Honda HR-V

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BolbuzJack Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 212
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 288,841
Ynt: Honda HR-V

Benim arka susturucuda en sonunda paslanmaya başladı, 10 yaşında araba doğal artık. Bende araştırmaya başlayacağım, bir gelişme olduğunda yazarım...

Etiketler

hyrrbc' Alıntı:
aracıma bakım yaptırdıktan sonra bir sorun ortaya çıktı. şöyleki:
sabahları ilk marşa basmada araba çalışıyor ama vitesi (otomatik vites) ileri (D) veya geriye (R) (özellikle geriye) araç sarsılıyor, rolenti çok düşüyor, bazen motor stopediyor(duruyor). birkaç yüzmetre gittikten sonra normal hale geliyor. gün içinde de çalıştırmalarda hiç sorun çıkmıyor.
bunun için bakım yaptırdığım yere götürdüm: enjeksiyon boğazı pislenmiştir, temizlersek gecebilir dedi.

böyle bir sorun yaşayan veya bu konuda bilgisi olanlardan bilgilerini rica ediyorum. iyi günler.

böyle bir sorunun sebebini nihayet bulduk. (bilen usta biliyor.)
LPG li araçlarda yakıt kuru olduğu için ilk çalışmalarda subapların sıkışmasına sebep oluyormuş. benim arcında subapları sıkılaşmış. subap ayarı yapıldı. araba rahatladı. sabahki sarsıntılarıda istopları da bitti.

Sıralı sistem değil mi sizin ki? İlk çalışma benzinle oluyor ve belli bir ısıya ulaşana kadar LPG.ye geçmiyor ve o ısı ayarını ben baya bir yükseltmiştim motor tam ısınmadan LPG.ye geçmesin diye. Sistemin ayar programından istediğim dereceyi girebiliyorum bende ki sistemde. Bununla beraber, HR-V motorlarında arada bir supap ayarına baktırmak lazım, otomatik ayarlamıyor çünkü.

aracımdaki LPG sıralı sitem. ilk çalışırken benzinde çalışıyor. belki de LPG nin bu sibop sıkışması olayına bir etkisi yok. sadece ayarları zamanla bozulduğundan böyle oldu.
ya da kuru yakıt sibopların sıkışması sadece kalkınma esnasında değil motor ısınınca da sebep oluyor. böylece sibop ayarlarının bozulmasını hızlandırıyor.

merhaba arkadaşlar , bende bu günlerde bir hrv almayı düşünüyorum tüm yazılanlartı ilgiyle okudum. Sizlere bir sorum olacak ; binek oto kullanmak ile suv tipi bir aracı kullanmak arasında çok farklılık varmıdır. Ben hrv ile ilgili yazılan ; "80 km üzeri hızlarda dikatli davranmalısınız, hatat affetmez " şeklindeki yorumlardan biraz korktum da:smiley: saygılarımla..

HR-V biraz arada bir araç, yani iri yarı SUV.lara göre daha kolay kullanımı, çok daha kolay ama sonuçta binek araç değil, yüksek hızlara çıkmamakta fayda var. 120 km üzerine çıkmadığım için beni rahatsız eden bir durumu yok kullanırken.

80 üstü hızlarda dikkat edilmesi gereken nokta; virajlara girerkenki hızdır. bu da aracın yerden yüksek olmasından ağırlık merkezinin yukarıda olmasından dolayı diğer yere yakın arabalara göre devrilme riskinin fazla olmasından kaynaklanmaktadır. ama bu durum yüksek olan bütün araçlar için geçerlidir. normal (düz vaya az virajlı) yollarda herhangi bir tehlikeli hız sınırından bahsetmek doğru olmaz. trafik hız sınırları hariç :smiley:

Herkese merhaba. 3 gün önce HRV aldım. Lastikleri iyi durumda değil, üzerindekiler 205*60*16. İnternette dolaşırken HRV'lere 215*65*16 ebatlarında lastik takılabileceğini okudum bunlrada 4*4. Bir keresindede 4*4 lastikleri olan bir HRV gördüm ancak soru sorma fırsatım olmadı. Bu konudaki fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinir. Daha önce hiç 4*4 lastik kullanmış veya kulanan birisiyle konuşmuş olan varmı? Teşekkür ederim.

2006 hrv ler farklı oldugu soylenıyor doğrumudur. 4x4 e manuelde gecebılıyormus..

Bayram gelmeden bu arka amortisörü yaptırmam gerekiyor. Birde 2001 sonrasında çıkan ön panjur nerden bulabilirim acaba? Fileli oluyor o panjurlar, şuan aracımdaki ön panjur 2 çizgi halinde fakat 2001 sonrasında sanırım fileli fileli...

merhabalar oncelikle herkese iyi bayramlar diliyorum,
2006 model honda hr-v almayı düşünüyorum ancak kafama takılan birkaç konu var..
1. aracı 2. el alacagım icin otomatik sanziman bakimi vs. ne kadar duzgun yapilmis bunu araci bir yetkili servise kontrol ettirerek anlayabilir miyim?
2. 2006 model olanlarda motor ve diger kisimlarda bazi farklililar oldugunu duydum nedir bu farklar? tum 2006lar boyle midir ya da nerden anlarım aracin bu yeni serilerden oldugunu?
3. aracin donanimi nedir? 2006 modellerde yan hava yastiklari var mi? esp var mi? ilanlarin kimisnde var kimisnde yok yaziyor da anlayamadim..
4. bunun disinda donanim veya diger konularda dikkat etmemi onerdiginiz bir konu var mı? ornegin bazi modellerde su donanim vardir iyidir vs. gibi..
simdiden tesekkurler..

herkeze merhaba iyi bayramlar hrv almayı düşünüyorum yorumlarını zevkle okudum.Otamatık vites mi manuelmi tavsiyeniz olur ben manuel vites istiyorum eşim otomatik :smiley: hrv konusunda bilgili bir arkadaştan veya tecrübeli birisinden yardımcı olursa sevinirim.2000 model 5 kapı düşünüyorum onların alırken dikkat edilmesi gereken bir özel bir durumu varmı şu bölümü konturol edin diye biyer şimdiden tşk . herkeze kazasız sağlıklı yaşam dilerim

Ben otomatik kullanıyorum ve İstanbul trafiğinde düz vites kulağa hoş gelmiyor. Otomatik testini araç sıcakken, şehir içinde baya bir süre dur kalk yaptıktan sonra şanzıman yağı artık iyice ısınmışken dik bi rampada kalkış yaparak deneyebilirsiniz. Ses ve aşırı titreşim / vuruntu varsa şanzıman bakımsızdır ya da sorunludur. Bunun yanında aynı şekilde sıcakken açık yolda dik rampada gazladığınızda geç tepki veriyorsa, devir sabit kalmayıp sürekli değişiyorsa da sorun göstergesidir.

2006 konusunda fazla bilgim yok, yetkili servisler yardımcı olacaktır bu konuda ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR