Hılux mı, Yoksa L200 mü? Hangisi Sizce?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan FREE LANDER SALİH Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 368
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,024

SİZCE HANGİSİ

• T.HILUX

Kullanılan: 81 40.7%
  • M.L200

Kullanılan: 78 39.2%
  • N.NAVARA

Kullanılan: 26 13.1%
  • İ.D-MAX

Kullanılan: 14 7.0%

• Kullanılan toplam oy
    199
Ynt: Hılux mı, Yoksa L200 mü? Hangisi Sizce?

fatihk26' Alıntı:
Ben motor sesini duymadım demek farklı, yalnız 62.000 tl. etiket vardı üzerinde :smiley:. sanki daha da yükselmiş gibi geldi araç param olsa hiç bakmam yenilerim :smiley:

Tabiki farklı, 3 bin motor, Beygiri de arttı oldukça..
Araç evet daha da yükseldi çünkü 17" jant var 3.0'da :smiley:
Çok heybetli duruyor.

Etiketler

teknik verilerde ölçüler aynı gözüküyo ama doğru söylüyosun 1 inç filan yükselmiştir bu araç, çok hoş olmuş deri direksiyon, kumanda v.s. hele bide otomatik vites ......

lastikleri 1.6" daha buyuktu yanlıks hatırlamıyorsam.. 2 cm falan daha yuksek yani..
2.5 e 31-10.5-15 takın aynı boya gelirsiniz..

su kit bi gelseydi, ben canlandıracagım tüm forumu :smiley:

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=40777.msg484602#msg484602

Buradan devam edelim derim, yükseltme kiti ile ilgili bilgiler boşa gitmesin bu başlıkta..

merhaba.
bazı sorularım olacak. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
max. torku ve/veya max. gücü daha düşük devirde vermek ne gibi bir farklılık yaratır?
hangisi daha avantajlıdır ve bu avantajlar nelerdir? bu devirlerin motor ömürlerine +/- katkısı var mıdır? vs.
bu konuda bilgilerinizden yararlanmak istiyorum.
teşekkürler.

ufo' Alıntı:
merhaba.
bazı sorularım olacak. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
max. torku ve/veya max. gücü daha düşük devirde vermek ne gibi bir farklılık yaratır?
hangisi daha avantajlıdır ve bu avantajlar nelerdir? bu devirlerin motor ömürlerine +/- katkısı var mıdır? vs.
bu konuda bilgilerinizden yararlanmak istiyorum.
teşekkürler.

Dediğinizi doğru anladıysam eğer,
benim bildiğim bu durumun motora bir zararı ya da yararı yok, ancak yakıt sarfiyatı artar..
Bir de hangi araçtan bahsediyoruz ?? Bazı araçlardan performans alabilmek için devirli kullanmak gerekiyor, misal Hyundai Accent, başka türlü gitmiyor araç.
Ama Hilux'dan bahsediyorsak yüksek devirlerde turbo açılacağı için yakıt sarfiyatı artar..

Bu arada Hilux'un Turbosu hangi devirde açılıyor tespit edebilen var mı ??

Bana 1600 d/dak 'dan itibaren turbonun varlığı hissediliyomuş gibi geldi ama zaten turbo hep devrede sanırım tam bilgim yok...

fastjunkie' Alıntı:
Dediğinizi doğru anladıysam eğer,
benim bildiğim bu durumun motora bir zararı ya da yararı yok, ancak yakıt sarfiyatı artar..
Bir de hangi araçtan bahsediyoruz ?? Bazı araçlardan performans alabilmek için devirli kullanmak gerekiyor, misal Hyundai Accent, başka türlü gitmiyor araç.
Ama Hilux'dan bahsediyorsak yüksek devirlerde turbo açılacağı için yakıt sarfiyatı artar..

Bu arada Hilux'un Turbosu hangi devirde açılıyor tespit edebilen var mı ??

merhaba.
4x4 hilux ve L200 için sormuştum.
örn. hılux, 120ps gücü 3600 dakika/devirde veriyor, 325 Nm torka ise 2000 d/d'de ulaşıyor.
keza L200 ise, 136 hp gücü 4000 d/d'de verirken, 314 Nm torka 2000 d/d'de ulaşıyor.

bu farkları kastederek sormuştum.
max. gücü daha düşük devirde elde etmek avantaj değil midir? yakıt sarfiyatına olumlu katkısının yanında, motoru daha az yormaz mı?
seçim yaparken dikkate alınması gereken bir husus mudur, ya d ne kadar önemlidir?
teşekkürler.

fatihk26' Alıntı:
Bana 1600 d/dak 'dan itibaren turbonun varlığı hissediliyomuş gibi geldi ama zaten turbo hep devrede sanırım tam bilgim yok...

Bazen gazı verince, bi atağa kalkıyor araç, özellikle sollamalarda falan farketmeişsindir. Otomatik vitesli araç gibi ivmeleniyor..
Bence o zamanlaraçılıyor turbo, belli bir devri yok.. Çünkü aynı şey kalkışta 1. viteste bile oluyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,433
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR