Husky Bizam vs. Coleman Cobra 2

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hikmetataman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,056

hikmetataman

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar,
Bisiklet turlarında kullanabileceğim hafif bir çadır arıyorum. Seyrek de olsa kışın da turlara çıkıyoruz. Fakat, çok ağır şartlarda değil tabi ki. Aklımda iki model var.
Husky Bizam ve Coleman Cobra 2
Bu çadırları kullanan ya da test etme şansı olmuş arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Karar veremedim.
Saygılar...

Etiketler
Ynt: Husky Bizam vs. Coleman Cobra 2

Eğer hafiflik önemliyse ve kışında bizi kurtarsın diyorsanız, bence Husky Bret light iyidir.Hem Husyk'nin extreme serisine girer hemde tam bir 4 mevsimdir.Bunları nasıl söylüyorum çadırı kullanmadım ama bende alıcam bu günlerde deli gibi araştırıyorum kıyaslıyorum böyle bir çadır için çok hafif ve sağlam özelliklere sahip.

http://www.atlaskamp.com/husky-bret-cadir-ultralight-4-mevsimlik/

Yorumunuz için teşekkürler, karar veremediğim listeye bir çadır daha eklendi. Aslında Coleman Cobra 2 yi almak istiyorum ama kullanan birisinin yorumlarını bekliyorum..

hikmetataman' Alıntı:
Yorumunuz için teşekkürler, karar veremediğim listeye bir çadır daha eklendi. Aslında Coleman Cobra 2 yi almak istiyorum ama kullanan birisinin yorumlarını bekliyorum..

Biraz geç cevap oldu. belkide çadırı aldınız :smiley:
Coleman Cobra 2 kullanıyorum. Kaç mevsimlik çadır olduğunu ben çözemedim ama bolu'da hava sıcaklığı 0 altında aralık soğuğunda -5 tulum içerisinde terlediğimi hatırlıyorum. Aynı çadırı kullanan iki farklı arkadaşımda aynı konudan şikayetçiler. Kendi kendini ısıtan çadır diye espri konusu oldu. KAç mevsimlik olduğunu anlayan varsa beri gelsin :smiley: Şekli itibari ile kurulumu kubbe tipi çadırlara göre birazcık zahmetli. Alüminyum profilleri gergi iplerinden herhangi birini sabitlemeden ayakta durmuyo :smiley: ağırlığı 2 kg civarında olmasına karşın çantada çok az yer kaplıyor. Diğer çadır hususunda bilgi sahibi değilim :smiley:

Syg

her ikisine de baktım iyi gibiler daha bunların daha ucuzunu bulabilirmiyim eğer bilinen linkler var ise ve burada yayınlarsanız sevinirim.
benim amacım tam kış çadırı değil sonbahar ağırlıklı dağ kamp çadırı almak istiyorum ama çok para harcamadan olsun diyorum :smiley: ve netten tarıyorum burdanda haber bekliyorum taksitli olsun:smiley:
(3 kuruş olsun cam kenarı şöfor arkası ve teker üstü olamsın diyorum biliyorum başka malzemelerde aldım ekonomik olmam gerek ) tşk :smiley:

konyaalti07' Alıntı:
her ikisine de baktım iyi gibiler daha bunların daha ucuzunu bulabilirmiyim eğer bilinen linkler var ise ve burada yayınlarsanız sevinirim.
benim amacım tam kış çadırı değil sonbahar ağırlıklı dağ kamp çadırı almak istiyorum ama çok para harcamadan olsun diyorum :smiley: ve netten tarıyorum burdanda haber bekliyorum taksitli olsun:smiley:
(3 kuruş olsun cam kenarı şöfor arkası ve teker üstü olamsın diyorum biliyorum başka malzemelerde aldım ekonomik olmam gerek ) tşk :smiley:

Vallahi Husky her zaman kalitenin göz bebeği olmuştur. Ama çadırını kullanmadığım için yorum yapamıyorum. (Etik olmaz) Soğuk karın üstünde uyuduğum oldu ama ekstrem koşullarda çadır kurmadım bende genelde sonbahar ilk bahar gibi aylarda çadır kuruyorum ve cobradan memnunum:D cobranın yoğun yağmurda grev yapmadığını gördüm (karabük yenice ormanları bakraz civarında) ve mışıl mışıl uyudum. Ama rüzgara karşı dayanıklılığı bahsettiğiniz husky gibi kubbe tipi çadırlara nazaran iyi midir onu da bilmiyorum. rüzgarı da hesaba katın derim:D hani paket halinde uçmak var işin içinde :D karar sizin. Ayrıca everestoutdoors, atlas kamp ve av marketi gibi web siteleri bir çok karta taksit yapıyor. üç siteden de defalarca alışveriş yaptım.

Syg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.