Her Yönü Ile Güney Karavan ..gerçek 01 Belgelİ-750 Kg.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 309
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 102,094
@AKMühendis

Hocam çok mütavazisiniz.. sizi bu konuda takdir ediyorum..

ben diyorum ki.. fotolarını yayınladığım sprite karavanı üreticisiyle anlaşıp, projelerini alıp ender güney bey türkiyede imal etsin.. aynı kalitede aynı proje ve aynı model olarak.. ön ve arka kalıplarını da alalım üreticiden. hadi üzerine de markayı bozmayalım sprite yazalım..

ender bey ürettiği karavanları atıyorum 18-20 bine satıyorsa.. bu imal edeceği sprite karavanı da bize 40.000 tl ye satsın.. derseniz ki böyle bir karanı bu paraya satamaz sobası , buzdolabı, dıştan kasetli WC çok pahalı olur.. o zaman bu soba, 3 sistem buzdolabı ve dıştan kasetli WC opsiyonel yaparız, dileyen karanaı aldıktan bir süre sonra bunları ayrıca satın alıp taktırabilir olsun..

bizde de hem yerli hem ideal hemde görsel ve kullanışlı karavan sahibi olalım.. hem paramız avrupaya gitmez, hem de yurt dışına satıştan ülkemize dolar v.s. kazandırırız..

yukarıda yazdığınız enver beyin üretimi olan karavanlarda ki yalıtım, yok bilmem ağır MDF mobilya, açılır kapanır storlu-sineklikli ön ve yan plexiglass camlar, dış ve iç görsellik sorunlarıda ortadan kalkmış olur. penceresine ve sunnrofuna kadar güzel bir karavan üretmiş olur..

hem ender bey kazanır, hem ülkemiz kazanır, hem de tüketici olarak siz ve biz kazanırız..

ben yanlış bir şey mi istiyorum, yanlış bir fikirdemiyim. biz türkiye olarak hani kendi uçağımızı yapıyoruz, kendi tankımızı yapıyoruz da bi karavan mı yapamıyoruz acabaa..

belki bu iyi yönde yazdıklarımı da yanlış anlayıp hakaret sayacak arkadaşlar da olabilir aramızda.. artık onlarıda hoşgöreceğiz.. yada onlar beni hoşgörecek hangisini seçerlerse..

@karavan ÜRETİCİLERİNE

yukarıda yazdıklarımdan tüm karavan üreticisi arkadaşlar da (özellikle MAY karavan) feyz ve fikir alabilirler, fikirlerin telif haklarını ücretsiz yaptım, isteyen fikirlerimi istediği yerde kopyalayıp kullanabilir ben izin veriyorum. siz yeterki yurdum insanının layık olacağı karavanı imal edin. biz de karavanı sizden alalım..

karavan yapamayan bir ülke, uçağı nasıl yapar sorusuna hiç girmeyelim. bu konuda anlaşılan bizi kekliyorlar.

eğer bir gün %100 yerli bir uçak projesi ile uçak yapmaya kalkarsak hiç uçmayacağına her şekilde bahse girerim..
Niyetiniz anlaşıldı , bu forum uçak forumu değil , karavan forumu , bana göre karavan hakkındaki görüşleriniz de doğru değil , siz yazmaya devam edin ama uçağa atlamayın lütfen .

karavan yapamayan bir ülke, uçağı nasıl yapar sorusuna hiç girmeyelim. bu konuda anlaşılan bizi kekliyorlar.

eğer bir gün %100 yerli bir uçak projesi ile uçak yapmaya kalkarsak hiç uçmayacağına her şekilde bahse girerim..
Yapmışlar
Gizliyorlar
Açık açık yalan mı söyleyecekler? 9bef95b8cc251535ebaa09ad5102b616

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Niyetiniz anlaşıldı , bu forum uçak forumu değil , karavan forumu , bana göre karavan hakkındaki görüşleriniz de doğru değil , siz yazmaya devam edin ama uçağa atlamayın lütfen .

cevizkıran isimli üyenin yazdığı karavanlar hakkındaki hangi görüşlerini doğru bulmadınız acaba ?
Hatırlarsınız; Türkiye'de de bir zamanlar murat 124 lere, toros'lara mahkum yaşatılırken dışarıda otomatik vites ,absli çok konforlu araçlar kullanılıyordu.
Geçmişte otomobilde olan günümüzde karavan sektöründe yaşanıyor.
Yerli karavan üreticelerin (istisnalar hariç) hangisi bu günün karavan üretim teknolojisi ve konforu sağlayabilecek bilgi donanımına ve ileri görüşlülüğüne sahip ?

Yapmışlar
Gizliyorlar
Açık açık yalan mı söyleyecekler? 9bef95b8cc251535ebaa09ad5102b616

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu forumla alakasız ifadeler resimler bunlar , karavana dönelim , bu tür tartışmaya açık konular ve resimlerin kimseye faydası olmaz , bu tartışmanın galibi de olmaz .

Siz bakar kör olmuşsanız , ne diyebiliriz .

Al bir güney karavan , keyfine bak sn. cevizkıran

Son düzenleme:

Al bir güney karavan , keyfine bak sn. cevizkıran

Daha öncede yazdım Güney karavanın ürettiği herhangi model benim tarzım değil. Şu an ürettiği mevcut modellerden birini satın almam.

Ha.!! güney karavanın sahibi Ender Bey, bana ücretsiz bir karavan verip test etmemi isterse, böyle bir teklifle gelirse; test edip aksak taraflarını ve iyi taraflarını, fikirlerimi kaleme alırım, sonrada test karavanını kendisine iade ederim, ücretsiz de olsa ürettiği herhangi bir karavanı kullanmam..

Sayın Cevizkıran acaba bize eğitiminizi ve mesleğinizi açıklayabilirmisiniz? merak etmemim sebebi yukarıdaki bahse girme hükmünüz ve beni bir zamanlar bir süre için yaptığım işi (Küçük bir belediye fen işleri müdürlüğü) insafsızca ve bir dayanağa bağlamadan aşağılaman idi.( ...hep böyle olmuyor mu..? önce binayı yapıyoruz. sonra bir mühendis gelip projeyi çiziyor ve biz de ruhsatı alıyoruz.. )
Nasıl oluyor da böyle kesin ve olumsuz konuşabiliyorsunuz nereden ve nasıl edindiğiniz bilgi ile böyle insanları ve kurumları aşağılıyorsunuz?
Ben 35 sene devlet dairelerinde inşaat mühendisi olarak çalıştım ayrıca yaklaşık 30 senedir de tek motorlu 1600 kğ ağırlığa kadar olup tiçarı yük ve yolcu taşıma izni olmayan yani amatör hem pilotum kendim kullanıyorum hemde imza yetkim olmasa da çok agır bakım olmadıktan sonra tamiratını ve bakımını kendim yapıyorum diceğim şudur ki hani üçaklarla biraz haşır neşirliğimiz içine girmişliğimiz var.Öyle sadece bilet alıp koltukta oturma değil ilgim.Uçaklarla ilgili olumsuz bir şey yazacaksan lütfen yazdığınız havada kalmasın.

@karavan ÜRETİCİLERİNE

yukarıda yazdıklarımdan tüm karavan üreticisi arkadaşlar da (özellikle MAY karavan) feyz ve fikir alabilirler, fikirlerin telif haklarını ücretsiz yaptım, isteyen fikirlerimi istediği yerde kopyalayıp kullanabilir ben izin veriyorum. siz yeterki yurdum insanının layık olacağı karavanı imal edin. biz de karavanı sizden alalım..
Sn. Cevizkıran çok esprilisiniz. ... Ortaya koyduğunuz emsalsiz fikirlerin :smiley: kullanımına telif istememişsiniz...Sağolun varolun... Ben akşam vakti okudum yazıyı.. Bence günün esprisiydi.. Teşekkürler.

Sayın Cevizkıran acaba bize eğitiminizi ve mesleğinizi açıklayabilirmisiniz? merak etmemim sebebi yukarıdaki bahse girme hükmünüz ve beni bir zamanlar bir süre için yaptığım işi (Küçük bir belediye fen işleri müdürlüğü) insafsızca ve bir dayanağa bağlamadan aşağılaman idi.( ...hep böyle olmuyor mu..? önce binayı yapıyoruz. sonra bir mühendis gelip projeyi çiziyor ve biz de ruhsatı alıyoruz.. )
Nasıl oluyor da böyle kesin ve olumsuz konuşabiliyorsunuz nereden ve nasıl edindiğiniz bilgi ile böyle insanları ve kurumları aşağılıyorsunuz?
Ben 35 sene devlet dairelerinde inşaat mühendisi olarak çalıştım.......

çarpık yapılaşma ,alt yapı yetersizlikleri,dere yataklarına binaların yapımı,yönetmeliklere uygun olmayana bina imalatları bu ülkede mevcut değilmi ?
Siz işinizi zamanında hakkıyla yapmış olsanızda, maalesef birilerinin eseri değilmi bu mevcut durum.
Herhangi bir yorum içinde yapılan her eleştirelerden üzerinize pay çıkarmayınız lütfen.

Konu başlığından da oldukca sapmış bulunuyoruz.Konuya dönüş olur umarım bundan sonrada...

Daha öncede yazdım Güney karavanın ürettiği herhangi model benim tarzım değil. Şu an ürettiği mevcut modellerden birini satın almam.

Ha.!! güney karavanın sahibi Ender Bey, bana ücretsiz bir karavan verip test etmemi isterse, böyle bir teklifle gelirse; test edip aksak taraflarını ve iyi taraflarını, fikirlerimi kaleme alırım, sonrada test karavanını kendisine iade ederim, ücretsiz de olsa ürettiği herhangi bir karavanı kullanmam..
Sn. Cevizkıran,
lütfen bize kendiniz, mesleğiniz ve karavan tecrübeleriniz hakkında biraz bilgi verir misiniz...
Önceki yazılarınızdan, karavan imalatı ve dahi yaşamı hakkında tatbiki hiç bir bilginiz olmadığı intibaı oluşabiliyor..
Lütfen bilgi verir misiniz?

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR