Honda HR-V

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BolbuzJack Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 212
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 289,207
Ynt: Honda HR-V

ben şunu merak ediyorum sizin hrv aynı bizimkine benziyor....

üstü otomatik açılanından yapabilirmiyiz hondada???

yani elle açmayalm tamamen açlsn

Etiketler

aslında fena olmaz tabi tamamen açılması iyi olur fakat bunun için nasıl bir işlem gerekir bilmiyorum... henüz yeni aldığım için sıra otaraflarını düşünmeye gelmedi :smiley: benim acilen yakıt sorununu çözmem gerekiyor. sizinkide herhalde benzinli...

Ben yaklaşık 80 bin km.dir LPG ile kullanıyorum aracımı ve her hangi bir sıkııntı yaşamadım. Bu saatten sonra motor v.s. problemi olsa yaptığım tasarruf kat kat karşılar. Kaliteli markalardan birini iyi montaj yapan bir yerde taktırırsanız sıkıntı yaşamazsınız. Sadece uzun rampalarda zaten hantal olan araca LPG yeterli gücü sağlamayabilir, neyse ki sıralı sistemlerde kesintisiz benzine geçme şansınız var, benzin - lpg tuşunu kolay erişeceğiniz bir yere taktırmanız faydalı olur.

Sunroof işi yapan yerler size bir çok seçenek sunacaktır, uğrayıp bilgi almanız yeterli. Hiç olmayan araçlara takıyorlar, mevcut sistemi değiştirmek zor olmasa gerek...

teşekkürler murat bey verdiğiniz bilgiler için gerçekten güzel şeyler paylaşmışsınız. bir çok forum da yorumlar okudum bu sayfayı bulduğum zaman evet dedim benim bulunmam gereken portal burası ve hemen üye oldum sisteme. tekrar görüşmek üzere aslında sunroof la ilgili bir değişiklik yapma gibi bir niyetim yok açıkçası diğer bir arkadaşın fikriydi.

ben öncelikle lpg takmayı uygun buluyorum, ikincisi ön tanfon koruma ve yan basamak yaptırmayı düşünüyorum. gerçekten araca güzel bir hava veriyor. siz bu tip ilaveler yapmamışsınız aracınıza belli bir sebebi varmı? yoksa keyfe keder mi? merak ettim.

İhtiyaç duymadım, birde haffte olsa orman yollarında kullanıyorum, bu tip ilaveler sorun olur bana ;)

Merhaba beyler ve bayanlar, degisik sitelerden forumlari takip edip honda Hrv ile ilgili bilgi edinmeye calisiyorum, doyurucu bilgiyi bu sitede bulabilecegimi dusundum okudugum yorumlardan sonra,
ben yurtdısında yasiyorum ve kısmetse 1 sene sonra gorev surem bitiyor ve bir araba alacagim turkiye de, memlekete donme hevesi ile simdiden arabalari arastirmaya basladim ve resmen honda hrv nin dıs gorunusune asik oldum diyebilirim, fiyat araligi modelleri az cok bilgi sahibi oldum, ozellikle murat zirve isimli arakadasin vermis oldugu teknik bilgiler ve deneyimleri gayet guzel intibalar uyandırıyor insanda,
ben hondaya hic binmedim, kafamda sessiz saglam az yakan bir japon arabasi olarak imaji var,
benim sormak istedigim ozellikle kullanıcılardan cevaplamalarini istedigim konu, arabanın kullanımı ile ilgili, tamam araba 4 ceker otomatik 4 ceker oluyor motor iyi soyle boyle, ama ses durumu nasil acaba, cıktınız asfalt yola, araba iceriye ses alıyormu, binek arabalara gore daha fazla ses alıyormu, bir de ben takıntılı bir adamım arabanın bir yerinden gacir gucur vicir micir bir sesler gelmeye basladimi icim icimi yer, honda hrvyı bu konularda degerlendirebilirmisiniz, yoksa ne daga ne tasa ne toprak yola cıkacak degilim,
simdiden tesekkurler

MC' Alıntı:
İhtiyaç duymadım, birde haffte olsa orman yollarında kullanıyorum, bu tip ilaveler sorun olur bana ;)

bence hrv düşünmeniz çok güzel hrv olmasa bile ne olursa olsun bir honda' da karar kılın derim. ben hrv 'mi yaklaşık 5 hafta oldu alalı ve hala doyamadım. :smiley: ...
gerçekten düşünüyorsanız murat beyin verdiği bilgileri tam olarak değerlendirmenizde fayda var bende onun paylaşımlarını çok beğenerek okudum. 1 ay içindeki tecrüberimi sizinle paylaşmak istersem şöyle olacaktır. ben daha önceleri lpg ye önyargılı bakıyordum ve daha önceki araçlarıma da taktırmamıştım. hrv yi yine benzinli aldım fakat biraz can yakar cinsten 100 km 10 lt ortalama ... ben henüz taktırmadım belki yaza doğru taktırmayı düşünüyorum ki hrv'emle daha fazla beraber olayım :smiley:

benim aracım 2003 model 135.000 km de öyle takır tukur bir sesi yok , ve içerisine aldığı rahatsız edici bir ses de yok... belki bu durum genelleyici bir durum olmayabilir araçlar arası kullanımdan kaynaklanan bir durum da olabilir. o yüzden en sağlıklı kararı alacağınız hrv deki kontrolleriniz olacaktır diye düşünüyorum. benim tavsiyem alırken üzerinde lpg olmasına dikkat edin derim... sonradan al ,taktır, ruhsata işlet, tekrar muayene ,sızdırmazlık falan uğraşmazsınız... inanın beni bu kadar uzun sürecek prosüdür düşündürüyor yoksa bugün taktırırım.

daha önce 5 yıl civic kullandımn (95 mod.) honda tecrübem az sayılmaz ben derimki tercihiniz mutlaka bir honda olsun hiç bir zaman pişman olmazsınız emin olun...
HONDAAAAAA HAYAT ONDAAAAAA......

PAYLAŞIMDA BULUNAN TÜM ARKADAŞLARIN KURBAN BAYRAMLARINI KUTLARIM.... İYİ BAYRAMLAR KORAY

Tesekkur ederim yanıtladiginiz icin, evet lpg konusunda haklısınız ortalamanin uzerinde yakıyor 100 km ye 10 litre fazla hakikaten, araba isi tuhaf bir olay, imkanlariniz dahilinde doyumu olmayan bir konu, araba surmeyi lada samarada ogrenmistim, broadwaye binince mercedese biniyorum sandim, ilk arabam hundai accent di, sandim ki bundan iyisi olamaz, butun memuriyet hayatımda goturur beni derken, sonra bora sahibi oldum ve artık kendimi bir volkswagen ci olarak degerlendiriyor ve bundan sonra vw takılırım, sıfır yerli araba alacagima 2. el yabancı araba alırım diyordum ki, 1 ay oldu ki hrv nini tipine hayran kaldim, ne yazıkki almanyada goremiyorum, tesaduf denk geldi bir alısveris merkezinin icerisinde isi gucu bıraktim arabyı takip ederken buldum kendimi, insallah dondugumde yurda temiz bisey bulurum, hrv ye bakarken ister istemez goze crv lerde takılıyor, ama bir arabaya lpg taktirmayı dusunuyorsak, sigortasini vergisini yakısını hepsini dusunmek durumundayız, isin acigi cep yakıyor crv ler, gayet oturaklı jeep gibi jeep, en azından oyle gozukuyor,
hrv, hanimin gonlu olsun, az yaksın, benim de karizmam olsun, adim jeepe biniyor olsun, vergi oderken araba binerken jeep olsun acisindan guzel tercih, eminim aldigim zamanda neden bu arabayı aldın, alsana bir clio palio diyecekler cok olacak, kim dediyse broadwayler az yakıyor diye, herkes onu derdi, benim benzinli hundai lpgli broadwaydan az yakardı:smiley:)
umarim bu sanziman meselesi kafamı agrıtmaz, neredeyse ilk gelisimde tr ye alayım arabayı dyorum sanki kalmayacakmis gibi,
kafanızı sisirdim de, bir sey kafama takıldı, araba alırken 2. el expertiz raporu almamizi tavsiye ediyordunuz, bazı araclarin satis ilanlarinda da 2. el expertiz raporu vardir diyor, araba honda galerisinde ve raporu var, kim benim yogurdum eksi derki, bu rapor guvenilirmidir? ve boyle bir rapor aldigimiz takdirde sanziman sorunu olup olmadigi acikca gozukurmu?
kusura bakmayın ben sadece arabaya binerim, teknik olarak cok anlamam, mazur gorun lutfen

citoo' Alıntı:
bence hrv düşünmeniz çok güzel hrv olmasa bile ne olursa olsun bir honda' da karar kılın derim. ben hrv 'mi yaklaşık 5 hafta oldu alalı ve hala doyamadım. :smiley: ...
gerçekten düşünüyorsanız murat beyin verdiği bilgileri tam olarak değerlendirmenizde fayda var bende onun paylaşımlarını çok beğenerek okudum. 1 ay içindeki tecrüberimi sizinle paylaşmak istersem şöyle olacaktır. ben daha önceleri lpg ye önyargılı bakıyordum ve daha önceki araçlarıma da taktırmamıştım. hrv yi yine benzinli aldım fakat biraz can yakar cinsten 100 km 10 lt ortalama ... ben henüz taktırmadım belki yaza doğru taktırmayı düşünüyorum ki hrv'emle daha fazla beraber olayım :smiley:

benim aracım 2003 model 135.000 km de öyle takır tukur bir sesi yok , ve içerisine aldığı rahatsız edici bir ses de yok... belki bu durum genelleyici bir durum olmayabilir araçlar arası kullanımdan kaynaklanan bir durum da olabilir. o yüzden en sağlıklı kararı alacağınız hrv deki kontrolleriniz olacaktır diye düşünüyorum. benim tavsiyem alırken üzerinde lpg olmasına dikkat edin derim... sonradan al ,taktır, ruhsata işlet, tekrar muayene ,sızdırmazlık falan uğraşmazsınız... inanın beni bu kadar uzun sürecek prosüdür düşündürüyor yoksa bugün taktırırım.

daha önce 5 yıl civic kullandımn (95 mod.) honda tecrübem az sayılmaz ben derimki tercihiniz mutlaka bir honda olsun hiç bir zaman pişman olmazsınız emin olun...
HONDAAAAAA HAYAT ONDAAAAAA......

PAYLAŞIMDA BULUNAN TÜM ARKADAŞLARIN KURBAN BAYRAMLARINI KUTLARIM.... İYİ BAYRAMLAR KORAY

ben ankara honda efe nin 2.el arabalarına bakmaya gittiğimde hayal kırıklığına uğradım açıkçası. 2. el hondayıda servisten alayım diye bir düşüncem vardı malesef düşündüğüm gibi olmadı. o kadar aracın içinde 3-5 araç vardı onlarda bakımsız daha satan adamın içtiği sigaranın külleri içinde duruyordu :( hondadan başka her araç vardı ordan almak kısmet olmadı. ben sahibinden.com dan baktım ve ordan sahibinden ilk el buldum kendi gittiğim bir servis var oraya gösterdim onay alıncada aldım. 2.el biraz şans işi 10 ay önce bir bora aldım motor teste falab soktuk çok iyi bir araçtı çok geçmedi şanzıman da sorun çıktı bende derdi büyümeden hemen sattım hondaya geri döndüm. mekanikte honda bence çok iyi otomatik şanzımanlarında gerektiği gibi bakımlkarı yapıldığı sürece bir sorun çıkartacağını düşünmüyorum.... güvenilir bir yere göstermeniz yeterli olacaktır orda zaten araçla ilgili bakılması gereken herşeye bakıyorlar...

tesekkur ederim, valla hondaya binmeden hondaci olduk cıktık, hrv tabiki crv ye gore daha ekonomik, ama sahibinden com da 25 30 arasinda 2006 hrv bulabiliyorken crv 2003 30 35 arasında da gozukuyor lpgli olarak, acaba crv lerinde sanzımanlarinda boyle bir hassasiyet soz konusumu, cunku hrv sayısı hem az hemde temizini bulma olasiligi daha az, 188 kusur ilan varken crv 400 kusur, biraz kasarak 2003 honda neden olmasin diye dusunuyor insan, acaba onlarin sanzimanida bu kadar hassasmidir, ilerde sorun cıkartma ihtimali cokmudur?
bora dediniz de benim tr de son arabam bora idi, 2 senedir almanyadayim ilk jettayı bugun gordum, borayida parmakla sayılacak kadar az gormusumdur, gerci hrv kac tane gordun deseniz onuda 1 kez gordum, varsa yoksa honda olarak civic hb, ve crv

citoo' Alıntı:
ben ankara honda efe nin 2.el arabalarına bakmaya gittiğimde hayal kırıklığına uğradım açıkçası. 2. el hondayıda servisten alayım diye bir düşüncem vardı malesef düşündüğüm gibi olmadı. o kadar aracın içinde 3-5 araç vardı onlarda bakımsız daha satan adamın içtiği sigaranın külleri içinde duruyordu :( hondadan başka her araç vardı ordan almak kısmet olmadı. ben sahibinden.com dan baktım ve ordan sahibinden ilk el buldum kendi gittiğim bir servis var oraya gösterdim onay alıncada aldım. 2.el biraz şans işi 10 ay önce bir bora aldım motor teste falab soktuk çok iyi bir araçtı çok geçmedi şanzıman da sorun çıktı bende derdi büyümeden hemen sattım hondaya geri döndüm. mekanikte honda bence çok iyi otomatik şanzımanlarında gerektiği gibi bakımlkarı yapıldığı sürece bir sorun çıkartacağını düşünmüyorum.... güvenilir bir yere göstermeniz yeterli olacaktır orda zaten araçla ilgili bakılması gereken herşeye bakıyorlar...

degerli HRV sevenler... Malesef bayramın birinci günü talihsiz bir kaza yaptım.. geri manevra yaparken. sabit bir cisme çarptım. tabi bagaj kapısının sağ alt kosesi ile sağ stop lambalarını tasıyan panel kırıldı. Allahtan kasko var.. Ama ben yinede merak ediyorum. Kaskoyu deldirmeden kaç paraya tamir ettirebilirim bunu kusurları. mesela komple bir bagaj kapagı orjinal fiyatı nekadardır. bilen veya nerden ögrenebilecegimi tavsiye eden var mı? ( elbette servise sorun cevabını beklemiyorum ) :smiley: :D

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. söylediğiniz kusurlara bakılırsa bence kasko aracılığı ile yaptırın derim. hasarsızlığı bozmak sizin yaptırmanızdan daha karlı olacaktır diye düşünüyorum. hasarsızlığı bozmamak için ucuz bir yaptırıma gidersiniz belki ama parçalar özellikle bagaj kapağı ve stop lambası yan sanayi çıkma falan olur oda ne kadar sizin içinize siner bilmem...

merhabalar ben de honda hrv almayı düşünüyorum, tüm yorumları okudum, herkese çok teşekkürler. Ancak benim şöyle bir özel durumum var ki; boyum 195 kilom 120. Bu arabaya sığabilir miyim? Sığarsam rahat edebilir miyim?

slm, bende almayı dusunuyorum da, yorumlardan sonra, crv nin daha iyi ve genis olduguna kanaat ettim, bu olculerle rahat edermisin HRV de bilemiyorum ama CRV de sıkıntı cekmeyecegine eminim, zaten ondan buyugu de nasil bir aractir bilmiyorum, max alacagin HRV 2006 model ve temizine 30000 fiyat cekiyorlar internette, 2003 CRV ye ise 32000 33000 fiyat cekenler var, ben CRV ye cevirdim yonumu ama HRV nin de tipine hastayım, tercih sizin, birde bu otomatik şanzimanla ilgili olarak, HRV de sanirim serviste duzenli bakımlarini yaptırmamislarsa, ozellikle şanziman yagı ile ilgili olarak diyorum, 80- 100 000 de sorunlar yasamaya baslanıyor gibi genel kanaat var, alacagin HRV nin komple serviste bakım yaptırıldıgı, yapılssa bile pahalı olan orjinal şanziman yagımı kullanıldı amaaann zaten satacagim ucuzu olsun mantigiylamı yapıldı nasil anlayacaksin, neden bu stresi yasayayımki diye dusunmeye basladim, bir de HRV sportif gorunumlu ya, buldugun HRV nin sahibinin boyle 18 20 civarinda oglu varmı bir bak derim, internette ne videolar var, ne lastik bırakıyorlar ne araba:smiley:
cok mu detay dusunuyorum acaba? :smiley:))

ALLROAD' Alıntı:
merhabalar ben de honda hrv almayı düşünüyorum, tüm yorumları okudum, herkese çok teşekkürler. Ancak benim şöyle bir özel durumum var ki; boyum 195 kilom 120. Bu arabaya sığabilir miyim? Sığarsam rahat edebilir miyim?

selam arkadaslar,
bir konuda degerli görüş ve deneyimlerinize ihtiyacımız var,;
bir arkadasımın 2000 model 96000km.de otomatik HRV si var bazen geri viteste ilk kalkışta gaza basınca birden fırlıyor bazende normal ve bu sorun sadece geri viteste oluyor, şanzıman yağı vs. düzenli bakımları yapılan bir araç, yardım ve önerilerinizi bekliyoruz
şimdiden teşekkürler,

Merhaba. ben de 2 ay oldu aracı alalı tüm bakımları honda yetkili serviste yapılan ve şanzıman yağı vs. orjinaliyle ve vaktinde değişmiş bir araç... aynı olay benim araçtada var bir arıza olduğundan değil diye tahmin ediyorum. bence araç soğuk ken yapıyor. çünkü ilk aldığım zamanlarda 2 ay önce havalar daha çok soğumamıştı böyle bir durum yoktu yeni yeni olmaya başladı aracı biraz ısıtıp geri vites yaptım hemen kalkmakla arasında fark oldu... bence aracın ısınması ile ilgili bir durum... hatta bu arada otomatik kapanan aynalar bazen ya ıslanmadan dolayı yada soğuktan kapanmıyor motor sesi geliyor zorlanıyor veya bir tanesi kapanıyor diğeri açık kalıyor... sizde de aynalarla ilgili bir durum varmı merak ettim ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR