Hılux mı, Yoksa L200 mü? Hangisi Sizce?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan FREE LANDER SALİH Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 368
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 113,944

SİZCE HANGİSİ

• T.HILUX

Kullanılan: 81 40.7%
  • M.L200

Kullanılan: 78 39.2%
  • N.NAVARA

Kullanılan: 26 13.1%
  • İ.D-MAX

Kullanılan: 14 7.0%

• Kullanılan toplam oy
    199
Yer
sarıyer
Merhabalar, yeni bir arazi aracı almak istiyorum niyetim belli %70 asfalt %30 arazi(tabii şimdilik)'de kullanmak ve ensonunda sizlerle beraber gezilere katılmak.
Bu nedenle sizlerin değerli bilgilerinize baş vurmak istedim.
Daha önceden free lander 2.5 im vardı sattım, onunla araziye girmedim ve şimdi pıck up sınıfının en iyilerinden olan hılux ve l200 arasında teredütte kaldım.
Arazi yetenekleri bir birine yakın olduğunu ama aralarında ki öne çıkan farkları nelerdir bilmiyorum vereceğiniz bilgler ve paylaşımlar için şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Hılux mı, Yoksa L200 mü? Hangisi Sizce?

Açıkçası, her iki marka aracın arazi modifikasyonlarını yapmış arkadaşlarımız var ve araçlarını çok beğendim hepsi güle güle çamurlansınlar.

Tabii bende aldıktan sonra bütçem el verdikçe bişeyler yapmak istiyorum.

Toyota Hilux 4x2 Kullanıcısıyım,
Hilux'da LSD kilit sistemi var, L200 de ise %100 kilit var sanırım ? Araştırdınız mı?
%100 difrensiyel kilidi, LSD den daha avantajlı, maalesef öğrenmiş olduk :smiley:
Ama Hilux çok daha karizmatik bence L200'den. Bu arada L200'ün fiyatı daha fazla Hilux'dan.
Kısacası ikisinin de artıları eksileri var, ben taraflı olarak Hilux derim ama :smiley:

çok sağolun paylaşım için. ben daha çok 4x4 düşünüyorum ve maalsef hılux'ün 4x2 leri alçak ve 4x2 düşünsen kesin l200 derdim galiba

FREE LANDER SALİH' Alıntı:
çok sağolun paylaşım için. ben daha çok 4x4 düşünüyorum ve maalsef hılux'ün 4x2 leri alçak ve 4x2 düşünsen kesin l200 derdim galiba

Evet doğru. Hilux 4x4 'de hepsinden kaslı durur :smiley:

bilmiyorum bilginiz varmı hılux 4x4 te altimetre varmı, l 200 lerde varmı acaba

Hayır bilmiyorum, ama hiç duymadım, olsa duyardım heralde ???
Yol bilgisayarı var, belki onda olabilir, ben ne desem yalan olur ama tüm tanıtım proşürlerini kitaplarını hatim etmiş biri olarak böyle birşey görmedim :smiley:
L200 de fabrika çıkışı mı var mış ? Bir de dijital gösterge olarak mı yoksa Pajerolardaki gibi gögüste mi ?

evet standart orta göğüste ama dijital şekilde l200 resimlerine baktığınızda orta üstte.benim kayseri de asker arkadaşım da l 200 4x4 vardı onda göedüm ve çok güzel artı çok kullanışlı, mesela erciye dağına çıktık rakım ve eğim vb. gösteriyor. pajerolarınkinin yeni versiyonu diyebiliriz. galiba

evet standart orta göğüste ama dijital şekilde l200 resimlerine baktığınızda orta üstte.benim kayseri de asker arkadaşım da l 200 4x4 vardı onda göedüm ve çok güzel artı çok kullanışlı, mesela erciye dağına çıktık rakım ve eğim vb. gösteriyor. pajerolarınkinin yeni versiyonu diyebiliriz. galiba

Evet anladım, Yeni Pajero'da da aynı sistem varmış dijital olarak. Yarın 4x4 Hilux'cı kullanıcılarımız başlığa uğrayıp söyleyecektir altimetre olup olmadığını :smiley:
Başka sormak istediğiniz bişi varsa bilgim dahilinde cevap vermek isterim.

Bence kesinlikle L200, neden derseniz bir kere arka oturma grubu en geniş ve rahat olanı L200, bir otomobil rahatlığını aratmıyor. Yarı dönüş mesafesi çok kısa 5,9 m., ayrıca altı rakiplerine göre çok yüksek. Ben L200'ü tercih ettim bu yüzden.

bende 2009 4*4 l200 var.arka oturum genislıgi ve oturum rahatlığı, yerden yuksekliği,%100 dif kiliti,altimetre ve baramotre ve diğital pusula seçenekleri,agresif görüntüsü almam için sebep oldu.

yanlız intense modelinde var dif kilit lux ve diğer modellerinde astc var.

ben navara l200 ikilemi yaşamıştım.navara çok hosuma gitmesine karşın arka oturma konforu sıfır bence hem cok dar hemde dizler iki büklüm oluyor vede cok sarsıyor.eşim arka koltukta asla seyyahat edemez binek otomobil bile olsa,ancak l200 de öne artık hiç binmiyor oglımla arkada oturuyorlar....

hangisi içine sinerse onu al.git test et kim ne derse boş senin ısınman gerek araca...

bilgi ve paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. hazır sizleri bulmuşken.öncelikle l 200 ün kronik sorunları varmı? birde yalın bey;intense modelin kaç senesinden itibaren var ve belki klsik olmuştur ama vergi olarak ne ödüyorsunuz. çünkü kasko indirimi ile daha aşağı vergi ödendiğini duydum tabii bu intense modli içinde geçerlimi acaba. vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri