Her Yönü Ile Güney Karavan ..gerçek 01 Belgelİ-750 Kg.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 309
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 101,971
Bostancı lunapark'ın önündeki minibüs caddesi üstündeki otoparkta 1-2 aydır üzerinde satılık yazan bir tosbiq var bu arada.
Benim internet üzerindeki gözlemlerime göre, bence tercih edilecek özellikleri olan bir ürün değil..
Memnuniyet belirten sahipleine gelince;
çoğu kimse aldandığını itiraf edemez..
Ayrıca bu husus satışda, ayağına pranga olur...

Bir önceki karavanımda hidrofor kullanmış birisi olarak güneyde kullanılan basit pompanın çok daha zahmetsiz olduğunu belirtmeliyim. Hidroforla konforlu bir kullanım istiyorsanız bir de basınç tankı kullanmanız gerekecek. Hem gereksiz yer kaybı hem de su basıncının yüksekliği nedeniyle çok fazla su sarfiyatı oluyor. Ben Erba 5.25 kullanırken 150 litre temiz su deposu kampta 2 gün yetmezken güneye geçtiğimden beri 100 litre depo 1 haftaya yakın gider oldu. Bu konuda şahsi tecrübelerim bu yöndedir.

Anahtara basarak çalışma konusu benim hoşuma gittiği için bir revize yapmadım ancak bundan şikayetçiyseniz bunun çözümü oldukça kolay. Şu ya da benzeri kendinden anahtarlı bir musluk alarak bu sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bunu takarken dikkat etmeniz gereken tek konu anahtarlama olarak doğrudan bundan çıkan kabloları kullanmayın. Bunun yerine bir röleyi bu kablolarla besleyip ana akımın röle üzerinden geçmesini sağlayın. Doğrudan bu kabloları kullansanız da bir kaç 10 sefer çalışacaktır ancak er geç yapraktan ince kontaktörler akım kaynaklı olarak tıpkı bir sigorta gibi atacaktır. O nedenle röle ayrıntısı önemlidir, uzun yıllar kullanabileceğiniz bir sistem kurmuş olursunuz.
Ben de güney bombe kullanıyorum. Anahtarın konumu rahatsız edici geliyor bana. Bu önermiş olduğunuz ürün o tuşun yaptıgı gorevi yapıyor dogru mu anladım acaba? Bir de herhangi bir röle iş görür değil mi? Tesekkur ederim öneri için

Ben de güney bombe kullanıyorum. Anahtarın konumu rahatsız edici geliyor bana. Bu önermiş olduğunuz ürün o tuşun yaptıgı gorevi yapıyor dogru mu anladım acaba? Bir de herhangi bir röle iş görür değil mi? Tesekkur ederim öneri için
Bu ürün kendinden anahtarlı musluktur. Yani sorunuzun cevabı evet.

12V'luk bir röle işinizi görecektir. Elektrik bilginiz ve gerekli aletleriniz varsa siz de bağlayabilirsiniz. Ya da bir oto elektrikçiden destek alabilirsiniz.

Yapılacak iş şudur. Musluk anahtarı röleye 12V vermek için gerekli enerjiyi verecek. Rölenin kontaktörleri üzerinden de pompaya elektrik verilecek.

Bu ürün kendinden anahtarlı musluktur. Yani sorunuzun cevabı evet.

12V'luk bir röle işinizi görecektir. Elektrik bilginiz ve gerekli aletleriniz varsa siz de bağlayabilirsiniz. Ya da bir oto elektrikçiden destek alabilirsiniz.

Yapılacak iş şudur. Musluk anahtarı röleye 12V vermek için gerekli enerjiyi verecek. Rölenin kontaktörleri üzerinden de pompaya elektrik verilecek.
Cevabınız için çok tesekkur ederim. Bu ürünü alıp halledeyim.

Benim internet üzerindeki gözlemlerime göre, bence tercih edilecek özellikleri olan bir ürün değil..
Memnuniyet belirten sahipleine gelince;
çoğu kimse aldandığını itiraf edemez..
Ayrıca bu husus satışda, ayağına pranga olur...
Hakli olabilirsiniz. Fuarda gorunce cok yukseldim ama dusundukce dusuyorum :smiley: Biraz daha Erba yi eskitelim bakalim :smiley:

..... bu su deposuna girişe mi yoksa çıkışamı filtre koymak lazım koyarsak nasıl bir sistem olması lazım siz yaparsanız benide bilgilendiriseniz memnun olurum size güzel kamplar dilerim
Merhaba, dediğim filtreyi bugün takabildim, fotoğraflarını ekliyorum. Hidroforu değiştirirken taksaydım daha derli toplu yapabilirdim. Filtreyi henüz sabitlemedim, onu da halledeceğim.

Önceki mesajımda yazdığım diğer eklemelerin de bazılarını yaptım. Alttaki boruları izole ettim. Ocak ayında kampa gittik, eksi derecelerde borularda donma, çatlama olmadı.

IMG20220427181636

IMG20220427181643

IMG20220123124014

Merhaba, dediğim filtreyi bugün takabildim, fotoğraflarını ekliyorum. Hidroforu değiştirirken taksaydım daha derli toplu yapabilirdim. Filtreyi henüz sabitlemedim, onu da halledeceğim.

Önceki mesajımda yazdığım diğer eklemelerin de bazılarını yaptım. Alttaki boruları izole ettim. Ocak ayında kampa gittik, eksi derecelerde borularda donma, çatlama olmadı.
evet sisteminiz harika olmuş güle güle kullanın

Gün itibariyle bir Bombe 440 sipariş verdik.
Güney'i seçmekte burada okuduklarım çok etkili oldu. Herkese teşekkür ederim.
Ebru hanım ve Tuncer beyin yaklaşımları da şimdilik buradaki olumlu tecrübeleri doğruluyor.
Teslimat tarihi Kasım.
Webasto ve Elektrikli Şofbeni şimdiden pakete eklettim. Güneş Enerjisi sistemini de Kasım'a doğru kesinleştiririm.
Bir yandan da tente ve aracıma çeki demiri hazırlıklarına başlarım.
Selamlar.

Ebru hanım ve Tuncer beyin yaklaşımları da şimdilik buradaki olumlu tecrübeleri doğruluyor.
Teslimat tarihi Kasım.
Webasto ve Elektrikli Şofbeni şimdiden pakete eklettim. Güneş Enerjisi sistemini de Kasım'a doğru kesinleştiririm.
Selamlar.
Hayırlı uğurlu olsun.

Hafta sonu inceleme fırsatım oldu fakat şu resimdeki camın üstünde bulunan camın su alması engellemek için düşünülmüş branda parçasını görünce direk olarak vazgeçtim. Camlar bombeli gibi ama kesinlikle ithal kavravan camı değil tek katmanlı plastik bir basit uygulama olmuş.

J5ozlyp

Teslimat tarihi Kasım.
Selamlar.
hayırlı olsun ancak tente konusunda güney karavanın kendi tente sistemi çok harika ben kullanınca anladım ayrıca güneş enerjisi konsunda çekincelerim vardı ama iyiki yaptırmışım benim için bir niğmet miş tavsiye ederim

Hafta sonu inceleme fırsatım oldu fakat şu resimdeki camın üstünde bulunan camın su alması engellemek için düşünülmüş branda parçasını görünce direk olarak vazgeçtim. Camlar bombeli gibi ama kesinlikle ithal kavravan camı değil tek katmanlı plastik bir basit uygulama olmuş.

Ekli dosyayı görüntüle 639519
evet brandalar görüntüsü hoş değil ancak bu işte görüntü den çok ne kadar ekmek o kadar köfte anlayışı olması lazım bu camlar buğu yapmıyor içeri su almıyor ferah evet karavan camı değil ancak bu paraya bu kalite

Ekli dosyayı görüntüle 639519

Resimde brandanın öne doğru ne kadar açıldığını kestirmek mümkün değil.

Araca branda tarafından güneṣ vurduğunda, güneṣ ıṣınlarının aracın içine girmesini önleyebilirse karavanın içi fazla ısınmaz.

Sıcak havalarda çok faydası olur.

Kendi deneyimimle biliyorum.
Fenster

Teslimat tarihi Kasım.
Selamlar.

Karavan 1

hayırlı olsun ancak tente konusunda güney karavanın kendi tente sistemi çok harika ben kullanınca anladım ayrıca güneş enerjisi konsunda çekincelerim vardı ama iyiki yaptırmışım benim için bir niğmet miş tavsiye ederim
Mehmet Ali Bey Güney'in kendi tente sistemi nasıl?

Bana şu fotoları gönderdiler. Hafif görünüyor ama pek sağlam ve stabil görünmüyor.

WhatsApp Image 2022 06 21 at 145137 2

WhatsApp Image 2022 06 21 at 145137 1

WhatsApp Image 2022 06 21 at 145137

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri