Her Yönü Ile Güney Karavan ..gerçek 01 Belgelİ-750 Kg.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 309
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 101,981
"Konu başlığından da oldukca sapmış bulunuyoruz.Konuya dönüş olur umarım bundan sonrada"

Konu içinde kalmak istiyorsak sadece konu ile ilgili yazılar yazsak daha uygun olmaz mı? karavan imalatı ve güvenliği ile kaçak bina yapımına göz yumma iddiasının bağlantısı nedir acaba?
Soru sorduğum kişi neden cevap yazmaz merak etmeye başladım ki açtığı konu hakkında bigilsi olduğu tarzda yazmaya çalışıyor ki olabilir de bu hiç garip değilde neden soruma cevap vermez

ben bu şahsın troll* olduğunu düşünüyorum...

* trollemek, ciddi veya ciddi olunması gereken konu,ortam veya platformlarda olayı tamamen ciddiyetsiz veya alaycı bir tavırla yapılan eylem , troll eylemi yapan şahıs.

bu kişi büyük ihtimal inci sözlük veya ekşi sözlük ergeni olup forumu sabote etmeye çalışıyor , ciddiye almayıp yazdıklarını kaale almamanizi öneririm.

selamlar saygilar

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben bu şahsın troll* olduğunu düşünüyorum...

hiç alakası yok.. ekşisözlük ergeni değilim. trollemek niyetinde de değilim. sabotede yok. diğer bazı topiklerde yazdım... kurup durmayın.

bir kaç zamandır karavan almaya çalışan sizin gibi aynı ülkede yaşayan biriyim. burada ki yazışmaları şahıs bazında değil ama genel olarak takip ettim. karavanlar hakkında bilgiler edindim. hepsi bu kadar..

merak ediyorsanız da yazayım. karavanım yok. ama bir gün karavanım olacaksa Güney markanın mevcut üretimleri ya da benzeri yapıda bir karavan olmayacak bu..

yazdıklarıma hak verenleriniz olacağı gibi haksız bulanlarda olacaktır. eleştrilere açığım. şimdi diyeceksinizki ''daha karavanı yok girmiş bizim siteye sallıyor''. hiç önemli değil.. ben sadece kendi fikirlerimi salladım..

daha iyi bir fikri-harikanız varsa meydan sizin.. buyrun biraz da siz sallayın..

Kendisinin Gerçek olduğunu söyleyen sayın CEVİZKIRAN
Size basit cevap vermeme ihtimali olmayan soru sordum ama görmemezlıkten geliyorsunuz.
İşinizi eğitiminizi burada beyan etmeniz çok mu zor?
Sallama bir eğitim ve meslekte yazabilirsiniz elbette ama arkasından eğitim ve işiniz ile ilgili sorular gelebilir bu sorulara ikna edici cevaplar yazamazsanız eh o zamanda sizin hakkınızda başka şeyler yazabiliriz haliyle.Zaten şu an içinde amacınızın yazılarını okuyan bizler için pek öyle iyi gibi gözükmüyor. HAYDİ BAKALIM BİRAZ GAYRET ET İYİ NİYETİNİ GÖSTER.
Yazdıklarını okuyunca ikna olalım. hakkında olumsuz düşündük diye utanıp burada açıkça sizden özür dileyelim

Son düzenleme:

hiç alakası yok.. ekşisözlük ergeni değilim. trollemek niyetinde de değilim. sabotede yok. diğer bazı topiklerde yazdım... kurup durmayın.

bir kaç zamandır karavan almaya çalışan sizin gibi aynı ülkede yaşayan biriyim. burada ki yazışmaları şahıs bazında değil ama genel olarak takip ettim. karavanlar hakkında bilgiler edindim. hepsi bu kadar..

merak ediyorsanız da yazayım. karavanım yok. ama bir gün karavanım olacaksa Güney markanın mevcut üretimleri ya da benzeri yapıda bir karavan olmayacak bu..

yazdıklarıma hak verenleriniz olacağı gibi haksız bulanlarda olacaktır. eleştrilere açığım. şimdi diyeceksinizki ''daha karavanı yok girmiş bizim siteye sallıyor''. hiç önemli değil.. ben sadece kendi fikirlerimi salladım..

daha iyi bir fikri-harikanız varsa meydan sizin.. buyrun biraz da siz sallayın..
biz hic kimse için kardeşim karavanın yok konuşma hakkin yok demiyoruz ! karavanı yok diye ayıplamıyoruz ! benimde karavanim yok ben 4x4 araç kampcisi ve offroadcuyum bu sebeple karavancilar ile yollarımız her zaman kesişir ve yardımlaşırız ,
tasavvufta bir söz vardır " hamdım , piştim , yandım "
bir konu hakkında fikir üretebilirsiniz , konuşa bilirsiniz , fakat karavan da yaşamadan , sorunlarını bilmeden , aracınız ile çekmeden , maddi ve manevi kayıp yaşamadan vs vs karavanciligi yıllardır yapan insanlara akil verip bilen adam tavri ile ahkam kesmeniz haddiniz değil ! siz ham bile değilken pişmiş yanmış insanlara akıl vermeniz , öneride bulunmanız beni hayrete düşürürken bir yandanda cahil cesareti olarak tanimlayabiliyorum . yerli karavandan şikayet eden onlarca insanin yazılarını bu forumda okuyabilirsiniz , buradaki karavancilar sizin masa basinda kesfettiginiz bilgileri yaşayarak öğrendiler , tecrübe sahibi oldular , siz antipatik tarzla yazdiginiz yazılar nedeni ile tepki topluyorsunuz , bu sebeple lütfen forumda yazmaya tartışmaya forum kuralları icinde devam edin , şimdiye kadar ögrenmediginiz ve bilmediğiniz çok şey ogreneceksiniz .

Parayı veren düdüğü çalar.

Hayatta her şeyin bir ederi var. Güney karavanlar da dahil. (Güney karavan da sokakta kendisinden oluşuvermiyor)
Kimse kimseye al dene ne olursun falan demez.
İsteklerimizin ederleri için para denkleştirirken bunları çalışma zamanı üzerinden yaparız.
Bir isteğimiz belki bizim için yüzlerce çalışma günüdür. Burada karavan gibi yüksek fiyatlı bir şeyden bahsettiğimizi düşünürsek bunu kazanmanın yıllar süreceğini bilmek gerekir.
Eğer ederi yüksek şeylere şartlanırsak bu iyi olmaz çünkü onlar için para denkleştirirken daha mütevazi bir karavanla yapılabilecek gezileri kampları kaçırabiliriz. Yıllarımız boşa geçebilir.
Elbette kaliteli bir karavana sahip olmak isteriz ama böyle bir şey için senelerce yemeden içmeden para biriktirmek çok doğru bir yaklaşım sayılmaz. Daha iyi bir karavan için para biriktir ama elinde zaten bir karavanın olsun. Onunla gezerken bir miktar da kenara at. Benim için hem karavan hem de otomobil gibi yüksek bütçeli biriktirmelerde doğru olan budur.
Güney karavan halk tipi üretiyor. Ben de bilerek aldım. Sonuçta parayı veren düdüğü çalar.

Buradaki arkadaş diyor ki, Ben para da vermeyeceğim, zaten düdük de çalmak istemiyorum ama düdük üreticisi benden rica etsin düdüğünü bir test edeyim. Sonra ben bu düdüğü yine de çalmayacağım. Ve herkes de benim bu düdüğü neden çalmadığımı umursayacak.???

Ben açıkçası acaba bu bir çocuk mu? Kendini fazla önemseyen bir tip mi? Başka bir niyeti mi var pek anlayamadım.

Neyse,
Haftasonu yine Piri'mle Ankara'nın yüksek yaylalarında kamptayım arkadaşlar...

Defaaten Karavanımı neden aldığımı nasıl aldığımı yazdım çeşitli yerlerde okunuyorsa şayet...

Bir de şunu eklemek isterim. Piyasada çeşitli tip ve özelliklerde çok sayıda değişik fiyatlarda karavan olması kullanıcı olarak karavancının faydasınadır her zaman. Ben böyle düşünüyorum.

Bu sayede insanlar örneğin Güneyle başlayıp beş sene sonra örneğin Pinoya veya başka birine veya on yıl sonra Adria'ya geçebilir. Kimin hangi karavanı kullanacağı sabit değildir. Zaten piyasa dediğimiz şey böyle oluşuyor. Karavanların kimi daha ucuz kimi pahalı böylece bir piyasa oluşmaktadır.
Kimse kimseye zorla bir şey edindirmiyor yani. Bunu senelerce 124 sattılar şimdi de yerli karavan satıyorlar yanıltması için yazıyorum ki kimse kimseye zorla bir şey satmıyor arkadaşlar.
Geçen gün paylaşmıştım 2006 model bir hymer satılıktı. Fiyatı 75.000 tl Ruhsatı ve plakası var idi. Bu da yabancı bir karavan olmasına rağmen piyasada bir yeri olduğunu gösterir.
İsteyen herkes ederini verip hymer alabiliyorsa sıkıntı ne?
Ama hayır hem hymer gibi olacak hem de ucuz olacak sıkıntı bu... bu da mümkün değil.
Hymer gibi olup ucuz olanlar işte o kanunsuz karavanlar. Onların da belgesi olsa onlar da zaten en az 65-70 bin lira olacaklar.
Yurdum insanı gidip gümrük kaçağı konumundaki bir şeye 25000-30000 veriyor. Çalınsa elindeki bakkal kağıdı ile kendisinin olduğunu bile kanıtlayamaz. Bir yerde trafik bağlasa belki otoparktan geri alamaz.
Bağlı olduğum T.K.K.D geçenlerde aman bu karavanlara dikkat edin diye sosyal medya kanalıyla herkesi uyardı. Bu tip karavanlarda en azından gümrük şahadetnamesi olması gümrük kaçakçısı konumuna düşmekten sizi kurtarabilir.
Aman siz de dikkat edin. Az paralar değil. Parayı kaybetmeyi bırakın başınıza bela bile açabilirsiniz.
Hal böyleyken ederini biriktirip Kdv si ödenmiş, üzerinde şase numarası yazan faturası ve o1 belgesiyle Güney karavanla başlayıvermek niye kötü olsun?

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karavanciligi yıllardır yapan insanlara akil verip bilen adam tavri ile ahkam kesmeniz haddiniz değil !

Tekrar merhaba..

Değerli arkadaşlar;

__karavancılığı yıllardır yapan insanlara hangi konularda akıl verdim..??

__bilen adam tavri ile hangi konuda ahkam kestim..??

__yukarıdaki topiklerde karavan konusunda bir çok şahsi fikir beyan ettim... bu fikirlerden hangilerini beğenmediniz..??

bir yazarsanız sevinirim.. !!! eleştirilere açığım..

Olayı tartışmaya çekmek yersiz
Aslında hemfikiriz
Malesef yerli karavanlar beklenen düzeyde kalite sunmuyor
Ancak hangi yerli ürünümüz var ve kaliteli ki
Ancak eğer elinde az para varsa
Boş oturacağına alırsın gezersin
Cevizkıran birçok konuda haklı
Üslubu kötüydü sadece
Sayın Cevizkıran
Tavuk kümesi vb. kendi uçağımızı yapıyorsak vb.
Sen bir düzelt ve özür dile
Bak ne güzel fikir alışverişi yapacağız

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tekrar merhaba..

Değerli arkadaşlar;

__yukarıdaki topiklerde karavan konusunda bir çok şahsi fikir beyan ettim... bu fikirlerden hangilerini beğenmediniz..??

hangisini yazayım ? en iyisi akşam PC den foruma girip tek tek bulup size cevap veririm , ama dikkat ederseniz sizin nickinizde çok şey anlatiyor zaten :smiley:

bakınız ;
D6cffe63c50f728f0b9bd5615fd1e41f

....... Bunu senelerce 124 sattılar şimdi de yerli karavan satıyorlar yanıltması için yazıyorum ki kimse kimseye zorla bir şey satmıyor arkadaşlar.......

Yücel bey , yukarıdaki cümleniz, doğrudan benim yazmış olduğum bir yanıtın içindeki İfadelerimden sizleri yanıltmaya yönelik olduğu çıkarımına nasıl vardınız ?
Keşke yazdığım cümlenin anlamınıda doğru algılayabilseydiniz.

Tekrar merhaba..

Değerli arkadaşlar;

Benim çektiğim bir fotoğrafı izinsiz kullanıp altına senin düşüncen olsa bile benim karavanım olan karavanın altına değerli fikirlerini belirttiğin için canım sıkıldı. Çünkü kötü de olsa, hatta düpedüz hatalar da barındırsa o karavan benim karavanım. Bizim aramızda bu nesne ile devam eden etkinlikler ve kamplar sırasında oluşmuş bir bağ var.
Bunun yerine internetten herhangi bir Ender Güney'e ait foto bulup ona karakutu mu ne diyorsan deseydin yine de bunu görmezden gelemezdim.
Bu bir karavan ve insanlar bunun içinde hayat geçiriyor haliyle sen buna kötü bir sıfat takıp bu şekilde kullanman bu karavanı kullanan birini kırabilir hatta dahası rencide de eder.
İkinci olarak sen ne düşünürsen düşün ben yasalara saygılı duruşuyla Güney Karavanı iyi bir başlangıç karavanı olarak görüyorum. Ender Güney kendisi de kampçı olan çok değerli bir insan. Oluşan hatalarda şu ana kadar hep getir yapalım dedi. Ben karavanla oraya (siteler trafiğine) girmek zor geldiği için hep erteledim. Çok büyük bir sorun da çok şükür yaşamadım.
Kendine güvenmek güzel ama bunu da bir miktar incelikle harmanlamak ve çıkan sonuçları frenleyerek kazaları önlemek gerekiyor. Ama genç olduğunuzdan sizde kendinize güven fazla çalışmış olabilir.
Ben kinci birisi değilim benden özür dilemek zorunda değilsin.

Evet bu bir yanıltma çünkü renault 12 de Murat 124 te
-ki birisi çocukluğumda bizde vardı. Birisinin de -Renault 12- Nasıl bir araba olduğunu Manisa Demirci'nin dağlarından bilirim pek yeterli pek cevval arabalardır o zamanlara göre. Burada bir yanıltma var yıllar sonrasında bu araçlar kötülenerek toplum yanıltılıyor. Oysa bu araçların satıldığı dönemlerde bu araçlar fazlasıyla insanlara araçlık yaptı.Siz de yanıltılan toplumun bir bireyisiniz bence.
Zira devamında yıllarca renault 11 flash s kullanmış birisiyim.
İfadelerimde sizin beni yanıltmaya çalıştığınızla ilgili bir ifade yok. Zira düşünceme göre toplumun tamamına yapılan genel bir yanıltmanın bir parçasısınız. Sadece çok söylenen bir şeyi tekrar ediyorsunuz. Bana kalırsa bu yıllar sonrasında insanları yanıltmak için söylenen bir şey ama ben bunun esas failini ve amacını bilemiyorum.
Yücel bey , yukarıdaki cümleniz, doğrudan benim yazmış olduğum bir yanıtın içindeki İfadelerimden sizleri yanıltmaya yönelik olduğu çıkarımına nasıl vardınız ?
Keşke yazdığım cümlenin anlamınıda doğru algılayabilseydiniz.

Evet bu bir yanıltma çünkü renault 12 de Murat 124 te
-ki birisi çocukluğumda bizde vardı. Birisinin de -Renault 12- Nasıl bir araba olduğunu Manisa Demirci'nin dağlarından bilirim pek yeterli pek cevval arabalardır o zamanlara göre. Burada bir yanıltma var yıllar sonrasında bu araçlar kötülenerek toplum yanıltılıyor. Oysa bu araçların satıldığı dönemlerde bu araçlar fazlasıyla insanlara araçlık yaptı.Siz de yanıltılan toplumun bir bireyisiniz bence.
Zira devamında yıllarca renault 11 flash s kullanmış birisiyim.
İfadelerimde sizin beni yanıltmaya çalıştığınızla ilgili bir ifade yok. Zira düşünceme göre toplumun tamamına yapılan genel bir yanıltmanın bir parçasısınız. Sadece çok söylenen bir şeyi tekrar ediyorsunuz. Bana kalırsa bu yıllar sonrasında insanları yanıltmak için söylenen bir şey ama ben bunun esas failini ve amacını bilemiyorum.

124 ve renautt12 bahsederken aynı zamandaşında;avrupa'da olan üst model araçlar olmasına rağmen ülkemize yıllarca alt model ve eski teknolojik araçların dayatıldığını ifade edilmişti.
Alt planında, sanayicilerin ve siyasilerin kendi insanına nasıl dünya dan kopuk tuttuğu ve geri kalmışlığa mahkum ettiği vardı.
"Siz de yanıltılan toplumun bir bireysiniz bence " ifadenizle yargıç rolünü oynayarak hakkımda bir şey bilmeden yorum da bulunmuş oldunuz.

"Zira düşünceme göre toplumun tamamına yapılan genel bir yanıltmanın bir parçasısınız. Sadece çok söylenen bir şeyi tekrar ediyorsunuz."
Yanılmayan bir tek uyanık,akıllı olan sizmisiniz de, hem beni, hemde topluma bu yaftayı yapıştırmayı çekinmeden uygun gördünüz.

Değişen toplumsal ve teknolojik koşullara uyum sağlayamayan geri kalmış ülke insanların psikolojk savunma mekanizmalarını hareket geçirerek verdiğiniz yanıtlarla sadece siz kendinizi kandırmaya devam ediniz.

Benim çektiğim bir fotoğrafı izinsiz kullanıp ......

karavanınızın fotosunun altına

''izinsiz kullanılmaz , izin için tel: 0585 45** 51 **''

diye belirtirseniz bir dahaki sefere dikkat ederim.. foto daha öncede belirttiğim gibi rastgele seçildi amacım sizi inciltmek değildi...

bu kadar mızırdayıp veryansın etmenize gerek yok..

yukarıdaki soruların cevaplarını da alamadım sizden..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.