Hikayenin Sonu (pino Karavan Bizi Nasıl Delirtti!)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trek71 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 126,115
Sonuç olarak:

-Pino Karavan zarif dış görüntüsü ve iç tasarımı ile dikkat çekiyor
-AL-KO şasi gerçekten sorunsuz, güvenli ve rahat

Ancak:
-Pino'nun genlerine işlemiş olan "ben herşeyi bilirim" anlayışı ve kendisini dev aynasında görmesi
-Müşterileriyle akılcı iletişim yerine profesyonelliğe yakışmayan çocuksu/mantıksız iletişim yöntemleri
-Bir türlü gideremedikleri ve artık yukarıdaki ilk madde nedeniyle hiçbir zaman gideremeyeceklerine inandığım işçilik problemleri
-Tasarımlarının güzel görünüşü dışında önemli işlevsel eksiklik ve hatalarının olması ve bu hataların hiçbir şekilde kabul edilmeyişi
-Çeşitli nedenlerden dolayı sıkıştıklarında kolayca yalan söylemeye meyilli olmaları

nedenleriyle Pino Karavan bizim için güvenilir olmayan bir firma kategorisindedir.

Bu süreçte mantıksız davranışlarıyla bizi artık delirme noktasına getirmiş olan Pino'ya teşekkür ediyoruz.
Pino'ya gönderdiğim son yazıyı da buraya aşağıda ekleme ihtiyacı hissettim; zira hiçbir sektörden hiçbir firmanın bu tür davranışlarda bulunmaması gerektiğini düşünüyorum (mesleki kanaatimdir). Son yazıda artık nezaketi bir kenara bırakıp bir takım gerçekleri yüzlerine çarpmaktan başka bir çare kalmamıştı. Ama bundan da bir ders çıkarabilecek kabiliyette olduklarını zannetmiyorum.

Etiketler
Tam Pino'yu almaya karar vermiş araştırma yaparken size rastladım.
Behçet Bey, 7-8 gündür yazılarınızı okuyorum. Nihayet bitti. İçimede büyük bi sıkıntı oluştu. İyi de oldu. Yerli karavan alma fikrinden vazgeçtim. Adria veya Hymer almaya bütçemiz olmadığı için, Nasıl olacak hiç bilmiyorum fakat kendi karavanımı kendim yapmaya karar verdim.
Araştırmaya devam...

Tam Pino'yu almaya karar vermiş araştırma yaparken size rastladım.
Behçet Bey, 7-8 gündür yazılarınızı okuyorum. Nihayet bitti. İçimede büyük bi sıkıntı oluştu. İyi de oldu. Yerli karavan alma fikrinden vazgeçtim. Adria veya Hymer almaya bütçemiz olmadığı için, Nasıl olacak hiç bilmiyorum fakat kendi karavanımı kendim yapmaya karar verdim.
Araştırmaya devam...

Çok iyi bir karar vermişsiniz.
Yalnız yanılıp yenilip , bir de firmayı arıyayım, bakalım onlar ne diyor, di
ye firmayı aramayın..
Zira dekoratör KARAVAN UZMANIMIZA bir takıldınız mı... yandınız demektir.
En az 15 dakika makinalı tüfek gibi, dur duraksız-soluksuz konuşması ile,
sizi telefonda iptonoze edebilir..:smiley:

Firma tanıtımı ve müşterile yakın diyalog iyidir.
Ama bu MONOLOG ve çook uzun, çook iddialı, sıkıyor.. :(
Üstelik kendinden başka bu işi bilen yok Türkiyede :smiley:
Ve herkes aldıkları diğer markaları bir müddet
sonra tamir için ona getiriyor... :smiley:)

Başka markalar da var.
Sıradan işçilik ve ucuzlukta GÜNEYi,
Biraz daha yüksekçe kalitede SALYi öneririm.
Küçük karavanda ise BAŞOĞLU tartışmaszı LİDER.

Kendiniz yapmayın, muhtelif sebeplerden önermiyorum.

Kararınız hayırlı olsun.

Merhaba bakmış olduğum karavanlar arasında pino jazz 410 modeli pino karavan çok içime sindi aslında ama yazılanları görünce acaba herkesmi sorun yaşıyor anlayamadım teşekkürler

yeni karavan arayışında olan biriyim, Pino karavanlar da tasarım açısından ön plandaydı. Lakin az para vermiyoruz detayına inince hikayenizle karşılaştım.

Kaliteli işçilik vs hepsini es geçiyorum, hiç bir firmanın bu tavrı takınmaya hakkı yok. Sorun yaşayın yaşamayın, bu karakterler tarafından üretilen bir karavandan hayır gelmez.

Merhaba;
ben bir Pino karavan siparişi vererek aranıza yeni katıldım. Her ne kadar henüz karavanım bitmiş olmasa da sizin paylaşımlarınızı uzun süredir takip ediyorum.
Pino karavanı bunca yazılan çizilene rağmen tercih ettim. Çünkü beklentilerime en uygun karavanın pino olduğunu düşünüyorum. Agile 530 skywindow modelini aldım.
Şu an yapım aşamasında olduğundan neleri yaptırmam, nelere dikkat etmem konusunda tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Herkese şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba;
ben bir Pino karavan siparişi vererek aranıza yeni katıldım. Her ne kadar henüz karavanım bitmiş olmasa da sizin paylaşımlarınızı uzun süredir takip ediyorum.
Pino karavanı bunca yazılan çizilene rağmen tercih ettim. Çünkü beklentilerime en uygun karavanın pino olduğunu düşünüyorum. Agile 530 skywindow modelini aldım.
Şu an yapım aşamasında olduğundan neleri yaptırmam, nelere dikkat etmem konusunda tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Herkese şimdiden teşekkür ederim.
Hayırlı uğurlu olsun.

Süsleri çok çok güzel.
İnşallah sağlam çıkar.
Kapısı penceresi içeri hava ve su almaz.
Şasisi çatlamaz..
Aksı eğrilmez..

İyi günlerde kullanın.

Son düzenleme:

Agile 530 skywindow modelini aldım.
------------------------

Öncelikle güle güle kullanın diyeyim.
Görüntüsü gerçekten güzel karavan.
Önceden haberim olsaydı, mevcuttan daha kullanışlı bir yerleşim önerirdim.

Bir de internetteki resimlerindeki mobilya kaplamaları çok karışık.
Uzun kullanımlarda sıkılırsınız.
Mümkün olduğu kadar açık renk,meşe tonları v.b. kaplama tercih edin.

Üretime başlanmadı ise,
size önereceğim daha kullanışlı bir yerleşim olabilir.

Kararınız hayırlı olsun.

Hemen vazgeçmeyin karavancılıktan;
çok çok zevklidir.

Pino ile ilgili olark dai firmayı arayın,
üstatad 15 dakikalık dur duraksız konuşması ile,
sizi ipnotize ederek, karavanı size satar..

Satın alınacak başka karavanlar da var.
Her zaman yazdım,
ucuz ve başlangıçiçin GÜNEY gayet uygun.
SALY satın alınacak gayet güzel karavanlar yapıyor.
Bu karavanın ortak özelliği, karavnlarında MİNİBÜS CAMI YOK..

Diğerleri maalesef, bütün afur tafuruna rağmen,
DOLMUŞ CAMI problemini çözemiyorlar.

Yazı ayrı dert, kışı ayrı dert.
Isı geçirgenliği çok fazla,
tam açamazsın, en iyi ihtimal ile sürgüyü dibe çekersin,
anca yarım açılır.
Kademeli açma ve havalandırma imkanı çok kısıtlı.
Renk olarak tamamen şeffaf... Falan filan..

Vazgeçmeyin karavancılıktan..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.