Hem Offroad Hem Aşçilik Hem Kamp Tavsi̇ye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan elkcloner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,285

elkcloner

Yeni Üye
Merhabalar,
Ben Emre,
Elektrik Elektronik Yüksek Mühendisiyim. İşim gereği Türkiye'nin 68 ilini gezdim ve offroad araçlarına meraklıyım.
Bu zamana kadar gezdiğim yerleri artık aracımla gezerek, araç arkasında doğada yemek yaparak ve konaklayarak gezmek istiyorum.
Araç için Toyota Land Cruiser düşünüyorum. Ancak başka tavsiyelerinizi de rica ederim.
Bahsettiğim amaçlarla alakalı olarak araç tavsiyeleriniz nelerdir?
* Çok ağır offroada girmeyecek, sadece gezi amaçlı dağlar ve yaylalara çıkabilecek.
* Araç bagaj kısmında ocak, dolap ve yemek malzemeleri koyulabilecek-sığabilecek. (tasarımı yapabilirim)
* araç üstü çadır yapılabilecek.
Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,
Ben Emre,
Elektrik Elektronik Yüksek Mühendisiyim. İşim gereği Türkiye'nin 68 ilini gezdim ve offroad araçlarına meraklıyım.
Bu zamana kadar gezdiğim yerleri artık aracımla gezerek, araç arkasında doğada yemek yaparak ve konaklayarak gezmek istiyorum.
Araç için Toyota Land Cruiser düşünüyorum. Ancak başka tavsiyelerinizi de rica ederim.
Bahsettiğim amaçlarla alakalı olarak araç tavsiyeleriniz nelerdir?
* Çok ağır offroada girmeyecek, sadece gezi amaçlı dağlar ve yaylalara çıkabilecek.
* Araç bagaj kısmında ocak, dolap ve yemek malzemeleri koyulabilecek-sığabilecek. (tasarımı yapabilirim)
* araç üstü çadır yapılabilecek.
Şimdiden teşekkürler.
merhaba,

LC geniş bagaj hacmi ile size eşlik edebilecek bir araç, hangi versiyon ya da model düşünüyorsunuz, ona göre kullanıcıları yardımcı olur.

diğer yandan farklı araç önerileri için ortalama bir bütçe verirseniz daha sağlıklı öneriler gelir.

her aracın yürütme gideri farklı, malum vergi, benzin, mazot, bakım vs gibi giderler aracın yaşına, servis durumuna ve önceki kullanıcılarına göre çok değişiyor.

Merhabalar,
Bütçe olarak 120-130 civarı düşünüyorum. araç yükseltme, kamp revizyonları ve bagajı mutfağa çevirme işlemleri için de 20 bin civarı düşünüyorum. ancak daha uygun maliyetli araç önerilerinize de açığım. benim için önemli olan uzun yol konforu ve yolda bırakmayacak araçlardır. LC olarakta bulabilirsem 3.0 D prado veya benzin+tüp modellerini düşünüyorum. ancak dediğim gibi diğer marka model önerilerine de açığım.

120-130 a temiz bir prado 3.0 d bulmak zor gibi, benim LC hakkında bilgim pek yok, bilen arkadaşlar yanıtlayacaktır.

alternatif olarak grand cherokee 3.0 2008-2010 makyajlı kasa öneririm, arazide gayet iyidir, bagajı da LC kadar olmasa da büyüktür. uzun yol konforu da yüksektir.
bana göre bakımı daha kolay ve az maliyetli. yakıt olarak da kendisi sınıfında en az yakanlardan.
bu araçla ilgili forumda 2-3 tane konu var, bir inceleyin isterseniz.

kolay gelsin sağlam yolda kalmaz herşey yapmaya ugun benden başka pek seven olmaz
B6ypCwFh1wE

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri