Hyundai Country Karavan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmetfatihozturk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 515
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 94,694
Bu arada Manisa kula daki tenteciye verdiğim siparişle alakalı sorun çıktı. Gelişmeler sonuca varmazsa burdan da paylaşacağım durumu...

Etiketler
Herkese Merhabalar...
Karavan yapım sürecinde canımı sıkan bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.
Facebook karavan gruplarında birkaç tane karavan tentesi üreten firmaların reklamlarını gördüm ve bunlarla görüştüm. Manisa nın Kula ilçesindeki “Kula Tente “ firması ve sahibi Orhan Beler le görüşüp Tente ve branda için 4000 TL ye anlaştım. 1500 lira kapora gönderdim ve malzeme alacağını söyleyerek ve branda da olduğu için 1000 lira daha istedi ve yolladım. Sonra bugün yarın diyerek beni 1 ay oyaladı. Baktım yapmıyor kaporayı iade etmesini istedim 10 gün daha oyaladı. Geçen hafta avukat aracılığıyla ihtarname çekeceğimi söyleyince yemin billah bugün için yatıracağını söyledi ama nafile. Kısaca olay bu şekilde gerçekleşti ama bilginiz olsun Kula Tente Orhan Beler isimli şahıs dolandırıcı dır. Olayı hem hukuksal olarak hem de sosyal medya da paylaşımlarla ilerleyeceğim. Ayrıca bu dolandırıcıyı tanıyan duyan bile varsa benimle irtibata geçerse sevinirim...

Herkese Merhabalar...
Facebook karavan gruplarında birkaç tane karavan tentesi üreten firmaların reklamlarını gördüm ve bunlarla görüştüm. Manisa nın Kula ilçesindeki “Kula Tente “ firması ve sahibi Orhan Beler le görüşüp Tente ve branda için 4000 TL ye anlaştım. 1500 lira kapora gönderdim ve malzeme alacağını söyleyerek ve branda da olduğu için 1000 lira daha istedi ve yolladım. Sonra bugün yarın diyerek beni 1 ay oyaladı. Baktım yapmıyor kaporayı iade etmesini istedim 10 gün daha oyaladı. Geçen hafta avukat aracılığıyla ihtarname çekeceğimi söyleyince yemin billah bugün için yatıracağını söyledi ama nafile. Kısaca olay bu şekilde gerçekleşti ama bilginiz olsun Kula Tente Orhan Beler isimli şahıs dolandırıcı dır. Olayı hem hukuksal olarak hem de sosyal medya da paylaşımlarla ilerleyeceğim. Ayrıca bu dolandırıcıyı tanıyan duyan bile varsa benimle irtibata geçerse sevinirim...
Geçmiş olsun, nereden buldun hocam, keşke daha güvenilir, kurumsal bir yere sipariş verseydiniz,Noterdenen bir ihtarname çekin, umarım hallolur

Geçmiş olsun, nereden buldun hocam, keşke daha güvenilir, kurumsal bir yere sipariş verseydiniz,Noterdenen bir ihtarname çekin, umarım hallolur
Üstad karavan sayfalarında ilanları vardı. Ordan buldum. Adamı da Facebook dan ekledim baktım yapıyor iş paylaşıyor düzenli olarak sayfasında. Aradım 3-5 kere de konuştum düzgün bir esnafa benziyor. Çokda incelemedim verdim siparişi ama süreç maalesef bu şekilde oldu. Dediğim gibi başlatıyorum hukuksal süreci...

Üstad karavan sayfalarında ilanları vardı. Ordan buldum. Adamı da Facebook dan ekledim baktım yapıyor iş paylaşıyor düzenli olarak sayfasında. Aradım 3-5 kere de konuştum düzgün bir esnafa benziyor. Çokda incelemedim verdim siparişi ama süreç maalesef bu şekilde oldu. Dediğim gibi başlatıyorum hukuksal süreci...
Facebook,da adamın paylaşımına yazın, şikayet var'a yazın,yine Facebook gezenbilir karavan grubunda adamı ifşa edin bence
Başkalarını da dolandırmasın

Bazı ustalar işi yapar,ama geç yapar,sallar,yalan söyler,ama geç de olsa yapar
Belki de bu tür bir pislik insan grubundan olabilir

Facebook,da adamın paylaşımına yazın, şikayet var'a yazın,yine Facebook gezenbilir karavan grubunda adamı ifşa edin bence
Başkalarını da dolandırmasın
zaten tüm gruplarda ifşa edeceğimi kendisine de söyledim. Avukat aracılığıyla da işlemleri başlatacağım. Ayrıca YouTube için de video ekiyorum orda da kendisinden sık sık bahsedeceğimi...

Herkese Merhabalar...

Bu sözde ustaların bana öğrettiği ilk şey.Onlara peşin para vermemek.Kapora olarakta %10 geçmemek.İş bitinceye kadar para ödemesinin yapılmaması oldu.
İnşallah bu sefer sözünü tutarda size cuma günü teslimatı yapar ,tabii berbat değil kaliteli işcilik çıkarmış olsun

Bu sözde ustaların bana öğrettiği ilk şey.Onlara peşin para vermemek.Kapora olarakta %10 geçmemek.İş bitinceye kadar para ödemesinin yapılmaması oldu.
İnşallah bu sefer sözünü tutarda size cuma günü teslimatı yapar ,tabii berbat değil kaliteli işcilik çıkarmış olsun
İşte insanları bu tarz firmalar, kişiler işten soğutuyor....

Merhabalar. Tavan yalıtımını bitirdim. Tavan için 120 denslik bir tarafı alüminyumlu mineral taş yünü kullandım. Taş yününün diğer tarafını da alüminyum folyoyla kapladım. En alta da parke straforu koydum. Aracın tüm kapalı yerlerine 50 denslik taş yünü doldurdum. Hatta el girmeyen yerlerini kesip öyle doldurdum. Hiç boşluk kalmadı. Sadece aracın tavan kemerlerine hava sirkülasyonunu sağlayıp terleme yapmasın diye dokunmadım ve tavanda ara ara ufak hava kanalları oluştu böylelikle...
874B6B8B 24A9 4BF4 AD4D 59535CE98034
6ACC8918 5C11 4F5F B0B1 D9B4C382A2BF
45996D47 EA0B 4054 BCA1 F8885D821E19
4FC37B55 550B 46CD 8731 C7ED26384AC2

Ayrıca bu Manisa Kula daki Kula Tente Orhan Beler isimli şahısla uzun zamandır bir problem yaşıyorum malum. Problem dediğim de kendisinin yaptığı esnaflığa, insanlığa sığmayan ticaret şeklinden dolayı olan bir sorun. En son avukat aracılığıyla ihtarname çektiriyordum ki tentenin malzemelerini aldığına ve toparlayacağına çocuğunun üstüne yemin etti. Bende neyse dedim yap yolla dedim. tenteyi yaptığını söyledi. Bakalım yarın yollayacakmış hesapta :smiley:

Tavan yalıtımı bittiği için bugün ekstra çam lambiri aldım. Denedim gayet güzel oluyor. Eksiz olsun diye 4m lik ve 3m lik lambiri aldım. İyi de para tuttu. Ortasına koyacağım neon Led için lambirilere kanal açtım. Yarın da zımpara ve şeffaf beyaz boyasını atıcam. Sonra da montaj... bakalım nasıl olacak...
FB19C08A 24F3 464E A133 6D36A55C0EA1

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri