Her Yönü Ile Güney Karavan ..gerçek 01 Belgelİ-750 Kg.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 309
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 101,966
Teşekkürler Yücel bey. Yalnız önceki mesajlarda şöyle bir ifade görmüştüm: Yalnız ben daima çeki yükünü 50-60 Kg.altına düşürmedim.
ÇEKİ AĞIRLIĞI SÜRÜŞ EMNİYETİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ. O yüzden biraz kafam karıştı
Kafanızı karıştıran ne?
Çeki okunun ağırlığıyla ben sorun yaşamadım.
50-60kg idealdir zaten.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tekrar merhaba
Dün Ender beyden Güney maximi teslim aldım. Daha önce okuduğum yorumlar ve yaptığım araştırmalar sonucu gerçektende fiyat ve performans ürünü. İlk tespitim eğer bir karavan 750 kg altı olacak ise ki bu Ender beyin vermiş olduğu evraklarda yazdığı gibi 740 kg demekki 440 cm lik bir karavan ancak bu tür malzemeler ile yapılırsa (kutu profil, gofrajlı galvaniz kaplama,suntalam vb.) 750 kg altında kalabilir. Kendisininde dediği gibi lüx bir karavan değil ama 4 kişilik bir ailenin ihtiyaçlarını karşılayabilek bir karavan. Ankaradan İstanbula 495 km sorunsuz bir şekilde geldik. 90 km üzerine bir kaç defa çıktığımızda biraz yalpalama yapıyor rüzgarın etkisiyle fakat 70-80 km hızda gayet güvenli. Aracım fluance 90 bg düz vites. Yokuşlarda 4 vitese düşsede düz yolda 5 vites ile gidebildik. Yakıt olarakta yaklaşık % 40 civarında artış oldu. İlk tecrübem bu kadar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde ve kamplarda kullanın karavanınızı.Ne güzel bir karavancı daha yollarda

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dün Ender beyden Güney maximi teslim aldım. Daha önce okuduğum yorumlar ve yaptığım araştırmalar sonucu gerçektende fiyat ve performans ürünü. İlk tespitim eğer bir karavan 750 kg altı olacak ise ki bu Ender beyin vermiş olduğu evraklarda yazdığı gibi 740 kg demekki 440 cm lik bir karavan ancak bu tür malzemeler ile yapılırsa (kutu profil, gofrajlı galvaniz kaplama,suntalam vb.) 750 kg altında kalabilir. Kendisininde dediği gibi lüx bir karavan değil ama 4 kişilik bir ailenin ihtiyaçlarını karşılayabilek bir karavan. Ankaradan İstanbula 495 km sorunsuz bir şekilde geldik. 90 km üzerine bir kaç defa çıktığımızda biraz yalpalama yapıyor rüzgarın etkisiyle fakat 70-80 km hızda gayet güvenli. Aracım fluance 90 bg düz vites. Yokuşlarda 4 vitese düşsede düz yolda 5 vites ile gidebildik. Yakıt olarakta yaklaşık % 40 civarında artış oldu. İlk tecrübem bu kadar.
-----------------------------------------------
Sn. Gergün;
gezi tecrübelerinizi, resimlerinizi bekliyoruz.

Hayırlı olsun. Görüşlerinizi bekliyoruz. 8
Teşekkür ederim. Dün görüştüm Ender abiyle inşallah nisanın ilk haftası alacağım. O zaman görüşlerimi belirtirim. bir de güney karavan düşünen arkadaşlar varsa MİDİnin 4 kişiliğini üreteceğini söylemişti Ender abi sipariş aşamasında konuştuğumuzda. 4 kişilik ve gerçek 750 kg altı düşünen arkadaslara alternatif olabilir. Tabi virüs dolayısıyla üretimde nasıl bir yol izleyecek bunu da merak ediyorum.

-----------------------------------------------
Sn. Gergün;
gezi tecrübelerinizi, resimlerinizi bekliyoruz.

Merhaba maalesef henüz bir gezi planlayamadım. Şu an sitenin bahçesinde duruyor. Evden uzatma kablo ile elektrik bağlantısı yaptım ve çocuklar ile bir gece uyuduk, sabah ve akşam yemeği yedik. Sitede olsakta keyifliydi. Birde yan duvarlarına reklam ajansında giydirme resim kaplattım. Beğenilerinize sunarım. Saygılarımla
Adjustments

Adjustments

7fb412c2 0e3b 4de8 9020 6425b6fcd57a

Son düzenleme:

Hayırlı olsun,
Güney karavan iyidir.
Karavan zevkini bana tattırıyor.
Gerisi de boş zaten...

Çok teşekkür ederim. Umarım bu salgını sağ sağlim atlatıp kısada olsa bir tatil yapabiliriz.

İstanbulda durumlar pek iyi değil maalesef.

Teşekkür ederim. Dün görüştüm Ender abiyle inşallah nisanın ilk haftası alacağım. O zaman görüşlerimi belirtirim. bir de güney karavan düşünen arkadaşlar varsa MİDİnin 4 kişiliğini üreteceğini söylemişti Ender abi sipariş aşamasında konuştuğumuzda. 4 kişilik ve gerçek 750 kg altı düşünen arkadaslara alternatif olabilir.
Merhaba maalesef henüz bir gezi planlayamadım. Şu an sitenin bahçesinde duruyor. Evden uzatma kablo ile elektrik bağlantısı yaptım ve çocuklar ile bir gece uyuduk, sabah ve akşam yemeği yedik. Sitede olsakta keyifliydi. Birde yan duvarlarına reklam ajansında giydirme resim kaplattım. Beğenilerinize sunarım. Saygılarımla Ekli dosyayı görüntüle 518384
Ekli dosyayı görüntüle 518385
Ekli dosyayı görüntüle 518386

Hayırlı olsun çok hoş duruyor. Maliyeti ne oldu acaba?

Hayırlı olsun çok hoş duruyor. Maliyeti ne oldu acaba?

Sağolsun çok sevdiğim bir arkadaşım maliyetine; iki tarafını toplam 1000 TL’ye yaptı.

Bu arada sizin karavanınızda hayırlı olsun Ömer Bey; İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Son düzenleme:

Sağolsun çok sevdiğim bir arkadaşım maliyetine; iki tarafını toplam 1000 TL’ye yaptı.

Bu arada sizin karavanınızda hayırlı olsun Ömer Bey; İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Teşekkür ederim gergun bey inşallah güzel günler görmek, kazasız belasız karavanlarımızı kullanmak nasip olur herkese :smiley:

İyi akşamlar saygıdeğer gezenbilir ailesi. Şimdi güney MİDİnin yerleşim planını paylaşıyorum ve bu yerleşimin ''denge" konusunda ne gibi etkileri olabilir, görüşlerinizi rica ediyorum. İki adet 100 amper akü de su deposunun olduğu bölmede yer alacak.

IMG 20200330 223922

Yücel bey midi kullanıyor
En sağlıklı cevap ondan gelecektir

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri