Hılux mı, Yoksa L200 mü? Hangisi Sizce?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan FREE LANDER SALİH Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 368
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,022

SİZCE HANGİSİ

• T.HILUX

Kullanılan: 81 40.7%
  • M.L200

Kullanılan: 78 39.2%
  • N.NAVARA

Kullanılan: 26 13.1%
  • İ.D-MAX

Kullanılan: 14 7.0%

• Kullanılan toplam oy
    199

Etiketler
Ynt: Hılux mı, Yoksa L200 mü? Hangisi Sizce?

FREE LANDER SALİH' Alıntı:
bilgi ve paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. hazır sizleri bulmuşken.öncelikle l 200 ün kronik sorunları varmı? birde yalın bey;intense modelin kaç senesinden itibaren var ve belki klsik olmuştur ama vergi olarak ne ödüyorsunuz. çünkü kasko indirimi ile daha aşağı vergi ödendiğini duydum tabii bu intense modli içinde geçerlimi acaba. vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Kasko indirimi olayı doğru, vergi 2000+ civarı olmalı..

beni aracım 2009 model.su an mitsubishi sayfasındaki l200 4*4 lerın en alt modeli ama herşey full.beni araca siyah cam ve astc eklemiş intense lux olmuş.2-3 aksesuar deri koltuk eklemiş magnum olmuş yani bence bir nevi aldatmaca.

2500 motor 136 beygir dif kilit arka cam acılıyor yol bilgisayatı barometre altimetre pusula hersey var ....

performansından memnunum daha once cj5 lada ve vitra v6 kullandım.bu hem konforlu hemde arazide başarılı ama agır normalde 1800 kg ama ben kabin vinç alt koruma yaptım 2 tonu geçti.

off ve on road olarak çok memnunum şimdilerde yükseltme işi ile meşgulüm...

şu an senelik 2600 oduyorum.2 yasından sonra 3 yas ıcerisinde verilen dilekce ile 4-6 yaş olarak değerlendirelecek su anki vergi ücretlerine göre 1800 olacak

hilux iyidir; fiyatı uygun, saglamlıgı ispatlanmıs..2008 4x4 hilux sahibiyim yıllık 1600 lira vergi oduyorum indirimden yararlanarak, zaten ilk 3 senede odeyecegim fazladan 3000 lira vergiye giderim arb kilit alırım.. arac fiyatları arasındaki farkda cabası..

ben L200 un dıs tasarımını çok begeniyordum fakat o renkli kokpit çok soguttu beni.. birde kronik direksiyon sorunundan ve yetersiz alt korumadan bahsediyordu kullanıcıları..
son bir eksi yanı ise on tampon tasarımı, eger demirden tampon yapmaya kalkarsanız o farların altları çok ugrastırır sizi.. L200 un avantajları ise daha genis çamurluk boslukları ve orta diferansiyel..

omergin' Alıntı:
hilux iyidir; fiyatı uygun, saglamlıgı ispatlanmıs..2008 4x4 hilux sahibiyim yıllık 1600 lira vergi oduyorum indirimden yararlanarak, zaten ilk 3 senede odeyecegim fazladan 3000 lira vergiye giderim arb kilit alırım.. arac fiyatları arasındaki farkda cabası..

ben L200 un dıs tasarımını çok begeniyordum fakat o renkli kokpit çok soguttu beni.. birde kronik direksiyon sorunundan ve yetersiz alt korumadan bahsediyordu kullanıcıları..
son bir eksi yanı ise on tampon tasarımı, eger demirden tampon yapmaya kalkarsanız o farların altları çok ugrastırır sizi.. L200 un avantajları ise daha genis çamurluk boslukları ve orta diferansiyel..

Hilux'ın daha güzel bir duruşu var bence de.

guzel valla..

Shane308DSCN3234

Shane308IMG 3878Medium

onur sen ne yaptı yukseltme isini? su kırmızı gibi yapmayı dusunuyorum diyordun?

Onur Bey sizin araç bu mu ::smiley:

Güzel günlerde kullanın, çok agresif görünüyor ;D ;D

SDC' Alıntı:
Onur Bey sizin araç bu mu ::smiley:

Güzel günlerde kullanın, çok agresif görünüyor ;D ;D

Yav heryerde bir LR'ci kardeşim yaaaa ;D ;D

omergin' Alıntı:
onur sen ne yaptın yukseltme isini? su kırmızı gibi yapmayı dusunuyorum diyordun?

Yok abi, 4x2 ile daha fazla uğraşmamaya karar verdim, yaza doğru 4x4 Hilux düşünüyorum kısmetse. Ya da bakalım 2 3 tane araç var kafamda, şimdilik acele etmeden en mantıklısını bulmaya çalışıyorum.

en temizi valla, iyi olur.. hilux olursa tampon, yukseltme konuları cozuldu.. amerikayı yeniden kesfetmezsin :smiley:

bu vidyoyu izledikten sonra hiluxten kendi adıma soğudum...

http://www.youtube.com/watch?v=0KBIBCK-veA

karar sizin ama başlıkta yazan kullanım tarzına yani %70 asvalt-%30 arazi ise hilux hüsran olur... :-\ :-\

Her iki araç da çok iyi, kendilerini ispat etmiş markalar kaliteleri de tartışılmaz. Genellikle asfaltta kullanacağınıza göre manevra kabiliyeti, konfor ve akseuarları öneli bir tercih nedeni olacaktır. Bu açıdan bakınca L200 daha ugun bir seçenek gibi görünüyor. Mitsubishi hobi amaçlı kullanıcılara daha çok hitap ediyor sanki. Karar vermek için her ikisini de test etmek en doğrusu, ben hangisini alsam aklım diğerinde kalırdı :-\

murat067' Alıntı:
bu vidyoyu izledikten sonra hiluxten kendi adıma soğudum..
karar sizin ama başlıkta yazan kullanım tarzına yani %70 asvalt-%30 arazi ise hilux hüsran olur... :-\ :-\

Ben bu videoya rağbet etmiyorum şahsen, sürücünün gaza küçücük bir kademe daha fazla basması ya da direksiyonu dönerken 1milim daha fazla kırmış olması böyle bir duruma sebebiyet vermiş olabilir. 2 tekere kalkma durumu L200'de de olur Navara'da da olur, binek araçlarda da olur. Sürücüden kaynaklı bir durum bence..

omergin' Alıntı:
en temizi valla, iyi olur.. hilux olursa tampon, yukseltme konuları cozuldu.. amerikayı yeniden kesfetmezsin :smiley:

Evet abi o konular hakkaten baya kolayladı, iyi oldu. Ama bakalım şu kilitsizlik işi canımı sıktı Hilux'da. Hoş delidana offroad u yapmayacağım araçla ama VX ler de gündemimde :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR