Hiç Böyle Lada Gördünüz mü???

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Simetri Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 213
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 101,503
Ynt: Hiç Böyle Lada Gördünüz mü???

birde buna bakın

Xniva352

Xniva352

Etiketler

Yüksekses seninkiler uyar fakat öncekiler bizi bozar onlarla ancak kordon safari yapılır.

Nivaya ne yapılsa gidiyor ,Çok değişik ve güzel araç bunlar.Niva ile şimdiye kadar hiç yolda kalmadım tavsiye ederim.

Oncelikle herkese selamlar. Bende eski bir lada sahibi olarak gercekten begenerek baktigim ladalar var ama anlamadigim bir sey var oda bu araclar standart lastikleriyle cok yavas giderken bu lastiklerle nasil giderler acaba?

Şu dev tekerli Niva 200 beygir gücünde Vankel motorlu... yani her yerde her türlü gider :smiley:

gercekten haklisiniz.200 beygirlik bir motorun o sartlar altinda yapamayacagi yoktur zannederim.cok tesekkurler niva 69 :smiley:

niva 69 benim size bir sorum var 95 oncesi lada ve 95 sonrasi lada arasindaki arazii sanzimani cok farklimidir acaba?

negrowolf' Alıntı:
niva 69 benim size bir sorum var 95 oncesi lada ve 95 sonrasi lada arasindaki arazii sanzimani cok farklimidir acaba?

Açıkcası bilmiyorum... bizimki 2007 ve 95 öncesi bir Nivayla kıyaslama imkanım olmadı...

Fakat 95 çok eski bir tarih (15 sene öncesi)... yani kesinlikle bazı şeyler geliştirilmiştir, mesela motor 1600'den 1700'e çıktı, vites 4'ten 5'e çıktı... ama özellikle arazi şanzımanını bilemiyorum, ana yapısı aynı kalsa bile değişen yerleri olmuştur derim...

Ama burada kesin-net-ayrıntılı cevabı bulacağınıza eminim;
http://nivatr.com/nivaForum/index.php

Fakat 95 çok eski bir tarih (15 sene öncesi)... yani kesinlikle bazı şeyler geliştirilmiştir, mesela motor 1600'den 1700'e çıktı, vites 4'ten 5'e çıktı... ama özellikle arazi şanzımanını bilemiyorum, ana yapısı aynı kalsa bile değişen yerleri olmuştur derim...

haklisiniz tesekkurler ben ikinci bir arac olarak dusundugum icin cok yuksek modellere bakamiyorum. :smiley:

95 sonrası işinizi görür.
95 ile birlikte makine 1700 cc, aktarma 1994 sonu 1600'den itibaren 5 vites.
97 sonrası tek nokta enjektörlü. 2003 itibariyle aktarma daha da iyileştirilmiş ve 4 nokta enjektörlü.
2006 ve sonrası 8 nokta enjektör, 2-3 mm kalınlaştırılmış akslar, standart direksiyona rağmen daha yumuşak bir kullanım.
2008 ve sonrası hidrolik direksiyon standart, EURO4 normlarını karşılar halde.

İlk Nivam 1996 modeldi, gayet tatminkardı.
2. araç olacaksa mümkün mertebe iyi durumda (özellikle kasa olarak) 95-97 arası bakın. Fazlasıyla iş görecektir..

Muat yürüyen anlamında çok ciddi farklar yok.
yüksek modellerede güçlendirildiği söyleniyor aynı zamanda fiyatlarda yükseliyor.
Ben 93 kullanıyaorum 5ileri 1600 gayet memnunum.
95 yarısından itbaren1700 tek nokta enjeksiyonlu 2000 den sonrası çok nokta enjeksiyon.
arzun ve kesen bilir.
benim fikrim temiz kasadır. şasesiz araba olduğu için taban temizliği çok önemli.
Yedek parça uygun olduğu için ve herşey sıfır bulunduğu için baştan yarat bile yapabilirsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri