Honda Transalp & Bmw F 650 GS Karşılaştırma

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emmy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,868

emmy

Ana Kamp
Herkese Merhaba,

Honda Transalp ve Bmw F 650 GS arasındaki farklar bu iki motorun avantajları ve dezavantajlı yönleri nelerdir ?
Kalite, dayanıklılık, güç, güven,sürüş, performans, estetik ve teknik açıdan hangisinin daha iyi olduğu hakkındaki yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim..

Hondabmw

Etiketler
Ynt: Honda Transalp & Bmw F 650 GS Karşılaştırma

Merhabalar,her iki motoruda kullanmış birisi olarak sadece şunu söylemek istiyorum.Bmw nin biraz parça pahalılığının dışında,her iki motorda çok ama çok keyiflidir.Fakat şunu unutmayınki bazı forumlarda görüyorum,büyük abileriyle (GS ve Varedero)kıyaslayıp uzun yol motor sınıfına lütfen sokmayın.Tabiki bu uzun yola gitmez anlamında deyil,çokda rahat gezersiniz heryeri ama yüklü olmamak kaydıyla. 8)

2 motorunda özelliğini şöyle sıralayabilirim,BMW resimdeki GS 650 F zannedersem,benim motorumdan, motor on numara soprunsuz diyebilirim,gelelim insani yönden sorunlarına düşersin veya düşürürsün,gidersin istinye bmw ye yada firüzköy borusana,parça siparişi verilir,asla depolarında yoktur ellerinde kalıyor diye parça almıyorlar,bu 2 tekelin elinde piyasa,parçanın durumuna göre haftalarca beklersin belki ufaktır sorun ama onlar komple değiştirir netice yolmak değilmi.işte bu motora küstürüyor,yol yardımımı sadece gülünür bu kelimeye,bundan vazgeç üzüllerekde olsa.binen bilir,gezen bilir bunu dikkate al,bu bmw için,Gelelim transalp,a6 silindir arabalar varya işte onlar gibi benzin yer içer ama doymaz,istasyonlarla aran iyiyse mesele değil yada benzinin 1 lira olduğu ülkelerde gezeceksen hiç kaçırma,parça sorunu yaşarsın hemde çok,adı üstünde honda benim şu anda bidiğim motorda honda şimdi sıkı dur 321 bin km de asla yolda bırakmadı ve kalmadı.ama 250 CBF tabi honda en sağlam ve güvenilir,al taransalpı yolda kalmassın lastikler dışında malum şambelli ;) bir çivi iğne cam yolda kalmışın değiştiremessin asla değiştirecek lastikçide bulamassın malesef hepsi dubless,çi olmuş.amaaaaaa birde transalp,ın şu derdi var mobilrayzır anahtar sistemi anahtarı kaybettin güle güle 2 bin tl beyin değişiyor,nahtarcıların teknolojisi yetmez yapmaya fabrikada kıllık değilmi asla yedeğini vermez beyini değiştirki 2 bin tl yolayım der,aaaaaa korsan yapan var tabii 500 kağıda oto sanai 2 kısımda birileri,sana şu iyi der kardeşim bunları sıkılmadan oku ben sıkılmadan yazdım,kararını ver tercihimi sorarsan VARADERO SÖZÜN BİTTİĞİ YER,yada suziki VESTROM.saygılar sunarım.

Ufuk bey çok güzel anlatmışın iki motoruda zaten hayalimdeki ilk motor vstrom ikinciside varndero idi transalp i almak üzerydim arkadaşlar vaz geçirdi çok yakıyo diye Allah kısmet ederse bu yaza kadar inşallah ikisinden birini alacağım ;)

UFUKK' Alıntı:
2 motorunda özelliğini şöyle sıralayabilirim,BMW resimdeki GS 650 F zannedersem,benim motorumdan, motor on numara soprunsuz diyebilirim,gelelim insani yönden sorunlarına düşersin veya düşürürsün,gidersin istinye bmw ye yada firüzköy borusana,parça siparişi verilir,asla depolarında yoktur ellerinde kalıyor diye parça almıyorlar,bu 2 tekelin elinde piyasa,parçanın durumuna göre haftalarca beklersin belki ufaktır sorun ama onlar komple değiştirir netice yolmak değilmi.işte bu motora küstürüyor,yol yardımımı sadece gülünür bu kelimeye,bundan vazgeç üzüllerekde olsa.binen bilir,gezen bilir bunu dikkate al,bu bmw için,Gelelim transalp,a6 silindir arabalar varya işte onlar gibi benzin yer içer ama doymaz,istasyonlarla aran iyiyse mesele değil yada benzinin 1 lira olduğu ülkelerde gezeceksen hiç kaçırma,parça sorunu yaşarsın hemde çok,adı üstünde honda benim şu anda bidiğim motorda honda şimdi sıkı dur 321 bin km de asla yolda bırakmadı ve kalmadı.ama 250 CBF tabi honda en sağlam ve güvenilir,al taransalpı yolda kalmassın lastikler dışında malum şambelli ;) bir çivi iğne cam yolda kalmışın değiştiremessin asla değiştirecek lastikçide bulamassın malesef hepsi dubless,çi olmuş.amaaaaaa birde transalp,ın şu derdi var mobilrayzır anahtar sistemi anahtarı kaybettin güle güle 2 bin tl beyin değişiyor,nahtarcıların teknolojisi yetmez yapmaya fabrikada kıllık değilmi asla yedeğini vermez beyini değiştirki 2 bin tl yolayım der,aaaaaa korsan yapan var tabii 500 kağıda oto sanai 2 kısımda birileri,sana şu iyi der kardeşim bunları sıkılmadan oku ben sıkılmadan yazdım,kararını ver tercihimi sorarsan VARADERO SÖZÜN BİTTİĞİ YER,yada suziki VESTROM.saygılar sunarım.

ufuk bey sanırım siz bayağı dertlisiniz transalp ve bmw konusunda. :smiley:.bahsettiğiniz sorunlar hiç aklıma bile gelmezdi..
Kuzenimde vstorm var gerçekten çok memnun fakat bnm gibi 1.74 boyunda olan birine biraz büyük oluyor o motorlar..
güzel bilgiler için avcı beye ve size teşekkür ederim.

banko transalp derim.250 binde 88 modelini 2-3 yıl kullandım.motor açılmamış.honda motoru iyidir arkadaş.
f650 sanıyorum avusturya yapımı rotax motor kullanıyordu.ortağımın vardı.transalpin V motoruyla 4.vites 40 la gidebilirsiniz.kasmaz insanı ferah ferah.bmw aynı vites ve süratte vites ister ısrarla takkır tukkur..
nacizane fikrimdir polemik olmasın sonra ;)

motor geçmişim ise :
DT125 yamaha
KLR 250
KLR600
Transalp
süper tenere
africa twin
aprilia pegaso (f650 ile aynıı motor)
intruder 1400 ve vn1500

hondalar en sorunsuz ,sağlıklı ve sessiz çalışan motorlardır bana göre.

Da111 0011

çağlar' Alıntı:
banko transalp derim.250 binde 88 modelini 2-3 yıl kullandım.motor açılmamış.honda motoru iyidir arkadaş.
f650 sanıyorum avusturya yapımı rotax motor kullanıyordu.ortağımın vardı.transalpin V motoruyla 4.vites 40 la gidebilirsiniz.kasmaz insanı ferah ferah.bmw aynı vites ve süratte vites ister ısrarla takkır tukkur..
nacizane fikrimdir polemik olmasın sonra ;)

motor geçmişim ise :
DT125 yamaha
KLR 250
KLR600
Transalp
süper tenere
africa twin
aprilia pegaso (f650 ile aynıı motor)
intruder 1400 ve vn1500

hondalar en sorunsuz ,sağlıklı ve sessiz çalışan motorlardır bana göre.
Merhaba honda tartışılamaz tabiki gerçekten sorunsuz makina şu an 321 bin km de ve bu km bana ait halen binmekteyim sadece transalp canımı yaktı şimdi cbf ,e biniyorum mobilraızer 2bin tl anahtar yaptıramıyorsunuz ,benzin of of diyorum dünyanın en fazla yakan motoru desek atmış olmam herhalde.saygılar.

Müsait zamanda 98 model Bmw gs kullanın bakın nasıl yakıyor görün.Ben depo delik zannetmiştim ;D

UFUKK' Alıntı:
Merhaba honda tartışılamaz tabiki gerçekten sorunsuz makina şu an 321 bin km de ve bu km bana ait halen binmekteyim sadece transalp canımı yaktı şimdi cbf ,e biniyorum mobilraızer 2bin tl anahtar yaptıramıyorsunuz ,benzin of of diyorum dünyanın en fazla yakan motoru desek atmış olmam herhalde.saygılar.

tabi ben biraz geride kalmış olabilirim ;D
bizim zamanda immobilizer falan gibi olaylar yoktu.....

tugsan75' Alıntı:
Müsait zamanda 98 model Bmw gs kullanın bakın nasıl yakıyor görün.Ben depo delik zannetmiştim ;D
selam avatarımdaki BMW bana ait trbzon uzungöl,deki resmim,depoyu kontrol ettim bir yerden benzin kaçırıyormu ne diye ama kaçak yokmuş aç gözlünün teki doymak bilmiyor benzine saygılar.

çağlar' Alıntı:
tabi ben biraz geride kalmış olabilirim ;D
bizim zamanda immobilizer falan gibi olaylar yoktu.....
aynen canım benim zamanımdada yoktu yaşım 44 teknoloji güzel bir şey ama şap diye kalıveriyorsun motora bakakalıyorsun çaresizce. :D

Arkadaşlar ben yeni motorcuyum bmw 650 gs aldım 2007 md gerçi 3000 3500 km yol yptım ama yakıtından şikayetçi değilim bir depoyla 350 370 km yol yapıyorum ben normal diyorum sizce anarmalmi ? birde kişilerin beklentilerine bağlı

alirizabarın' Alıntı:
Arkadaşlar ben yeni motorcuyum bmw 650 gs aldım 2007 md gerçi 3000 3500 km yol yptım ama yakıtından şikayetçi değilim bir depoyla 350 370 km yol yapıyorum ben normal diyorum sizce anarmalmi ? birde kişilerin beklentilerine bağlı
Merhaba hoşgeldiniz ne güzel bir tercih yakıt90 100 ve 120 kmhızla gittiğinizde 125 lik makina kadar az yakar sorun yakıtta değil malesef servislerde hayırlı olsun güzel makina kötü olan parça sorunu..depo 16 litre sanırım 370 süper tasarruf demek 55 tl ie yaklaşık bursaya gidiyorsunuz 90 km sabit hızla bunu 430 km çıkarırsınız.saygılar. :smiley:

bmw tek silindir olduğundan titreşim yapıyor ama yakıt yönünden tasarruflu ..
fakat honda çift silindir olduğu için titreşim olayı yok gibi ama fazla yakıyo deniyo..
herşey birarada olmuyo sanırım :D

Birde 4 silindirli motorlar var onlar tam sessiz ama bayaaa bir duygusal yakıyorlar ;D ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.