Husky - Evolite - Arpenaz Arasında Kaldım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ycancos Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,355

Ycancos

Rookie Camper
Yer
ist
Merhaba herkese,
benzer konular var araştırıyorum fakat sonuca direk ulaşmak adına yardım rica edeceğim. hem daha güncel bilgiler olabilir aramızda yakın zamanda deneyimlenmiş.
aşağıda 3 link paylaşıyorum, kötü yorum yok hepsi güzel ve uygun görünüyor.
son linkteki ürünü gökçeada yıldızkoy da kaldığımızda deneme şansımız oldu ve gayet güzeldi, sabah karşı duraksız yağmur ve rüzgardan etkilenmedi ama biraz büyük gibi, diğer iki ürün ile ilgili deneyim paylaşabilecek olan varsa sevinirim.
teşekkürler.

Evolite Elegant 3 Kişilik Çift Tente Çadır Fiyatı

Husky Bird Yesil Light 3 Kisilik Çadır Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Aile Çadırları - ARPENAZ FAMILY 4 ÇADIR

Etiketler
Selamlar

1- önce ne amaçla kullanacaksınız yani hem yaz hem kış kar gibi çok değişken standartlarda konfor dayanıklılık istiyorsanız önce fiyat sonra marka çok değişecek
2- sadece yazlık tek mevsim istiyorsanız yüksek içi geniş hatta 2 oda çadırlar var ve ekonomik
3- diğer mevsimler kullanacaksanız çadır kubbe şeklinde çift katlı kumaş su geçirme özelliği kumaş kalitesi vs.
4- 5 mevsim çadır yamaç rüzgarları için extra dayanıklı ve dirençlidir 4 mevsim çadır daha ideal gibi bu durumda
5- husky bu durumda tek kelime ile öne çıkıyor evolite arpenaz ile bence mukayese olmaz

sonuç alacağınız çadır kullanacağınız mevsim ve kişi sayısına göre secilmeli en az 4 mevsim olmalı taban su sütunu 10.000 mm. kubbe su sütunu 8000 mm. civarı olmalı kesinlikle çift kat olmalı yoksa sabah çadırın içinde tavanda biriken buğu yağmur gibi yağma ihtimali var tek kat almayın poller aliminyum olsun ve eşyalar için depo bölümü olsa bile + 1 kişi eşyalar için düşünüp büyük alın düşünceniz sadece yazlıksa yağmurda yağmazsa çift katlı herhangi bir çadırda iş görebilir ve çok ekonomik olur
aklıma gelenler bunlar

Selamlar

1- önce ne amaçla kullanacaksınız yani hem yaz hem kış kar gibi çok değişken standartlarda konfor dayanıklılık istiyorsanız önce fiyat sonra marka çok değişecek
2- sadece yazlık tek mevsim istiyorsanız yüksek içi geniş hatta 2 oda çadırlar var ve ekonomik
3- diğer mevsimler kullanacaksanız çadır kubbe şeklinde çift katlı kumaş su geçirme özelliği kumaş kalitesi vs.
4- 5 mevsim çadır yamaç rüzgarları için extra dayanıklı ve dirençlidir 4 mevsim çadır daha ideal gibi bu durumda
5- husky bu durumda tek kelime ile öne çıkıyor evolite arpenaz ile bence mukayese olmaz

sonuç alacağınız çadır kullanacağınız mevsim ve kişi sayısına göre secilmeli en az 4 mevsim olmalı taban su sütunu 10.000 mm. kubbe su sütunu 8000 mm. civarı olmalı kesinlikle çift kat olmalı yoksa sabah çadırın içinde tavanda biriken buğu yağmur gibi yağma ihtimali var tek kat almayın poller aliminyum olsun ve eşyalar için depo bölümü olsa bile + 1 kişi eşyalar için düşünüp büyük alın düşünceniz sadece yazlıksa yağmurda yağmazsa çift katlı herhangi bir çadırda iş görebilir ve çok ekonomik olur
aklıma gelenler bunlar
Çok teşekkürler değerlendirip ona göre bir seçim yapacağım

Merhaba herkese,
benzer konular var araştırıyorum fakat sonuca direk ulaşmak adına yardım rica edeceğim. hem daha güncel bilgiler olabilir aramızda yakın zamanda deneyimlenmiş.
aşağıda 3 link paylaşıyorum, kötü yorum yok hepsi güzel ve uygun görünüyor.
son linkteki ürünü gökçeada yıldızkoy da kaldığımızda deneme şansımız oldu ve gayet güzeldi, sabah karşı duraksız yağmur ve rüzgardan etkilenmedi ama biraz büyük gibi, diğer iki ürün ile ilgili deneyim paylaşabilecek olan varsa sevinirim.
teşekkürler.

Evolite Elegant 3 Kişilik Çift Tente Çadır Fiyatı

Husky Bird Yesil Light 3 Kisilik Çadır Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Aile Çadırları - ARPENAZ FAMILY 4 ÇADIR
Incelikle nasil kamp yaptiginizi soylemelisinjz. Sirt cantama takip yol yuruyecegim ya da aracim var aracimla gidip kamp kuracagim gibi. 3 unun arasinda ciddi boyut ve agirlik farki oldugunu dusundugumden araba ile kamp yapacaksiniz diye tahmin ediyorum.

Evolite elegant ile ilgili birsey soyleyemeyecegim hic marka ile ilgili tecrubem olmadi.

Husky bird yesil su anda kullandigim ve cok sevdigim bir cadirim. 2 handikapi var.
Birincisi Cadirin zemin kismi saniyorum hafif olsun diye ince metaryelden yapilmis zaman zaman cadir altligi alsam mi diye dusunuyorum. Sert tasin uzerine matinizi koyarsaniz delinebilir.
Ikincisi ben 1.88 boyundayim ve o boydaysaniz cadir bir anda 1 kisilik ve 2 kucuk insanlik oluyor. Ama saniyorum 3 tane 1.75 lik insan icin yer var. Boyle garip ozelliklerinden dolayi bagliligim artiyor.
Bunlarin yaninda yagmur camur gecirmez 2 tane acilabilir kapin var biri bagaja biri cikica aciliyor ki bu cok onemli bir ozellik sicak gunlerde eger hafif ruzgar varsa cadirin ici hamam gibi olmuyor 2 kapiyi da ac ruzgar seni rahat ettirsin (sirf bunun icin alınır)
Ve tasimasi kurmasi cok kolay.

Arpenaz ilk cadirimin markasi. Materyali saglamdir huskyde soyledigim cadir altligini dusunmezsiniz adamlar kalin bir kumas kullanarak uretmis zaten. Ama huskye gore agirdir ve daha hacimlidir. Kurulumu husky kadar pratik olmayacaktir.

Diğerlerini kullanmadım ama Husky 6 yıldır ailecek dağ taş kullanıyoruz.8 saatlik Karadeniz yaylalarından yoğun sağanaktan tutunda amsterdam dahil birçok yerde yoğun yağmur ve yağış altında kullandım.Birkez üzmedi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Incelikle nasil kamp yaptiginizi soylemelisinjz. Sirt cantama takip yol yuruyecegim ya da aracim var aracimla gidip kamp kuracagim gibi. 3 unun arasinda ciddi boyut ve agirlik farki oldugunu dusundugumden araba ile kamp yapacaksiniz diye tahmin ediyorum.

Evolite elegant ile ilgili birsey soyleyemeyecegim hic marka ile ilgili tecrubem olmadi.

Husky bird yesil su anda kullandigim ve cok sevdigim bir cadirim. 2 handikapi var.
Birincisi Cadirin zemin kismi saniyorum hafif olsun diye ince metaryelden yapilmis zaman zaman cadir altligi alsam mi diye dusunuyorum. Sert tasin uzerine matinizi koyarsaniz delinebilir.
Ikincisi ben 1.88 boyundayim ve o boydaysaniz cadir bir anda 1 kisilik ve 2 kucuk insanlik oluyor. Ama saniyorum 3 tane 1.75 lik insan icin yer var. Boyle garip ozelliklerinden dolayi bagliligim artiyor.
Bunlarin yaninda yagmur camur gecirmez 2 tane acilabilir kapin var biri bagaja biri cikica aciliyor ki bu cok onemli bir ozellik sicak gunlerde eger hafif ruzgar varsa cadirin ici hamam gibi olmuyor 2 kapiyi da ac ruzgar seni rahat ettirsin (sirf bunun icin alınır)

Arpenaz ilk cadirimin markasi. Materyali saglamdir huskyde soyledigim cadir altligini dusunmezsiniz adamlar kalin bir kumas kullanarak uretmis zaten. Ama huskye gore agirdir ve daha hacimlidir. Kurulumu husky kadar pratik olmayacaktir.
teşekkürler, husky kurulum, bagaj, ağırlık gibi konularda önde sanırım, araça gezeriz ama araç var diye arpenaz ağırlığı ve teferruatı gözüm almıyor açıkçası.

teşekkürler, husky kurulum, bagaj, ağırlık gibi konularda önde sanırım, araça gezeriz ama araç var diye arpenaz ağırlığı ve teferruatı gözüm almıyor açıkçası.
Diğerlerini kullanmadım ama Husky 6 yıldır ailecek dağ taş kullanıyoruz.8 saatlik Karadeniz yaylalarından yoğun sağanaktan tutunda amsterdam dahil birçok yerde yoğun yağmur ve yağış altında kullandım.Birkez üzmedi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
teşekkürler

Aracınız varsa ve araçta taşınmayı düşünüyorsanız ağırlık çok mesele olmayacaktır.

Soylediginiz çadırların üçünü de kullandım evolite kurulumu ve kullanımı kolay az yer kaplayan önünde altlıksız bir yüklüğü olan Her türlü hava koşulunda sizi kesinlikle üzmeyecek bir çadırdır Husky içinde aynı şeyleri rahatlıkla söyleyebilirim evoliteın bana artı olarak gelen kısmı iç hacmini Huskyden daha geniş olması tabanlı sağlam ve en ağır yağmur da bile kesinlikle su geçirmeyen bir çadırdır

family serisinin ise 5.2 modeline sahibim yoğun yağmur da herhangi bir sıkıntı yaratmadı aksine yağmur yağarken kurumum açısından daha mantıklı bir çadırdır çünkü önce Dış tente arkasından iç çadır kurulur. Buda yağmur yağarken kurulum açısından kolaylık yaratıyor evolite İse önce iç çadırı kurup üzerine dış Tente iyi geçirdiğiniz bir modeldir Buda yağmurlu havada kurmayı zorlaştır.

5.2 ise en az 4.05 gün geçirmeyeceğimiz bir yerde kurmayı tercih etmediğimiz bir çadırdır çünkü kurulumu diğer düşünce modellerinizi göre çok daha zor ve meşakkatLidir.

merhaba, bizde hem büyük hem de yüksek çadır almayı düşünüyoruz 4 mevsim. internetten biraz baktık ve husky ile pinguin arasında kararsız kaldık. Pinguin daha pahalı sanırım, Husky de yaklaşık aynı kalıtede mi? Bilgi verebilir misiniz?

Huskyi öneririm her zaman için. Ben de bizam modelini kullandım, forumlarda bird ve boyard modelleri ile ilgili sürekli olumlu yorumlar okudum. Husky markası kendini kalite olarak kanıtlamış bir marka, alın "bence" pişman olmazsınız.

merhaba, bizde hem büyük hem de yüksek çadır almayı düşünüyoruz 4 mevsim. internetten biraz baktık ve husky ile pinguin arasında kararsız kaldık. Pinguin daha pahalı sanırım, Husky de yaklaşık aynı kalıtede mi? Bilgi verebilir misiniz?
Büyük ve yüksek kısmı biraz düşündürdü beni açıkçası. Yazın kullanacaksanız sorun teşkil etmez de rüzgarda ciddi sıkıntı yaratır. Husky her şartta sizi mutlu eder onu söyleyebilirim ama yükseklik açısından kriterinizi bilmediğim için o konuda garanti veremem.

Büyük ve yüksek kısmı biraz düşündürdü beni açıkçası. Yazın kullanacaksanız sorun teşkil etmez de rüzgarda ciddi sıkıntı yaratır. Husky her şartta sizi mutlu eder onu söyleyebilirim ama yükseklik açısından kriterinizi bilmediğim için o konuda garanti veremem.
hiç öyle düşünmemiştik :smiley: karda kullanmayacağız tabi ama bahar aylarında da kullanmayı düşünmüştük. içinde ayakta durabileceğimiz bir çadır olsun istemiştik, giyinirken rahat olsun diye ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri