Hyundai Country Karavan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmetfatihozturk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 515
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 94,669
arkadaşlar telefondaki tapatalk uygulaması ile foruma giremiyorum uzun bir süredir. o yüzden resim ekleyemiyorum. nasıl halledebilirim?

Etiketler

karavanın yapımı devam ediyor ama bilgisayardan resim yüklemede sıkıntı çektiğim için basamakları paylaşamıyorum :( telefondan tapatalk uygulamasından rahat rahat herşeyi yüklüyordum....

Tapatalk kapalı
Şu anda Resim yüklemede sorun yok, nasıl bir sorun yaşıyorsunuz?
Misal ben şimdi bir fotoğraf yüklemeyi deneyeceğim bu sayfaya

Sanırım olayı çözdüm
Screenshot 2020 12 11 20 00 59 63

Dosya ekleye basın, dosyalardan ilgili fotoğrafı bulup yükle deyin,%100 olunca sol üstte ekle yazısına tıklayın ve büyük resim'i seçin,kaydet e basın

Merhabalar. Araç yapımına devam ediyordum ama buraya resim yükleyemiyordum. Hızlı bir şekilde yaptığım işlemleri anlatayım.... Önce tavanda olan orjinal 1 adet sanrufa ilave olarak 2 öne 2 rkaya sanruf taktım :smiley: 5 det sanruf biraz abartılı oldu ama olsun...
IMG 7278
UKDQ7025
UGIK8012
IMG 7295
IMG 7296
IMG 7297
IMG 7296
IMG 7295
UGIK8012
UKDQ7025
IMG 7278
IMG 7297

Sonra sanruflar tavandaki kanallardan dolayı tam oturmadı. Onları oturtmak için tavandaki kanallara işlem yaptık... Yeri geldi ezdik, yeri geldi kestik, yeri geldi deldik, yeri geldi kaynattık :smiley: nihayetinde tam yerine oturttuk :smiley:

IMG 7338

IMG 7339

IMG 7340

Sonra dedik önce tavanı boyayalım :smiley: sonuçta araç büyük 3 renk olacak. bari parça parça olsun boya işi dedik ve tavanı boyamaya karar verdik. boyamadan önce arka ve ön camı sökelim dedik. arka camdan başladık sökmeye ama baktık uzun sürecek dedik götürelim de camcı söksün işin piri onlar sonuçta. neyse camcıya götürdüm aracı eleman sökmeye başladı ama ne sökme. camı kasa kasa sökmeye çalışıyor. dedim böyle sökülmez bu kırılır :smiley: yok abi dedi bişey olmaz. peki dedim demez olaydım çaatttt arka camı kırdı denyo. sonra ki olan diyalogları yazmıyorum buraya :smiley: açtım ağzımı yumdum gözümü... iş yeri sahibi geldi baktı ki çalışanının denyoluğu ben telafi edicem deyip konuyu kapattık. neyse sağolsun benim kırık camı bursaya yolladı kalıp olarak kullanarak yeni cam döktüler....
IMG 7347

Neyse ön camda kırılır diye camı sökmeden boyamaya karar verdik. Tavan boya işlemleri yapılırken orjinal sanrufunu da söküp boyadık... Boya olarak mersedesin klasik beyazını tercih ettik ve çok beğendim :smiley:
IMG 7369
IMG 7383
IMG 7409
IMG 7408
IMG 7429

Tavan boyası bittikten sonra araca teras yapma işlemlerine başladım. önce hazır bagaj ayakları alacaktım ama araca yakışmayacağını süşündüğüm için kendim aracın tavan şekline göre ayak yapmaya karar verdim. önce aracın tavan bombesine göre alüminyumdan kalıp yapıp silme alarak kalıba göre silindirden geçirdim...
PGKV5729

teras yapımına hazırırz... 5.10cm ye 1.85cm lik bir teras yaptım. bu ölçüyü kafama göre almadım tabiki :smiley: paneller 180cm olacak o yüzden eninin 185 yaptım. aracın da üst kayıtları 5.10 u kartırıyordu vs vs derken ölçü böyle oldu....
IMG 7733

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri