Hilux Mü Yoksa L200 Mü Yardımcı Olurmusunuz :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emre.mrt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,752

emre.mrt

Yeni Üye
Yaklaşık 1 bucuk aydır 4x4 araç bakıyorum baktıqım hilux la l200 arasında kararsız kaldım aslında kararsız kalmaktan ziyade piyasada elle tutulur temiz bir araç bulamadım olanlarında malesef fiyatları uçuk rakamlarda piyasasından 7-8 bin tl daha fazla isteniyor.
bu konuyu açmamdaki sebep 2 araç hakkında da güzel yorumlar duydum ama nedense benım kanım hiluxe daha cok ısındı sizce iki arac hakkında göruslerınız nelerdır bi yardımcı olursanız sevinirim :smiley:

Etiketler

Ynt: Hilux Mü Yoksa L200 Mü Yardımcı Olurmusunuz :smiley:

Ben de sizin gibi ikilemde kaldım sonunda otomatik vites diferansiyel kilitli L200 aldım. Çok da memnunum. Tavsiye de ediyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

evet ikiside japon doğrudur :smiley: otomatık vites tercihim olmıycak abi ben düz vites taraftarıyım daha saglam benım gorusume gore hilux nasıl bir arac artıları eksılerı nedır yardımcı olabılırsenız :smiley:

Tek araç olarak kullanilir mi diye merak edenlerdenim. Yaprak yayli olmasindan ötürü konforu az ve yol da giderken savrulmasi kolay diyenler var. 4x2 olursa vergisi az , ne yapcan 4 x4 u diyenler ayri. Hem her yil tuv e gir hem de 2 ceker al ne kadar mantıklı. Otomatik Vites Pickup larda ne kadar gerekli ? Bir sürü soru var başka ;)

Sitedeki arkadaştan 350 tl ye konfor Amaçlı makas kulağı alıyorsunuz. 5 cm kadar da yükseliyor. Aracı yükselttiğinizde zaten amırtisörler Değişiyor üErine de bf GOOLDRİCH lastik alırsanız normal bir araçtan farkı kalmıyor. Otomatik olması sadece biraz daha fazla taktırıyor onun haricinde Rahatlık bence değer.
4x2 arazide bir işe yaramaz. Hem asfaltta hem arazide konforlu ve iyi gidiyorsunuz.
Vergi ve tüv dezavantaj ana tek araç olarak kullanacaksanız değer.

Teşekkürler açıklayıcı bilgileriniz için. .
2 litre motorlu Amoraklarin hem vergisi az hem de daha donanımlı ama cift turbolu olmasi dusunduruyor ..tabii bir de daha yolun basinda olmaları.

Umut un söylediği gibi hangi kasa hangi versiyonlar
Arazide kullanacaksanız Vw i tavsiye eden hiç duymadım. Diğer seçenekleri de karşılaştırırken diferansiyel kilitlerine göre karşılaştırın.
Ondan sonra da hangisini ne kadar yükseltebikeceğinizi araştırın.

2010 veya 2011 araç olucak alıcağım araç mitsubishi lerde intense modellerine bakıyorum hiluxler zaten standart alıcağım araç kesinlikle 4x4 olucak :smiley:

emre.mrt' Alıntı:
2010 veya 2011 araç olucak alıcağım araç mitsubishi lerde intense modellerine bakıyorum hiluxler zaten standart alıcağım araç kesinlikle 4x4 olucak :smiley:
96 sonrası Hilux ve 2006 sonrası L200 benim ilgi alanım dışında kaldığından yardımcı olamayacağım o halde:smiley:)))) Diğer bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olacaktır.

babam 54 yaşında ve hayatını hemen hemen dağlarda yaylalarda geçiriyo bu araç ihtiyacı ona ait ben arastırma yapıyorum elımızdekı parayla en azından biraz konforlu biraz sağlam güvenilir araç alma konusunda :smiley: bana sıra gelınce bende istiyorum ama okadar param yok malesef 2.araç olacagı için şimdilik suzuki samurai lara bakıyorum nekadar tatmin eder benı bılmıyorum ama aracımla ugrasmayı sevıyorum alıcagım samurai lada iyi işler çıkarcagıma ınanıyorum tabiki yine sizlere danısıcam abılerım :smiley:

Bir arkadaşım hilüxlerin yenilerinde baskı balata problemi olduğunu ve çabuk yediğini söylemişti.

Benim şahsi fikrime gelincede yeni kasaolacaksa l 200 olsun derim hem daha asi hemde yakıtı az diye biliyorum.

Mustafa E' Alıntı:
hemde yakıtı az diye biliyorum.

Yanlış biliyorsunuz efendim, L200 ler Hilux lardan daha az yakmıyor, kardeşimdeki 4x2 L200 benim Hilux'dan (4x2 modunda kullanırken tabii ki) daha fazla yakıyor, üselik araba full servis bakımlı, tabiri caiz se bebek gibi...

Emre kardeşim şirketimizin l200 leri var ve araçların hepsi 2013 yılında sıfır alındı bu araçları zaman zaman kullanıyorum araçlar hakkındaki izlenimlerimi aktarayım umarım aklındaki soru işaretlerine cevap verir.
1-yakıt konusunda bahsedildiği gibi az yakan araçlar değil km de 50 krş dan aşağı yakmaz
2-motorlarının çok seri olmasında kaynaklanan arabanın arkasının hafif olması sebebiyle sürekli patinaja düşmesi
3-direksiyonlarının hidrolik olmasına rağmen ağır olması
4-turlarının düşük olması nedeniyle manevra kabiliyetinin az olması
5-motor sesini rahatsız edici şekilde araç içine alması
6-araç içi plastik aksamın kalitesizliğinden kaynaklanan tıkırtı ve gıcırtılar
2013 öncesinde ise şirketimizin kiralık olarak kullandğı 4x2 ısuzu d max lar vardı kullanım ve konfor olarak l200 lerden çok üstün araçlar işin özü ben l200 leri sevemedim yeni nesil hiluxların dış görüntüsü ise beni hiçbir zaman cezbetmedi çok hantal geliyor kasa yapısı olarak alacağınız aracı tek araç olarak kullanmayı düşünüyorsunuz iyi analiz edin derim;
Bir pick-up yerine neden bir 4x4 jeep düşünmüyorsunuz ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri