Hilux Otomatik Şanzıman Nasıl ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmet543 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,907

mehmet543

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba 4x4 Manuel l200 üm vardı ve sattım şimdi 0 km 2.4 4x4 otomatik hilux almaya niyetliyim bu aracın şanzımanı ile ilgili İnternette bilgi bulamadım bu araçla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlar bu aracın otomatiğinde sorun varmıdır yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Etiketler
mehmet543 eğer sıfır alacaksınız çok iyi araştırmanız lazım.eğer otomatik alacaksanız sıralamada 1. amorok 2. navarra benim araştırmalarıma göre amarok 8 ileri navarra 7 ileri bu durum önemli çünkü yüksek hızlarda daha az yakıt demek malumunuz. mesela l200 otomatik vitesi 5 ileri,şansıman yönünden bu sınıfın en kötüsü bence,rancer ,hilux bunlar hep 6 ileri.
yeni nesil pikapların değerlendirme kriterleri arttı,günümüz dünyasında fonksiyonellik önemli,hele bu durum pikaplarda tavan yaptı,çünkü hem binek hem arazi,hem ticari kullanıma hitap ediyor;
1,konfor 2, donanım olarak iki şıkka ayırırsak süspansiyon olarak navarra çünkü arkalarda makas kullanmıyor artık ve çok rahat.
donanım olarak ele alırsak amarok en güçlüsü ve sürekli 4 çeker, yolun durumuna göre tekerlere aktarımı otomatik kendi ayarlıyor.bu sürüş güvenliğini çok artıran birşey,diğer marklarda bu yok mesela,güç olarakta hepsinden önde vs. vs.
benim subjektif değerlendirmelerime göre hılux ilk 3 e girmez,ama her yiğidin gönlünde bir aslan yatar derler,saygılarımla.

ha bu arada mesajımı okuyunca sorunuza cevap vermediğimi gördüm,kusura bakmayın. ne hılux te nede diğer modellerde kronik şanzıman sorunu yaşayanı ne duydum nede gördüm. kuvvetli makineler oldukları için şanzımanlarıda bundan nasibini almış sanırım.

hilux kronik şanzıman sorunu yok galiba. şu anki model hilux ve l200 otomatik viteslerde arka diferansiyel kilit orjinal üstünde geliyor. zaten isteğe bağlı 2 çeker, 4 çeker ve low var.. ben olsam tercihimi arka kilidi de olan modelden yana kullanırdım..

arkadaşlar teşekkür ederim biraz daha araştırayım bakalım bütçe el verirse 0 km hilux almaya niyetlendim artık

Şanzıman bakımından kronikleşmiş bir sorun duymadım. Otomatik şanzıman 6 ileri. Arazide 7-8 vites olması pek önemli değil. Zorlu koşullara uygun 5-6 vites yeterli :sunglasses:

Amarok 3.0 motor olduğu için yıllık 7500 TL MTV'si var. 180binden başlıyor sıfır fiyatı 270bine en üst donanımı veriyorlar. En üst donanım otomatik 8 vites 580 tork 258 beygir bir makineye sahip. Eğer buna ihtiyaç varsa güzel bir seçenek olarak satışta olması sevindirici. Benim için tamamen gereksiz bir güç ve masraf.

Navara'nın en üst donanımı 150bine alınır. Hilux'ten fiyat olarak daha uygun bir seçenek.

Bu üç pick-up arasında genelde yapılan yorum, eğer şehir içinde daha çok kullanılacaksa, hem uygun fiyatlı hem de süspansiyonları yukarıdaki arkadaşın dediği gibi daha iyi konfor sağlaması sebebiyle Navara'nın tercih edilmesi yönünde. Ancak arazi kullanımı daha fazla olacaksa Hilux düşünülmeli.

Ben her durumda Hilux'tan yanayım. Ödenen para karşılığında elde edilen şey bakımından Hilux kafama daha çok yatıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri