Hysong 250 Mi Yoksa Regal Raptor Mu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trgsoy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,288

trgsoy

Ana Kamp
chooper almak istiyorum.fiyat olarak her ikisi de uygun.aklım daha çok sıfırlarına yatıyor ama çok temizini bulabilirsem ikinci elide olabilir.Şu an CBF150 motora sahibim memnunum ama tarz değişikliği yapmak için önümüzdeki bahara değiştirmeyi düşünüyorum.Sizlerden isteğim her iki markanın artıları-eksileri nelerdir.? yakıt,servis,yedek parça,konfor,artçı konforu,sağlamlık,uzun yoldaki özellikleri hakkında tecrübelerinizi aktarmanızı rica ederim.

Etiketler
Ynt: Hysong 250 Mi Yoksa Regal Raptor Mu?

Honda satıp Regal alma hatasına düşmeyin.Beni motordan soğutmuştu bahsettiğim motor...Benimki biraz da şanssızlık idi ama aklınızda olsun derim.

Birbirine çok yakın özelliklere sahip motorlar. İkisinin de olumlu olumsuz yönleri var.
İkisinide test etme imkanınız varsa en sağlıklı tercih etme şekli bu olacak.
İçinize sinen hangisiyse onu alın.
Sonuçta verdiğiniz paraya göre beklenti içinde olursanız yeterli olacaktır.
Bende Regal Raptor Spyder 250-E10 var.

iyi günler. 2008 senesinde 2005 model hysong GV 250 2 yıl kullandım aldığımda 12000 km de idi yaklaşık 15000 km şehir içi yol yaptım kullanışı güzel bir motor bir sorun yaşamadım.Bursa da servisi var bakımıları hesaplı. regal raptor için yorum yapamayacağım.

Hyosung daha kaliteli ve daha performanslı bir seçim olacaktır. Regali detaylı incelemişliğim yok ancak çinlilerin kalitelisi diyorlar. Bende '12 GT250R var, zaten makineleri aynı GV250 ile. Hatta motorun üstünde de gv250 yazar. Bence açık ara gv250 alınmalı. Lakin temiz bişey alın, hyosungun bitmişi insanı çok uğraştırabiliyor.

Motora bindiğinde yolda kalıp veya boş zamanlarını tamircilerde geçirmek istiyorsan evet Çin malı düşünebilirsin. Yok ben gezmek istiyorum,gezmek den de kasıt yol yapmaksa ,Japon Veya avrupa veya kısa mesafeli gezi istiyorsa sorunsuz GV 250 öneririm.

100 1944

Tabii ki Hyosung. Bir süre 250 R kullanmıştım. O zamanlar gözüm aslında tarz değişikliğini yeseydi gv 650 ye geçebilirdim.

Motor bakımından 2si arasında bir seçim yapılacaksa şayet Hyosung tercih sebebi olabilir. 250 cc de tork bakımından hemen hemen en yüksek onlardaydı.

Selamlar.

Regal raptor 250 cc e-9 modelini 3 yıl kullandım ve gerçekten önyargılı olmakla hata ettiğimi gördüm.bakımlarını hep aksatıp sürekli tam gazda kullanıp kasislerden havalanarak geçmeme rağmen beni hiç yolda bırakmamıştı. Bence eğer bakımları düzgün yapılırsa üzmeyecek bir motor regal. Hyosung hakkında herhangi bir tecrübem olmadı maalesef :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba. Hysoung gv 250 için yurt dışından hysoungsource.com sitesinden ŞAHIS olarak parça sipariş edebilir miyim? Gümrük vs. problemleri olur mu? Teşekkürler.

İkiside çin motor ikisininde belli bir ömrü var temiz bakımcam dikkatli sürücem motoru sıkıstırmam fazla diyorsan regal bence hem piyasasıda hızlı sıkıldığın vakit elinden daha kolay cıkartırsın ama asıl tavsiyem eski model japon honda veya suzuki alman daha ıyı olur bence

İkiside çin motor ikisininde belli bir ömrü var temiz bakımcam dikkatli sürücem motoru sıkıstırmam fazla diyorsan regal bence hem piyasasıda hızlı sıkıldığın vakit elinden daha kolay cıkartırsın ama asıl tavsiyem eski model japon honda veya suzuki alman daha ıyı olur bence
Atma recep rumuz resmine yazik ediyorsun Hyosung Kore motoru KORE, suzuki nin fasoncusu suzuki de orada toplaniyor

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Atma recep rumuz resmine yazik ediyorsun Hyosung Kore motoru KORE, suzuki nin fasoncusu suzuki de orada toplaniyor

öncelikle usluba dikkat edelim. avatardaki resmide bu tarz kullanmana müsade etmem .

Gelelim kore konusunda evet haklısın kore malı karıstırdım bı anlık dalgınlık ama suzuki ile kıyaslamaya calısmanda hayli ilginç , hyosung kore regal çin ama nedense aynı klasmanda lanse ediliyor sonuçda işçilikleri ve kullandıkları malzemelerin kaliteleri hemen hemen aynı sonuçda iki teker dikkat edilmesi gerekiyor ve başlangıc olarak konusuluyor hyosung ve regal alıp sürekli kronik arızalar ile uğraşıp ne kadarda masraf yapsa bi sonu olmacıgını bilerek motordan sogumakda kötü olur. başlangıç olarak hemen hemen aynı fiyata daha eski model ve japon malı almak daha iyidir bizzat aynı yoldan giderek ve pişman olmayarak tecrübe edindim.

öncelikle usluba dikkat edelim. avatardaki resmide bu tarz kullanmana müsade etmem .

Gelelim kore konusunda evet haklısın kore malı karıstırdım bı anlık dalgınlık ama suzuki ile kıyaslamaya calısmanda hayli ilginç , hyosung kore regal çin ama nedense aynı klasmanda lanse ediliyor sonuçda işçilikleri ve kullandıkları malzemelerin kaliteleri hemen hemen aynı sonuçda iki teker dikkat edilmesi gerekiyor ve başlangıc olarak konusuluyor hyosung ve regal alıp sürekli kronik arızalar ile uğraşıp ne kadarda masraf yapsa bi sonu olmacıgını bilerek motordan sogumakda kötü olur. başlangıç olarak hemen hemen aynı fiyata daha eski model ve japon malı almak daha iyidir bizzat aynı yoldan giderek ve pişman olmayarak tecrübe edindim.

Bende onu diyorum avatar resmini Mustafa Kemal koyunca sallamiyacak insan , okuduğunu "hyosungla suzukiyi kiyas edilmediğini , hyosungun suzukinin fasoncusu oldugunu , suzukini hyosungun fabrikasinda is yaptirdigini anlayabilecek . Bi de hic anlamiyorsa soz gumus ise sukut altindir diyecek regalle hyosungun iscilik kalitesinin hemen hemen ayni oldugunu soylemiyecek , ayrıca adam ikisi arasinda kiyas yap demis c diğerleri şıkkı koymamış suzuki alacak parasi olsa suzukiyi alir bunlara bakmazdı zaten halden de anlamayi gerek.

Yıllar önce çok arastirmistim hysong gv 250 kesinlikle tavsiye ederim ama tek şartla kilon ve boyun normal ise çünkü motor kilolu ve cüsseli biri bindiğinde cücük gibi kalıyor,regal ise kasa olarak yakışıklı ama işçilik kotu ve motoru V yapmadığı müddetçe alınmamalıdır,yaşınız kaç bilmiyorum ben 49 yaşındayım sakin kafanı bulandirma japon al diyenlere de takılma temiz Japonu kim kaybetmiş ki birileri alsın eğer niyetin varsa hysong al ,regal sen ve özellikle asya ghost tan uzak dur

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR