Honda Crv Hafif Arazi Icin Ne Kadar Konforlu Ve Ne Kadar Uygun?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ejkaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,455
67e1cf626d951e4a0b11b99d31897a45
40e71d1711b1b3b28158c2bbd8e06ac3
85becb8e70753aeb1bd617d023272b4f
4229c1ccec2c75f980c24da73041c4df

Örnek fotoğraflarda gördüğünüz üzere bence hafif offroad kır gezileri için çok ideal

Elbette diff kilitli araçlarla yarışamaz
Ama en büyük artısı lpg tankı için özel yer var hem yedek lastik hem de lpg tanki gizli bence çok önemli

Motorun atmosferik olması ömrü açısından avantaj fakat tork açısından dezavantaj.

Önde ve arkada bağımsız salıncak olması konfora artı özellik.
On arka disk fren çok iyi.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
70787a6313c0e597fd8654b2fe586028
D6a2a421592d485a6e9c8fee80600dd0

Bende bu aracı alırken yaptığım araştırmada

Subaru forester
Yol tutuş ve arazi özellikleri 170 bg motoru ve iç konforu ile çok güzel.
Fakat bende yükseltilmiş station otomobil izlenimi bıraktı.
Zira ben hakikaten yüksek oturumlu ve yüksek kasalı araç aradım
Ve ayrı lpg tankı yer yok stepne yuvasına konuluyor.

Suzuki grand vitara
Arazi özelliği kilitli diff ile çok güzel
Beygir gücü düşük
Motor lpg honda gibi tam sorunsuz değil
Lpg tankı için yer zaten küçük olan bagajin yarısı lpg tankina gidiyor.
Devamlı 4 çeker olması yakıta dezavantaj. Araziye avantaj.

Honda crv 99 2001 arası.
Bu araçta iki motor var 126 ve 140 bg olan ve vtec yok

Honda crv 2002 2007 arasi
Benim aracım 2003
Vtec 150 bg motor atmosferik turbo yok uzun ömürlü lpg tam uyumlu
Plg tankı için özel yuva var.
Yol tutuşu iyi.
Akıllı 4 çeker özel bir düğme vs yok.
Normalde önden çeker Lazim olduğunda arka tekerler devreye giriyor Bu yakıt ekonomisini inanilmaz etkiliyor Ama arazi özelliğini düşürüyor.
Yerden yüksek hem kasası hem oturma düzeni içi ve bagaji çok geniş

Tabi bunlar benim fikrim
Takdir sizindir.

Son düzenleme:

Honda crv 2003 model aracım ve hafif offroad kır gezileri için çok ideal.
Ayrıca baya zor yollarda dahi iyi iş çıkıyor.
Araçta diff kilit veya low range vites kutusu yok
Sadece 1.vites var ve oda yetiyor.
Yüzde 80 asfalt yüzde 20 arazi kullanim durumuma çok uygun bir araç.
Tam otomatik sorunsuz bir sanzumani
2.0 vtec lpg tam uyumlu motoru ile harika bir araç.

Araç normalde önden çeker
Lazim olduğunda arka tekerler devreye giriyor
Bu yakıt ekonomisini inanilmaz etkiliyor
Ama arazi özelliğini düşürüyor.
Ekli dosyayı görüntüle 57718Ekli dosyayı görüntüle 57719

Bende bu aracı alırken yaptığım araştırmada

Subaru forester
Yol tutuş ve arazi özellikleri 170 bg motoru ve iç konforu ile çok güzel.
Fakat bende yükseltilmiş station otomobil izlenimi bıraktı.
Zira ben hakikaten yüksek oturumlu ve yüksek kasalı araç aradım
Ve ayrı lpg tankı yer yok stepne yuvasına konuluyor.

Suzuki grand vitara
Arazi özelliği kilitli diff ile çok güzel
Beygir gücü düşük
Motor lpg honda gibi tam sorunsuz değil
Lpg tankı için yer zaten küçük olan bagajin yarısı lpg tankina gidiyor.

Honda crv 99 2001 arası.
Bu araçta iki motor var 126 ve 140 bg olan ve vtec yok

Honda crv 2002 2007 arasi
Benim aracım 2003
Vtec 150 bg motor atmosferik turbo yok uzun ömürlü lpg tam uyumlu
Plg tankı için özel yuva var.
Yol tutuşu iyi.
Akıllı 4 çeker özel bir düğme vs yok.
Yerden yüksek hem kasası hem oturma düzeni içi ve bagaji çok geniş

Tabi bunlar benim fikrim
Takdir sizindir.

2002 model üstüne maddi yönden gücüm yetmez belki ama 99-2001 arası ideal midir yakıt durumu nedir acaba kullanan var mi arkadaşlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2001 altı yani crv 1 kasa motor yönünden sıkıntı olabilir vtec yok bu sebeple yakıtı biraz daha fazla
Motor kısmı ise ustaların tavsiyesi 2002 kadar sorunsuz değil demişlerdi.
2001 altinda iki motor var 126 bg ve 140 bg
Satanlar yüksek beygir diye satıyor
Almaya karar verirseniz
Tampona ve hava manifolduna dikkaat edin
126 bg tamponundaki hava girişi dikini kesiktir
140 bg de ise bu yariklar yataydir
Ayrica manigold farkini Google'a bakin göreceksiniz.
2001 altinda vteste OD butonu yok overdrive butonu yokuş ve arazide önemli buton
Ayrica 2001 altinda sanzuman tork konvetrorunde kilitleme lock up özelliği yok bu yakıt tasarrufunda onemli bir etken

Eyvallah hocam verdiğin bilgileri bilmiyordum çok işime yarayacak. En iyisi dediğiniz gibi biraz daha bekleyip 2002 üzeri almak acele etmemek.

Ben öyle yaptım param yetmiyordu 2002 üstüne bekledim para biriktirdim 3 ay kadar şansıma düştü hemen aldım
Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah

2002 model üstüne maddi yönden gücüm yetmez belki ama 99-2001 arası ideal midir yakıt durumu nedir acaba kullanan var mi arkadaşlar.

Yanlis araclara bakiyorsunuz kore grubuna bakin , tucson sportage actyon sports 4x4 ki avciyim diyorsaniz sizin arac bu , kyron , actyon , dizel common rail hepsinin parcasi servisi var suzuki honda monda lpg bunlar bos isler

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yanlis araclara bakiyorsunuz kore grubuna bakin , tucson sportage actyon sports 4x4 ki avciyim diyorsaniz sizin arac bu , kyron , actyon , dizel common rail hepsinin parcasi servisi var suzuki honda monda lpg bunlar bos isler

Eyvallah hocam hepsine bakıyoruz ama dediğiniz araçlardan sportage tucson binilir doğru ama diğer sanyonglar normalde binilmez. İkinci bir konu vergileri yüksek. Üçüncü konu Suzuki Honda boş isler dediğiniz araçlar saydıklarınız kalite ve piyasa yönünden yanından geçemez. Dördüncü konu ise maalesef yer ve konum itibari ile olduğumuz yerde bırak usta tamir servis saydığın araçların adini bilen yok amblemini görseler İngiliz anahtarı zannederler. Demek istedigim bazen arabayı yaşadığın yere göre almak lazım mevcut ustalarını yolda kaldığın zaman o arabayı yürütmeleri gerekir. Ankara İstanbul vs gibi yerlere tamire götürecek olduktan sonra al bi Toyota kafan ağrımaz sıkıntı bu maalesef.

Eyvallah hocam hepsine bakıyoruz ama dediğiniz araçlardan sportage tucson binilir doğru ama diğer sanyonglar normalde binilmez. İkinci bir konu vergileri yüksek. Üçüncü konu Suzuki Honda boş isler dediğiniz araçlar saydıklarınız kalite ve piyasa yönünden yanından geçemez. Dördüncü konu ise maalesef yer ve konum itibari ile olduğumuz yerde bırak usta tamir servis saydığın araçların adini bilen yok amblemini görseler İngiliz anahtarı zannederler. Demek istedigim bazen arabayı yaşadığın yere göre almak lazım mevcut ustalarını yolda kaldığın zaman o arabayı yürütmeleri gerekir. Ankara İstanbul vs gibi yerlere tamire götürecek olduktan sonra al bi Toyota kafan ağrımaz sıkıntı bu maalesef.

Ön yargilariniz var o bakimdan birsey diyemecegim , bence tucson da var actyon sport da var , suzuki de oldu honda arkadasin var bu araclar icerisinde size temin ederim araba oglu araba actyon sportdur , suzuki teneke mukavva honda cola kutusu tucson termostur ssler bu araclara saglamlik bakimindan cok ustundur craftera yandan carptim beni olumden kurtardi crafter pelt oldu, ben tampon kaput degistirdim , sizin orada merak etmeyin suzukoyi hondayi da yapamazlar , common rail dizel bu cok farkli bir olay lineanin motoru bu suzuki hondadan basarili o bakimdan ondeki ambleme kafa takmadan kaputun icinde ne var ona bakmak daha dogru ,

Ön yargilariniz var o bakimdan birsey diyemecegim , bence tucson da var actyon sport da var , suzuki de oldu honda arkadasin var bu araclar icerisinde size temin ederim araba oglu araba actyon sportdur , suzuki teneke mukavva honda cola kutusu tucson termostur ssler bu araclara saglamlik bakimindan cok ustundur craftera yandan carptim beni olumden kurtardi crafter pelt oldu, ben tampon kaput degistirdim , sizin orada merak etmeyin suzukoyi hondayi da yapamazlar , common rail dizel bu cok farkli bir olay lineanin motoru bu suzuki hondadan basarili o bakimdan ondeki ambleme kafa takmadan kaputun icinde ne var ona bakmak daha dogru ,

Yok hocam on yargı değil ısın açığı biraz maddiyat vergi tüplü olması vs motorin olmuş 4.700 tüp olmuş 2.800 maalesef vergilerde eklenince çoğa çıkıyor action sporlara bakıyorum bakmıyor değil L200 hilux hepsine bakıyorum gel gör ki konuşurken keseye bakmak lazım mesele bu :smiley: bütçe olsa alırsın bi v8 land cruiser tartışmaya bile gerek yok :smiley:

Muhtemelen bu sanyong hakkında bilginiz var tutulan model seri 4x4 fiyatı uygun olan vs hangi modeline bakmalıyım. Dediğiniz özellikte olan hangi serisidir biraz bilgi verebilir misiniz son donemde ilgimi cekmiyor değil.

Actyon sport 2009 ve sonrasi otomatik ya da evvadiyelik düz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri