Her Yönü Ile Güney Karavan ..gerçek 01 Belgelİ-750 Kg.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 309
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 102,154
Bugün 370 siparişini verdik hayırlısıyla. Öncelikle bu konuda bilgi ve tecrübesini aktaran herkese teşekkürler.

Güney karavan aynen anlatıldığı gibiydi. Teslim alıp tecrübe ettikten sonra ben de detaylı bir değerlendirme yazarım.

“pasolvon” un dediği önerileri mi okudular bilmiyorum ama açılır mutfak camı, çekmece, stor perde ve sineklik standart olmuş. İkili ocağa da fark istemediler. 2021 modellerde kavak kontraya geçiliyormuş.
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın

Herkese merhaba,

Uzun süredir bu forumun sessiz okuyucusuydum sanırım artık ses verme zamanı geldi. :smiley:
İstanbul-Büyükçekmece den Oğuz ben. Güney Mini boş olarak sipariş etmeyi düşünüyoruz eşimle hafta sonları çevrede gezebileceğimiz videolar çekip anılar biriktirebileceğimiz bir karavan almak istiyorduk. çok araştırma yaptık hafif ve güvenli olması önceliğimiz oldu. içini de kendi ihtiyaçlarımıza göre dizayn etmek istediğimiz için güney mini karavan sanırım bizim için en doğru tercih olacak. Daha önce çadır kampları araçta kalmalar vs. çok gezimiz oldu fakat özellik wc ihtiyacı için ya bir benzinlik yada bir restoran vs arıyorsunuz veya campinglerde kalmanız gerekiyor. Bizde zaten yıllardır hayranı olduğum karavancılığa artık ufaktan güney miniyle başlayalım dedik.

Kafama takılan birkaç soru var tecrübelerinizden faydalanmak öğrenmek isterim.
1.Güney karavanda kısa sürede su alma gibi ciddi problem oluşur mu?
2.araca çeki demiri henüz taktırmadım bunu taktıracağım karavanı siparişi verdikten sonra hangi karavanı çekeceğimizin bir önemi var mı çeki demiri takılışında aracım 2004 punto bazı yerlerde okumuştum çeki demiri yükseliğiniz şu bu olmalı gibisinden.?
3.birde Aslında bunu Ender abiye soracağım zaten hafta içide şimdi hafta sonu olduğu için rahatsız etmek istemedim, boş karavan alıyoruz, 3 yıl garantili vs. birşeyler takmak için delme kesme gibi vs işlemler yapmak durumunda kaldığımızda garanti kapsamından çıkar mı acaba?

çok teşekkür ediyorum hepinize aklımda ki bir çok soruyu sormama gerek kalmadan buradaki yazışmalardan yanıtlayabildim.

keyifli kamplar, doğa dostu nesiller olmamız dileğiyle..

Merhaba,
Güney karavanlarda kronik bir su alma problemi yok.
Çeki demirinin yüksekliği çekecek aracın yüksekliğine bağlıdır.
Delme kesme gibi işlerden normalde garantinin bozulacağını düşünmüyorum.

Hayırlı olsun. Ceki Demiri mekaniği araca, elektrik baglantısı karavana bağlı. Marangozluk yeteceğiniz yoksa dolu alın. Sizin deldiğiniz yerlerden su alırsa garanti niye olsun gibi sorunlar çıkabilir.

çok teşekkür ederim. konuştuk delme işlemlerini onlardan talep edebileceğimi ve vidalama vs yapılabilecek yerleri teslimat sırasında gösteriyorlarmış. Şimdi siparişimizi verdik bakalım Kasım teslimat hayırlısı olsun inşallah =)

merhaba MAYIS 2021 De Midi 340 modelini sipariş ettik hiç te görmeden 29.10.2021 De çanakkaleden giderek teslim aldım güneş enerjisi de opsiyonel taktırdım lavabolar çelik tüm pencereler sineklik li giriş kapısına sineklikopsiyonel olarak tı koydurdum sadece çanakkaleye çok rahat geldim Honda Fb 7 kullanıyorum hatta yolda 100 Km ye kadar çıktım şimdi ise pişmanım bu hızı yaptığım için bir daha yapmam genel olarak bu hafta yeni kamp yapmaya çıkacağız tek sorun üst havalandırma kapağı aluminyum ve açılıyor açma kapatma kilit mandalı sıkıntılı ne yapabilirim bakacağğım

WhatsApp Image 2021 11 02 at 144124

WhatsApp Image 2021 11 02 at 144139

Bugün 370 siparişini verdik hayırlısıyla. Öncelikle bu konuda bilgi ve tecrübesini aktaran herkese teşekkürler.

Güney karavan aynen anlatıldığı gibiydi. Teslim alıp tecrübe ettikten sonra ben de detaylı bir değerlendirme yazarım.

“pasolvon” un dediği önerileri mi okudular bilmiyorum ama açılır mutfak camı, çekmece, stor perde ve sineklik standart olmuş. İkili ocağa da fark istemediler. 2021 modellerde kavak kontraya geçiliyormuş.
merhaba genel olarak geçen sürede güney karavan dan memnun musunuz aşırı yağışlarda içeriye su sızdırma vs var mı
üst havalandırma kapağı hakkında deneyiminizi merak ettim

" Oğuz.p :
Uzun süredir bu forumun sessiz okuyucusuydum sanırım artık ses verme zamanı geldi. :smiley:
İstanbul-Büyükçekmece den Oğuz ben. Güney Mini boş olarak sipariş etmeyi düşünüyoruz eşimle hafta sonları çevrede gezebileceğimiz videolar çekip anılar biriktirebileceğimiz bir karavan almak istiyorduk. "

Mini çok küçük ve geceleri çok sıkıcı olur, diye düşünüyorum.
Ben yıllar önce maksi kullanmıştım.
Konforsuz, ama ihtiyaç gören ve çekmesi çok kolay bir karavandı.

Benim ilk karavanımdı, o zamanlar yaptıkları önü camlı B tipi.
Ne yazık ki şimdi önü camlı tip üretemiyorlar, dizayn buna müsait değil..
Halbuki, gezen karavancılar bilirki,
gece arada ön camdan çeken aracı ve ön çevreyi görmek yararlıdır.

Rahmetli Ender bey, değişiklik konusunda çok tutucu idi..
İşi devralan kızı ve damadı inşalah güzel değişiklikler yaparlar.

Güle güle kullanın.

Son düzenleme:

" Oğuz.p :
İstanbul-Büyükçekmece den Oğuz ben. Güney Mini boş olarak sipariş etmeyi düşünüyoruz eşimle hafta sonları çevrede gezebileceğimiz videolar çekip anılar biriktirebileceğimiz bir karavan almak istiyorduk. "

Mini çok küçük ve geceleri çok sıkıcı olur, diye düşünüyorum.
Ben yıllar önce maksi kullanmıştım.
Konforsuz, ama ihtiyaç gören ve çekmesi çok kolay bir karavandı.

Benim ilk karavanımdı, o zamanlar yaptıkları önü camlı B tipi.
Ne yazık ki şimdi önü camlı tip üretemiyorlar, dizayn buna müsait değil..
Halbuki, gezen karavancılar bilirki,
gece arada ön camdan çeken aracı ve ön çevreyi görmek yararlıdır.

Rahmetli Ender bey, değişiklik konusunda çok tutucu idi..
İşi devralan kızı ve damadı inşalah güzel değişiklikler yaparlar.

Güle güle kullanın.
Teşekkür ederim bugün çanakkale de ilk yolculuğuna çıkaracağız nasipse bizimkinde dış kaplamada CTP kullandıklarını söylediler çok hafifbir malzeme sanırım daha korozyona dayanıklı zaman gösterecek bizimki Midi 340 2 kişiyiz oğlan büyüdü bize yeterli olacağını düşünüyoruz

Evet memnunum önemli bir problemle karşılaşmadım. Bir sefer cam açma kolu kıtrıldı onuda firma ücretsiz değiştirdi
yalıtım aşırı yağışlarda su sızdırma vs yok sanırım birde uzun zaman kullanmadığınızda tekerleklerin havası iniyor mu tahta üstüne vs alma gibi bir önlem alıyor musunuz üst havalandırma kapağı alüminyum açma kapama sıkıntılı mandalı çıkıveriyor siz de de aynı mı

yalıtım aşırı yağışlarda su sızdırma vs yok sanırım birde uzun zaman kullanmadığınızda tekerleklerin havası iniyor mu tahta üstüne vs alma gibi bir önlem alıyor musunuz üst havalandırma kapağı alüminyum açma kapama sıkıntılı mandalı çıkıveriyor siz de de aynı mı
bende su alma vs olmadı. Aliminyum havalandırma kapağınınkilidi eski bavullardakine b enziyor ama kullanım açısından bır problem henüz yaşamadım. Sizde problem varsa Ebru hanımla görüşün çözer problemi. Ben lastikleri tahta üstüne falan çıkarmıyorum inmede olmadı aslında arada bir hareket ettirip tekerin aynı noktaya bastırmamak gerekiyor.

bende su alma vs olmadı. Aliminyum havalandırma kapağınınkilidi eski bavullardakine b enziyor ama kullanım açısından bır problem henüz yaşamadım. Sizde problem varsa Ebru hanımla görüşün çözer problemi. Ben lastikleri tahta üstüne falan çıkarmıyorum inmede olmadı aslında arada bir hareket ettirip tekerin aynı noktaya bastırmamak gerekiyor.
teşekkür ederim bakalım işimizi görecek bir karavan olarak düşünüyorum inşallah yanılmayız iyi günler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri