Husky Model Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sezginkulcu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,367

sezginkulcu

Yeni Üye
Merhaba, 10 yıldan sonra tekrar doğa ile iç içe olmak harika hissettiriyor.

Hali hazırda decathlon mağazasından aldığım 90 TL'lik çadırım, 60 lt + 20 lt çanta vs gibi malzemelerim hazır. Fakat ben biraz daha ileriye gitmek istiyorum ve husky çadır almayı düşünüyorum. TNF'ye baktım fakat oldukça pahalı geldi bana.

Aklımda ki model husky fighter biraz ağır bir çadır, aracım var ama gideceğim yerlerde yürüme mesafesi max. 4-5 km, bu çadırın ağırlığı max 4,6 kg, kondisyonum var ama taşıyabilir miyim?

Kışında kamp kurmayı düşünüyorum, manisa spil dağı, bolu abant, izmir karagöl ve kaz dağları. Genelde tek başıma olacağım, bazen iki kişi kalabiliriz çadırın içerisinde.

Aklımda ki diğer modeller : Falcon, Flame, Felen

Siz değerli üstadlar yorumda bulunursa çok makbule geçer.

kimse yorum yazmamış biz deniz kenarında market işletirken yağmurdan ve rüzgardan zor duruma düşen birçok çadır sahibi tanıdık şimdi 35 yıldan fazla zaman geçti bende çadır alıp kampa gitmeye başladım kendimce alabildiğim en kaliteli çadırı aldım paradan kaçmadım bence çok önemli Yeni cadırım

Kışın kamp yapanların bence mutlaka sarı veya turuncu renkli çadır seçmesi lazım. Ben size Ferrino yu öneririm. Ferrino Manaslu 2

Husky fighter 5 mevsim 3+1 iyi seçim. Yeni aldım 979 tl. 1250 isteyen de var. Aratırsanız bulursunuz. Bir Manisa lı olarak Spil zordur.

genelde tek ya da kimi zaman iki kişi kalmak için 3+1 kişilik çadır özellikle kış aylarında kamp yapacağınızı düşünürsek çadırın iç sıcaklığını 2 kişilik bir çadıra göre daha az muhafaza edecektir. göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. uyku tulumuma güveniyorum derseniz, orası başka tabii.

Genel kanı çadırın bir kişilik büyük olanını almaktır. 3+1 olduğuna bakmayın ideal bir iki kişilik çadır. Kış kamplarında zaten uyku tulumu illaki iyi olmalı. 5 mevsim olması da bonusu diye düşünüyorum. Ama sonuçta kamp keyfi göreceli bir zevk.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevaplar için teşekkürler, şuan için husky burton ve kış için husky anapurna -28C tulum düşünüyorum, çadır 5 mevsim değil ama bu tulumla birlikte kışın beni çok rahat idare edebilir diye düşünüyorum. Oldukça araştırdım 5 mevsim çadırın etkisi tabi ki var ama 4 mevsimlik iyi bir çadırla da kış kampı yapılabilir bence. 5 mevsim çadır alacak olursam tercihim ferrino manaslu 2'den yana olacak.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri