Hırsızlığında Değişik Taktikleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ANKARA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,945

ANKARA

TEL 312 59 42 0543 644 48 78 GÜZEL OLAN HERŞEY
Yer
A N K A R A
Web
www.definecilerkahvesi.com
Bildiğiniz yada duyduğunuz birçok şeyi paylaşırsanız seviniriz arkadaşlar.

Evinizin kapısına geliyorlar. Önemli deterjan firmalarından birinin adını verip yeni ürünleri için anket yapmaya, anketi kabul edersiniz de... Hediyenizin 3 kg lık deterjan olacağını söylüyorlar.
Tüketici olarak size uzun sorulardan sonra yeni ürünün iki örneği olduğu söyleniyor.
Yeni ürünün parfümünün iki değişik versiyonun dan hangisini beğendiğinizi soruyorlar, sizin de bu konuda fikriniz alınacak.
Test başlıyor, Kutular açılıyor, siz de kokluyorsunuz ve tabii fenalaşıp bayılıyorsunuz. Çünkü size koklatılan ikinci koku uyuşturucudur ve bir güzel bayılıyorsunuz...
Onlar da evinizi rahat rahat soyuyorlar!
Lütfen ev halkını ve de tanıdıklarınızı önemle uyarın. Siz de unutmayın. Bu mesajı dostlarınıza forwardlarsanız belki bir kaç kişi kurtulur. Bu soygunculuk planı piyasaya yeni çıktı, lütfen eş, dost, arkadaş, akrabalarımızı uyaralım, bu yeni soyguncu tuzağına sakın düşmeyelim.

Etiketler
Ev Hırsızlığında Değişik Taktikleri

Bu olay eskidende deyişik bir şekilde karşımıza çıkıyordu.
Evlere telefon açıp tanıtım için adres istiyorlar ve özelliklede hanımlar arasında yapılan altın yada para günlerine denk getirerek küçük çapta vurgun yapıyorlardı.
Tabi bu işin gerçekleşmesi içinde ev hanımına tanıtım yapacakları üründen hediye teklifi ile gerçekleştiriyorlar.
Sonuçta ne tanıtım ne hediye hepsi boş karınlarını doyuruyor, insanları uyutuyor, ceplerini doldurup kapıdan girdikleri gibi geri çıkıp gidiyorlar.
Gün olur devran döner bu iş ileriki yıllarda yine karşımıza çıkar gelir.

Hırsızlığında Değişik Taktikleri

Arkadaşım anlattı buda yaşanılmış bir olay muhtemelen.

Adamın biri bayanı gözüne kestirmiş ve parfümeri dükkanında arkadaşıma parfüm alıcam fakat kokuları beyenemedim diyerek bayana kloroformu koklatıp bayıltıyor ve oradakilere yardım edin eşim bayıldı diyerek kapının önündeki arabaya bayanı bindirtiyor, sonucu birkaç yönüyle siz tahmin edin........

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri