Hılux mı, Yoksa L200 mü? Hangisi Sizce?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan FREE LANDER SALİH Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 368
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 113,936

SİZCE HANGİSİ

• T.HILUX

Kullanılan: 81 40.7%
  • M.L200

Kullanılan: 78 39.2%
  • N.NAVARA

Kullanılan: 26 13.1%
  • İ.D-MAX

Kullanılan: 14 7.0%

• Kullanılan toplam oy
    199
Her ikisini de kıllandım ancak şantiye ortamında. ikisi de yanlış hatırlamıyorsam 2010 model civarı idi ve 4x4 de kullanmadım
L200: Oturuş pozisyonu mükemmel görüş açısı oldukça geniş
Süspansiyonlar oldukça yumuşak ve konforlu virajlara da devrilecekmiş hissi veriyor ama devrilmiyor şansımı bikaç defa zorladım. Asvaltta acaba dedirtiyor ama arazide gayet mükemmel yani arazi odaklı tasarlanmış.
Oldukça Sağlam alet geçmişinde bayağı bi kaza geçirmiş ama hala dimdik ayakta idi hiç tıkırtı yok
kullandığım model 180 bg civarı otomatik vitesti(sakın otomatiğini almayın o motora büyük hakaret çok verimsiz) alt devirlerden itibaren ben varım diyor. ve l200 ün o tuhaf motor sesihoş bi hava katıyor.
Kötü huyları virajlarda arka kısım birden kendisini bırakabiliyor(kendi sınıfındakilerden fazla)

Hilux: Oturuş pozisyonu fena değil
Süspansiyonlar biraz sert gibi asvaltta üzmeyecek cinsten virajda gaza yüklenmediğin sürece kolay kolay savrulmaz yol tutuşu gayet iyi
140 bg civarı motor alt devirlerde biraz hissiz olmasına karşın orta ve üst devirlerde gücü sonuna kadar hissettiriyor. toprak zeminde gaza abanınca birden pati çekmeye başlıyor.

SONUÇ : alacaksan her ikisininde bi test sürüşünü yap ve mümkünse sanayiyede bi danış

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri