Hurda Belgeli Unimog

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Refrigerator Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,001

Refrigerator

Yeni Üye
Unimog sever dostlar dizel bi unimog buldum ama uzun zaman garajda yatmîş hurdaya çıkarılmış bu aracı alsam evrak bulunabilir mi curuyup gitmesinden se hayata dondurulebilinir mi?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

Fa7a55e5d4f38b601fa7186d1dd04e06

Fa7a55e5d4f38b601fa7186d1dd04e06

Oguzhan Bey merhaba araç jandarmadan ihaleden nasıl alındıysa öyle duruyor , ben 2 adet 404 topladım fotoda ki araç da 404 S long , üzerinde orjinal m 180 2200cc 6 silindir benzinli motor vardır, iki adet benzin deposu bulunur, ama dizel diyorsunuz ya 50 nc ya da as 600 motoru atmışlardır,kabini kendiniz söküp çıkarabilirsiniz , çamurluk kısımları ve tabanı çürümüş olabilir ki çürümüş , her parçası da (plastik aksam hariç onlarda pek çok değildir) bulunur, motorun durumunu bilmemekle beraber ne amaçla kullanacağınızı da bilmiyorum adam olur araç düzgün selamlar

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Unimog heveslisi olarak uzun süredir forumu takip ediyorum. Fakat bir çok konunun eski tarihli olduğunu gördüm. En yeni cevaplar burada gördüğüm kadarıyla. Bende bir hurda belgeli doç motorlu dizel bir araç buldum. Modelini bilmiyorum. Fotoda görüldüğü gibi.
Uğraşmaya değer mi sizce? Çekme belgeli, hurda bir araçla (aynı model) plaka sahibi yapılabilir mi? Bu şekilde trafikte kullanılmaz.
Uzun süredir yerli yabancı sitelerden araştırıyorum. Çok güzel yenileme çalışmaları var. Ben işin daha başındayım, sadece tamir konusunda yararlanacağım çok arkadaşım var. Herhalde bu araç yenileme için en önemli kısım.
Tecrübeli olsun olmasın sizlerden kısa zamanda cevaplar bekliyorum.
Saygılar
Mog

yedek parça olarak kullanabilirsiniz her türlü parçasını kullanabilirsiniz

eğer hurda faturasını alabilirseniz motoru bile kullanmakta kanunen sakınca olmaz

yedek parça olarak kullanabilirsiniz her türlü parçasını kullanabilirsiniz

eğer hurda faturasını alabilirseniz motoru bile kullanmakta kanunen sakınca olmaz

Şimdi aynı model bir unimog bulmaya geldi sıra. Ankara'da hurdacılarda çekme belgeli araçlar varmış. Oraya gideceğim kısa süre sonra bakalım orada nasıl araçlar var.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Unimog ruhu olan bir araç tabiki emek ve sabır istiyor çekme belgeli araç bulursanız en önemlisi Şasi olarak belgesi olanı kullanmanız şart Çünkü muayenede en büyük kusur ŞASİ numarasıdır ! motor numarası bulunmasa dahi muayeneden geçer ve yine en dikkat edeceğiniz husus resmi evrak üzerinde dizelse dizel !! Benzin'se benzinli olarak toplamanızdır

Oguzhan Bey merhaba araç jandarmadan ihaleden nasıl alındıysa öyle duruyor , ben 2 adet 404 topladım fotoda ki araç da 404 S long , üzerinde orjinal m 180 2200cc 6 silindir benzinli motor vardır, iki adet benzin deposu bulunur, ama dizel diyorsunuz ya 50 nc ya da as 600 motoru atmışlardır,kabini kendiniz söküp çıkarabilirsiniz , çamurluk kısımları ve tabanı çürümüş olabilir ki çürümüş , her parçası da (plastik aksam hariç onlarda pek çok değildir) bulunur, motorun durumunu bilmemekle beraber ne amaçla kullanacağınızı da bilmiyorum adam olur araç düzgün selamlar

o_O
Konu dışı
o_O
Iyi gunler benimde size bir sorum olacak bende de 404s kasa unimog var askeriyeden aligindan beri lassa lastikleri duruyor iyice bitti ne kadar lastikci gezsemde aldigim yerede sorsam bulamadim bunun lastiklerini ben nerden bulabilirim acaba ?:(:confused:

o_O
Konu dışı
o_O
Iyi gunler benimde size bir sorum olacak bende de 404s kasa unimog var askeriyeden aligindan beri lassa lastikleri duruyor iyice bitti ne kadar lastikci gezsemde aldigim yerede sorsam bulamadim bunun lastiklerini ben nerden bulabilirim acaba ?:(:confused:
Ivedik hurdacilar sitesinden istenilen desen ve ebatta bulunur 12.5 r 20 takin 404 lerde 10.5 r 20 olur fabrikasyon ama 12.5 ile araba daha tok durur ve daha netice alirsiniz 12.5 r 20 cavus desenlilerden cokca bulunur petlasta adedi 2400 tl gibi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri