Herkese Merhabalar, Çiçeği Burnumda Captiva Sürücüsüyüm, Birkaç Sorum Olacak.

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SMHSVG Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,747

SMHSVG

Yeni Üye
Mesajlar
1
Tepkime Puanı
0
Herkese merhabalar, cümleten iyi günler. 10 senelik bir VW polo 1.6TDI deneyimimden sonra;
-"10 sene az yakan araç kullandık, bi 10 sene de çok yakan kullanıp, yakıtı dengeleyelim.)"

Diyerekten, dün 2008 model bir Captiva LT High modeli almış bulunmaktayım. Sizlere bu araç hakkında birkaç sorum olacak, kıymetli yorumlarınızda cevaplarını bekliyorum.

1. Park lambaları açık iken direksiyon, sinyal kolu ve silecek kolundaki tuşların lambaları yanmıyor, hepsi mi böyle bende mi böyle çözümü nedir?
2. Bu kasadaki fabrikasyon orjinali teyp üreten, ekran üreten firma hangisidir?
3. Ege bölgesinde yaşıyorum, araçta 4 mevsim lastiği var, ne kışın, ne de yazın tam performans göstermediği için; yaz lastiği takacağım. Hangi marka önerirsiniz?
4. Sürücü şöför koltuğunda rahatsız edici bir boşluk var. fren yaptığımda tık tık ileri geri oynuyor, nasıl düzeltebilirim?
5. Aracın sol ön sürücü yanındaki hoparlöründen ses gelmiyor, ne yapmalıyım?
6.Otomatik far devrede iken, kontağı açıp farı kapamadan çalıştırdığımda akü işareti geliyor; kontağı açıp farı kapatıp çalıştırınca gelmiyor. Sorun ne olabilir?
7. Otomatik aynaların motorlarında problem var, kapanırken tam güç veremiyor sesinden anlaşılıyor, bazen yarıda kalıyor. Motorlarını mı değiştirmeliyim?
8. Far yıkama sistemi tuş ile park halinde iken çalışmıyor, sadece hareket halinde çalışıyor. Geneli mi böyle?
9. Otomatik ayna ayarı sadece sağ sol yönlerine hareket ediyor aşağı yukarı hareket etmiyor, çözümü nedir?

Saygılarımla.
 

Etiketler
Konunun üzerinden uzun zaman geçmiş ama 10 senedir captiva kullanan biri olarak bildiğim kadarıyla cevap vermek istedim.

1- Sinyal, silecek kolu ve direksiyon tuşlarında aydınlatma malesef yok.
2- Bilmiyorum
3-Continental SSR kullanıyorum memnunum.
4-Bende de vardı. Koltuğum bir tarafı tırnaklı, diğer tarafı civatalı. Metal tırnaklar zamanla boşluk yapabiliyor. Özellikle aracı uzun süre fazla kilolu bir arkadaş kullandıysa. Koltukları söküp tırnakları sağlamlaştırmak lazım.
5-Hoparlör bozuk, tesisat kopuk, teyp bozuk olabilir. iyi bir oto elektrikçiye gösterin derim.
6-Akü zayıfken bunu yapıyor captivalar. Akünü'zü değiştirin. Ayrıca alternatör arızası sık görülür captivalarda. şarj ölçümü yaptırın.
7-Motorlar çalışıyorsa plastik tırnaklar kırılıyor. Plastik tırnaklar tamir edilebiliyor. Yabancı forumlarda tamir edenleri görmüştüm. Karlı buzlu havalarda aynaları kapatıp açmaktan olan bir arıza.
8-Benim aracımda park halindeyken de çalışıyor. Farlar açık olsun yeter.
9-Ayna kontrol tuşları oksit yapmış veya ayna motoru arıza yapmış olabilir.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,214
Mesajlar
1,515,430
Kayıtlı Üye Sayımız
171,847
Kaydolan Son Üyemiz
MuratR.

SON KONULARGeri
Üst