Hipocamp...!! Yöneticisi Nerede..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cygnet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,836
Ynt: Hipocamp...!! Yöneticisi Nerede..

Sayın Hipocamp yetkilisi.

"önce bizimle görüşülseydi" tarzında ki yaklaşımınız gerçekçi değildir..

Sebebine gelince kamp içinde resepsiyonda ki tek bayan görevliden başka tek bir kişi ile bile muhatab olunamıyor..Çünkü o yetkilinin bulunacağı bir ofis yok.. Resepsiyonda ki bayan ne yapacak..WC lerin durumunu anlattım.
Ve dedim ki " 3 gün kapatıp, arızayı giderseniz ve 4. günü hizmete açsanız sorun kökünden biterdi"..Ancak sorunun varlığından bile bihaber herkes. Koskoca kampı sadece bir tek bayana emanet etmişsiniz..Sizin bir sahiplenme eksikliğiniz olduğunu lütfen kabul edin.

Ülkemizde ki en pahallı kamping konaklama fiyatı malesef sizde ve sizin gibi bir kaç yerde daha var. 4 Yaşında ki çocuktan bile 9 TL konaklama ücreti alan tek kamping siz olmalısınız, sanırım..Abes değil mi? 5 yıldızlı otellerde bile 12 yaşa dek free iken sizin ücret tahakkuk ettirmenize hiç anlam veremedim. Üstelik bahsettiğim eksikliklerinize rağmen.
Ben Transporter model WV marka arabamı yarı VİP hale getirip içine bir çekme yatak koydurdum..Ayrıca arkamızda toplam uzunlupu (çeki mekanizması dahil) 3 mt olan bir mini karavanla kampınıza geldim..2 gece kaldım ve toplamda 100 TL ödedim. Ayıbı yapan benmiyim , sizmisiniz?.
Devletin orman kampında ki fiyata da bir örnek getireyim..Hisarönü/Çubucak orman kampının gecelik fiyatı 33,50 TL dir..Web sitesine girip bakabilirsiniz.

Seneler önce bitişiğinizdeki Denizatı tatil köyünde 1 hafta geçirdiğimizde , bilgi almak için Hipcamp'a da geçip incelemiştik ve aklımızda olumlu yansımalar kalmıştı..İşte o nedenle fiyatına dahi bakmayarak kampınıza geldik..İlk ve son kez olarak. Ama tavsiyem hemen bitişiğinizde ki o tatil köyünün sıhhi tesisatına bir bakın ve örnek alın lütfen.

"Hizmetimiz Avrupa standartlarında" ki mesajınızı gülerek karşılıyorum..Ya ben hiç Avrupa'da kampingde kalmadım , ya da siz Avrupa'da kamp nasıl işletilir , bilginiz eksik..
WC deyken yanımda wc kabinlerini tek tek dolaşıp temiz klozetli bir wc kabini arayıp ama bulamayınca burnunu kapatan zavallı alman turist de acaba sizin gibi mi düşünüyordur?..
"Su tesisatı arızası 23.08 öğle saatlerinde giderildi" şeklinde ki yaklaşımınız da yalnıştır..Ben kampınızdan ayrılmadan önce eşim lavaboyu kullandı ve sorun devam ediyormuş..
Ayrıca kolzetlerinizin pisliğini hiç bir mazeretle ifade edemezsiniz.
Klozetlerin rezervuar butonları kırıktı ve su basmıyordu..
Basınçla ilgisi filan yok..

Toprak yoldaki hız tabelalarınız çiçekler arasında kaybolmuş durumdadır..Velev ki görünüyor da olsalar bu hatayı düzeltmek size düşer.. Uyarı tabelalarınız yolun üzerinde bir nevi tak şeklinde konuşlandırabilirsiniz.

Evet , bu kampa gece gelinirse kesinlikle bulunamaz..Kampın karşısında ki tabelanız isterse 50 m2 de olsa gecenin karanlığında eğer onu ışıklandırmazsanız ancak araba farlarında görünebilir ki , kısa huzmeli farlar yetersiz kalıyor..Bunu özellikle Özdere'den gelirken test ettik..

Sayın yetkili,
Ben turizmden emekli oldum..Yurt dışında ki bir turizm acentası yetkilisi Türkiye'de ki bir şehire grup getirecekse kalacağı otelde önce odalarda ki tuvalete bakıyordu..Sonra diğer konfora..Ben bunu görerek 21 sene turizm içinde kaldım..Bana bir turistik tesisin özelliklerini ve eksikliklerini mazeretlerle gidermeğe kimse kalkışmasın. Ben de halen gittiğim kamping veya otel ne olursa olsun ilk baktığım yer WC lerdir..Ama kampınızda bunu atladığımı itiraf edeyim..Çünkü bunca boyutta ki bir turistik tesiste bu hataları bulacağımı hiç umut etmemiştim. Yanılmışım.

Benim amacım kesinlikle karalamak değildir..Asıl kızdığım nokta yüksek ücrete karşı müşteriye eksik hizmet vermenizdir.Bunu hazmededim.
Amacım, her kampçının da olduğu gibi verdiği ücretin karşılığını tam olarak almaktır.."Tatil"in amacı stres atmaktır..Stres yüklenmek değil..Ama malesef eksik hizmetler sayesinde ve müşteriye "avlanacak keklik" gözüyle bakıldığı sürece zaten sayıları 50 yi zor bulan kampinglerimiz talep azlığı nedeniyle kapanmağa devam edecektir.

Umarım siz bu kapanan kampinglerden değil de, eksiklerini ,hatalarını telafi edip , yalnız sezon müşterisine değil kısa süreli konaklayacak müşterisine de kaliteli hizmeti verenlerden olursunuz..Bahane üretmeden.
Özellikle yabancılara karşı da "Türkiye'de bir kampingde kaldık, belki Avrupada bile yok" dedirtecek kaliteyi yakalamınızı temenni ederim..

Not : Günlük buzdolabı kirası için de 7 TL aldığınızı yazmayı unutmuşum..Şimdi ekledim :smiley:

Etiketler

Sayın Cygnet,

Tüm yazdıklarınız içinden düzeltilmesi gerekenleri dikkate alıp düzeltiyoruz. Katkınız için teşekkür ederiz.

Fiyat konusunda Orman kampının 33,50 TL sine karşı Hipocamp'ta 50 TL, siz her ne kadar kabul etmeseniz de, kampımızın birçok avantajının yanında çok önemli bir fark değildir. Bunu taktiri zaten konaklayan misafire aittir. Türkiye'de 4 yıldızlı bir otel için 50 TL'den 500 TL 'ye kadar fiyat bulabileceğiniz gibi 2 kamp alanında da bırakın bu kadar fark olsun.

Kampı bir bayana emannet etmiş değiliz. 1 Kamp sorumlusu, 1 resepsiyonist, 3 meydan temizlikçisi , 2 WC temizlikçisi, 1 market görevlisi ile hizmet veriyoruz. Bu arada yandaki feyz almamız gerektiğini söylediğiniz Tatil Köyü de bana aittir. İşimizin başındayız. Kapım her zaman herkese açıktır. Acil durumlarda ilave personeli Tatil Köyün'den kampa kaydırıyoruz.

"sorunun varlığından bihaber herkes" ifadenizden de anlaşılacağı gibi arıza sizden önce başka biri tarafından bize bildirilmedi, dolayısıyle sizinle birlikte farkına varıldı ve onarıldı. Bunu neden kabul etmek istemiyorsunuz anlamıyorum. Bir işletmede teknik arıza olmaması mümkün mü. Bunun size denk gelmiş olması neticesinde konuyu bu boyuta taşımanız, işletmeyi yerden yere vurmanız ne kadar iyi niyetli olabilir. O yüzden dedim konu ilk önce bize iletilebilirdi diye.

Bakın ne kadar güzel bulmuşsunuz. Foça da size mutlu mesut bir tatil diliyorum.

Sayın Cygnet sinirlenmiş ve parasının karşılığını alamadığını düşünüyor... Bence kamp sahibi Serdar Bey de şikayetlere güzel cevap veriyor :smiley: Her ikisi de tepkili....

Yine de (Belki de türk duygusallığına sahip olduğumdan) şunu görmek isterdim;

"Sayın Cygnet, öncelikle istemeden de olsa yaşattığımız sıkıntılardan dolayı sizden ve ailenizden işletmem adına özür dilerim. Yıllardır bu işi layıkıyla yapmaya çalışan bir işletmeyiz. Maalesef istemesek de memnuniyetsizliklerle karşılaşabiliyoruz. Kamp fiyatı bizim memnuniyet sizin uhtenizdedir. Bundan sonra; bu tarafa düşen ilk yolculuğunuzda rotanızı yeniden bize çevirin, hem bir sıcak çayımızı için, hem konakladığınız sürece yaşanan sıkıntıları unutturabilmek adına bizim misafirimiz olun.

Eleştirileriniz bizler için değerli, sizi ve tüm karavancı dostlarımızı kampımızda görmekten mutluluk duyarız... Saygılarımla"

Sayın Cygnet'ten de bu nazik maile aynı şekilde cevap vs...

Çok mu duygusalım ???

Karavancı dostlar Yaşar bey ve Serdar bey merhaba,

Gezenbilir dahil tüm sanal ortamlar yaşanmışlık üzerine bilgi paylaşımıdır ve ne yazıkki yaşanmışlığın geri dönüşü olmuyor.
Hipokamp için bilgi paylaşımı sanal dünyanın hedeflediğimiz amacının dışına çıktığını belirtmek durumundayım.

Konunun açılışından 30 dk.sonra Yaşar beye özel mesaj ile aşağıdaki ricamı ilettim ancak 12 saat süreyle yazısını düzenleme
imkanı varken kullanmadı banada geri dönüş yapmadı tercihini Serdar beye cevap yazmakta kullandı, mesajımda okuyacağınız
gibi yönlendirmeyi değil bilgilendirmeyi önemsememiz herkesin malumu.

güngör' Alıntı:
Yaşar abi merhaba,

Hipocamp yorumunun sonundaki gitmeyin ve fiyatı pahalı yorumun forum kuralına uygun değildir.
Yönlendirici değil bilgilendirici olması bizim için değerlidir. Kişisel değerleme ile bir daha gitmem ve
fiyatı bana pahalı geldi yorumu toplum üzerinde daha etkili olacak düşüncesindeyim.

Selamlar

Bu noktada işletmecinin ve işletmenin eksiklerini yazmak kadar övgüye değer yanlarınıda aktarmaları gezginin objektif bakışını
gösterirki bu önemli bir meziyettir.
İşletmeci içinde tüm kampçılarını misafiri olarak görüp rahat ve huzurlarını sağlayabilmek öncelikli hedefi olabilmesi bizimde temennimizdir.

Yaşar beyin bu başlıkta bilgilendirdiği Sazlıca Plajları Kamping yazısı ayrı bir başlık olarak aşağıdaki linkte yayınlanmıştır.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=98043.msg1278434#msg1278434

Leventcim , mesajın bana ulaşmadığı için haberim yok..Bu nedenle sana dönemedim.

Konuyu daha da ileriye taşımak istemiyorum..
İlk sayfada ki son ifademden dolayı özür dilerim (bu kampa gitmeyin şeklinde ki..)

Her işletmeci malının savunmasını mutlaka yapacaktır. Bu doğal bir davranış..
Unutulmaması gereken unsur ise müşteri her daim velinimettir..Kendisi gitmese bile çevresini yönlendirir.
Şu anda benim yönlendirdiğim 2 karavancı dostum Sazlıca kampındalar ve çok da memnunlarmış.

Moderatörümüze konuya ilişkin doğru ve yerli müdahelesinden dolayı teşekkür ederim.

Benim konunun başından beri söylemeye çalıştığımda buydu zaten. Sayın üye nuribilgetekin in belirttiği tarz bir yaklaşımı, Cygnet izlenimlerini paylaşırken , "şunlar şunları eksik olarak gördüm , şu şu düzenlemeler yapılırsa kampınız daha keyifli olacaktır" şeklinde bir yazı karşısında elbetteki gösterirdim. Hatta bizi bu şekilde "mahçup " bile ederek çok daha başarılı bir paylaşım yapabilirdi. Ama kamptaki bir iki eksiği eline geçen bir fırsat bilerek, tüm artıları gözardı ederek , vurun, kırın, öldürün tarzı bir yaklaşım, maalesef suni profesyonellik kokan belirttiğiniz tarz bir kibarlığı hak etmiyor..... Niyet , tavır ve seçilen kelimeler bu gibi forumlarda her zaman çok önemlidir. "Ekilen, biçilir". Cygnet'in de bu vesile ile daha sonraki paylaşımlarında daha dikkatli davranmasını rica ederim.

Bu arada, Cygnet'i de belirttiği 2 aksaklığın giderildiğini yerinde incelemek üzere dilediği zaman Hipocamp'a davet ederim.

Her işletmede ufak tefek eksiklikler olabilir bunu işletme görevlisine bildirilerek arızanın biran önce giderilmesi tatlılıkla bağlanabilinirdi yurdumuzda iki elin sayısını geçmeyecek kadar kamp yeri var bunlarıda ufak tefek arıza nedeniyle veya iki kamp arasında fiyat farkı var diyerek eleştirmek bence hoş olmamış.

Merhaba;

Eleştiri her zaman olmalıdır ve Tüm işletmeler ve işletmeciler için gereklidir.
Ama karalama kampanyası gibi eleştirileri çok doğru bulmuyorum ve kişisel buluyorum.

Zira geçen sene kaldığımızda çok begenmiştik. Denizi de çok güzeldi.

Bu sene gene gideceğiz.

Serdar Bey Kurban bayramında açıkmısınız ?

Saygılar.

Bu yaz orada bir hafta kaldik. Tam ortadaki televizyon sesini acan bir yerlesik cekme karavanci haricinde bir sıkıntı yasamadık. Onu da parayi oderken giristeki hanıma soyledigimizde keske bize iletseydiniz biz kibarca uyarırdık dedi. Aslinda biz soylememeyi tercih etmistik. Yerimizi iki uc gun sonra degistirdik oldu bitti. Bana kalirsa heryerde oldugu kadar burada da eksik var. Konusu gecmisken belirtmek isterim.
1. Yerleşirken kimse bize yer gostermedi. Nereye gidecegimizi bilemedik. Zaten karavanlarda cok duzensiz yerlesmisler. Tam sahil kapisinin orada o buyuk cadirlar cok sevimsiz. Tek denizle olan birlesme yerinde kiralamak icin kurulan cadirlarin bir duvar gibi olmasi gercekten mekanı bogucu bir hale getiriyor.
2. İceride sanırım eskiden bir restoran olan bakimsiz ve kapali bir bina var. Bir beton yigini. Çok çirkin. Orasi mekanin terkedilmis havasini yaratıyor kanımca. Bu mekan kesinlikle ayağa kaldirilmali. Restoran olmasin ama en azindan cocukların oyun oynayacagi veya buyuklerin bir aktivite mekani haline getirilebilir.
3. Tuvaletlerde sabun ve tuvalet kagıdı olsun diye dusunmek cok mu hayaldir. Ve neden tesis kamping olunca bunlar tuvalette olmaz. Hadi karavancilardan gectik, cadirla kalanlar niye kampta kalir? Bu servisleri almak icin.
4. Denize sifir olan kamp yerinin denizle arasina neden o koca duvar cekilir. Yani oteliniz olsa bunu yapacak miydiniz? Denizin dibindesiniz ama denizi goremeden kamp yapiyorsunuz. Bu buyuk avantaj. bir dezavantaja nasil donusturulur goruyoruz. Guvenlik falan demeyin lutfen. Bir donem vapurlara bomba konmasin diye cop tenekeleri kaldirilmisti. Herkes copunu denize atiyordu. :smiley: Buna benziyor bu durumda. Hirsiz girmesin diye duvar yaparim. Veya otlarla denizden gelen tehlikeyi uzaklastiririm. Bir kadeh ickinizi karavaninizin onunde denize bakarak icemiyorsunuz.
5. Deniz kenarındaki şezlonglar kırık ve çöp olmuş. Yenisini koymasaniz da artik onların atilması lazim. Bilmiyorum farkinda misiniz?
6. Gunde bir gun birileri tesisinizi temsilen gunaydin var mi bir ihtiyaciniz dese ne iyi olur. Kaldigim yer musluga uzaktı. Hortumum kisa kaldi. Ve o suyu alana kadar canim cikti. Yandaki karavanci bey yardim etmeseydi alamazdım. Bu tip teknik sorunların takip edilmesi gerekiyor.

Birazda iyi seyler soyleyelim
1. Arkadaki hayvanlar (atlar, tavsanlar ...) cocuklar icin harika
2. İcerdeki bakkalın az da olsa yeterli urunleri var.
3. Yandaki tesis cocuklarin gezmesi icin çok iyi. Hatta biz de bir aksam yemege gittik oraya. İyi olmuş. Ama su yasaktir yaziları biraz germiyor değil. Bu yazıların rencide edici bir hali var.
4. Migrosa bisiklet mesafesi uzakliginda. Bu da iyi oldu bizim için.

Simdilik bu kadar. Duzeltilebilir seyler. Umarim duzeltirsiniz. Sevgiler.
İnsel

Merhaba , gruba yeni dahil oldum . Birkaç geziyi keyifle okudum . Önümüzdeki günlerde izmir'den kiralayacağım karavan ile çocuklar(3) , eşim,kızkardeşim ile Çeşme-Kuşadası-Foça sınırlarından daha öteye geçmeden 3-4 günlük bir gezi planladık.Çocuklar özellikle çok heyecanlandı . Benim de çocukluğum ve gençliğimde çadır kamplarında çok vaktim geçti . Daha sonraları ise otelci olduk genellikle .. Bu nedenle de benim için de nostaljik bir macera olacak . Acaba 2014 için bu yörede nerelerde kalmamı önerir sayın GEZENBiLiR üyeleri?...şimdiden teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.