Hilux'un Asfalt Yoldaki Konforunu Nasil Arttirabilirim?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EL_Guapo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,801
Havalı sistemlerde hava azalması sonucu aracın bir tarafa çökmesi gibi sorunlar oluyor. Sürekli takip etmek lazım hava durumunu. Önceki mesajımda laf arasında buna değinmiştim. Makaslar sökülmeden yapılınca hava tamamen inse bile en fazla önceki haline döner veya havasını indirirsin araziye girersin. Araziden çıkınca hava basıp şehir içinde daha konforlu takılırsın. Eğer böyle imkan varsa incelenmeli. Ama ustalar uyguladıkları sistemler dışındakilere pek sıcak bakmıyor. Halbuki bu işi bizden önce araştırıp yeni çözümleri bulmalı denemeli ve kullanıcılara hizmeti sunmalılar. Böyle yapsalar ülkenin her yerinden müşteri toplarlar.

Havalı sistemlerde hava azalması sonucu aracın bir tarafa çökmesi gibi sorunlar oluyor. Sürekli takip etmek lazım hava durumunu. Önceki mesajımda laf arasında buna değinmiştim. Makaslar sökülmeden yapılınca hava tamamen inse bile en fazla önceki haline döner veya havasını indirirsin araziye girersin. Araziden çıkınca hava basıp şehir içinde daha konforlu takılırsın. Eğer böyle imkan varsa incelenmeli. Ama ustalar uyguladıkları sistemler dışındakilere pek sıcak bakmıyor. Halbuki bu işi bizden önce araştırıp yeni çözümleri bulmalı denemeli ve kullanıcılara hizmeti sunmalılar. Böyle yapsalar ülkenin her yerinden müşteri toplarlar.
Evet cok haklisin, Airbag Man’inki kit olarak satildigindan cok mantikli bir cozum sunuyor gibi. İcten kumandali ve basinc gostergeli bir kompresör ile de basinc kontrol edilebilir. Sistemde ariza olsa bile dedigin gibi en kotu ihtimal ile tum hava indirilip makaslarin uzerinde devam edilir. Tek suphem sistemin bu konunun ana basliginda sordugum gibi yeterli konforu saglayabilip saglayamacagi hakkinda. Bu konuda ben tam bir cevap bulamadim. Kullanan birisi olsaydi keske. Yoksa yurt disindan getirtilebilir.

Sevgili Hasan acar,
Dun Avustralya Airbag Man firmasi ile 1/1 gorustum ve konuyu kendilerine de izah ederek urunlerinin arac bosken ziplama problemini kesip kesmeyecegini ve sürüş konforunu arttirip arttirmayacagini sordum. Aramizda gecen konusmanin da ekran goruntusunu aldim ve bu yazima ekliyorum.

Kisaca soyledikleri kendi urunlerinin konfora veya ziplamaya yardiminin olmadigi yonunde. Bu urun daha cok aracin fazla yuklerden dolayi asagi dusen bagaj kompartmanini kaldirma ve ön ila arkayi duzleme asistaniymis. Yani bu urun benim aradigim urun olmuyor maalesef.

DBE003AD 8FA7 450A A371 574E8A3D8AED

anladığım kadarıyla önce mevcut yük taşımaya yönelik sert makasları aşağıdaki ürünle değiştirin diyor. Sonra yükseklik ayarlamak için airbag takabilirsiniz diyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri