçekleşemedi,sanırım bende bir topuz almakla işe başlamalıyım.

Mustafa bey bendeki bisiklet taşıyıcı arka kapıda stepne olduğundan montajda sorun yaşadım, sizin taşıyıcı farklı ve
çok güzel olmuş elinize sağlık iyi günlerde kullanın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri