Husky Bizam Makalu Bizam Hk.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan muratceylannn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,241

muratceylannn

Yeni Üye
Merhaba yaz kış yoğun yağmurda ve rüzgarda beni idare edebilecek bir çadır istiyorum aradaki 120-130 tl fark yüzünden kararsız kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim.

Etiketler

Merhaba,

Birbirine çok yakın özellikte iki çadır fakat ikisini de tavsiye etmem çünkü ikisinin de polleri fiberglass. İki çadırda fikrimce yazın kullanılabilecek çadırlar fakat siz yaz, kış kullanabileceğiniz bir çadır istemişsiniz. Özellikle kışın rüzgarlı havalarda sıkıntı yaşarsınız çünkü fiberglass poller soğuk havalarda donuyor ve malesef hafif bir rüzgarda kırılırlar. Alabilirseniz alüminyum polleri olan bir çadır tavsiye ederim.
Örnek olarak bütçenizi aşmaz ise şu olabilir.

Husky Bret 4 Mevsim 2 Kişilik Çadır - Adrenalin Outdoor, Dalış, Bisiklet, Kayak, Yüzme

husky ve bizam çadırlarını aynı fabrika üretmekte. zaten model olarak birebir aynılar. aradaki fiyat farkı önemli bir miktarsa makalu'yu tercih edebilirsin. yok önemsiz dersen husky kendini kanıtlamış bir marka. husky'nin çadır konseptlerini 1-2 sezon sonrasında makalu aynı fabrikaya yaptırarak piyasaya sürmekte.

arcroarx'ın dediğine gelince, evet haklı. bu detay belki kısa vadede sizi etkilemeyebilir fakat uzun vadede fark yaratacak bir detay. bunun yanında rüzgarlı havalarda fiberglass'lar çok sağlıklı değil. husky bret fiyat olarak sizin baktıklarınızdan daha da pahalı. bu açıdan loap'ın çadırlarına bakabilirsiniz. durawap pol kullanılmakta loap modellerinde.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR