Her Yönü Ile Güney Karavan ..gerçek 01 Belgelİ-750 Kg.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 309
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 102,106

Acaba karavana stabilizatör taktırmak ne kadar fayda sağlar? Yüklü 800-850 kg olacak karavan için stabilizatör taktırmak gerekir mi? Maliyeti 2500 TL civarı.

Acaba karavana stabilizatör taktırmak ne kadar fayda sağlar? Yüklü 800-850 kg olacak karavan için stabilizatör taktırmak gerekir mi? Maliyeti 2500 TL civarında.

Hayır, sanmıyorum. Stabilizatör bile olsa sürat yapmanız önerilmez. Stabilizatör sihirli bir alet değil. Her sorunu çözecek diye bir şey yok. Ama yine de kullananlar konuşsun. Bende yok.

Stabilizatör ile daha yüksek hizlar mümkün olabiliyor o zaman?
Her çekme karavancının şu konuyu okumasını tavsiye ederim.

Stabilzator ile ilgili maddeye bakarsanız katkısı yüzde 8 civarı olmuş.

Orada da belirtmiştim yineleyeyim. Çekme karavancı yolda olmaktan keyif almalı. Amaç varmak değil her andan keyif almak olmalı. Güvenli hız maksimum 80km/saat.

Nacizane yaklaşık 5000km çekme karavanla yol yaptım toplamda. Ortalama hızımı hesapladığımda 60-65km/saat oldu hep.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her çekme karavancının şu konuyu okumasını tavsiye ederim.

Stabilzator ile ilgili maddeye bakarsanız katkısı yüzde 8 civarı olmuş.

Orada da belirtmiştim yineleyeyim. Çekme karavancı yolda olmaktan keyif almalı. Amaç varmak değil her andan keyif almak olmalı. Güvenli hız maksimum 80km/saat.

Nacizane yaklaşık 5000km çekme karavanla yol yaptım toplamda. Ortalama hızımı hesapladığımda 60-65km/saat oldu hep.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim her bir satırı aklıma yazdım. Emeğinize sağlık.

Merhaba. Sizlerden frenle alakalı yardım talep ediyorum. Güney midi kullanıyorum ve alko fren kullanılıyor. Geri gidişlerde frenin geri gittigimizi algılayıp fren yapmaması gerekiyor. Eğer düz bir zemindeyseniz ya da arkaya doğru meyilli iseniz sorun yok. Lakin tekerleklere bir engel denk gelirse ya da yukarı doğru meyil varsa fren hemen devreye giriyor. Daha önce frenle alakalı bir kaç mesaj okumuştum ama derdime derman olmuyor. Cok ayrıntılı değil ama ön kısım şu şekilde :

Screenshot 2020 05 06 10 24 24 620 commiuivideoplayer

O sistem bu tip ucuz çeki başlığında mümkün değil.
Bu durumun öncesi, inip el ile, geri fren iptal dilini yuvasına sokmanız gerekir.

Uğraşmak istemiyorsanız AL-KO 3004 taktıracaksınız.
Biraz pahalıca ama,
hem yalpalamyı önlüyor, hem geri gitmeyi algılıyor.

Yani bunun böyle olduğunu Ender bey belirtmisti. Geri geri gitmeye çalışıp gitmediğini farkedince kendisine telefon etmiştim. Fren iptalinden bahsetmemisti. Geri fren iptal dili mevcut mu? Eğer evet derseniz hemen karavanın yanına gidip bakacağım :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR