Hyundai Country Karavan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmetfatihozturk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 515
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 94,074
Ha bu arada daha önceki paylaşımlarımda depodan WEBASTO için çıkış almıştım hatırlayan vardır. Planda değişiklik oldu. Araca lpg tankı takacağım. Komple herşeyi lpg ile çalıştırmayı planlıyorum. Ocak, şofben, soba... tank için aracın orjinal klimalı olanlarında klima motorunun olduğu bölümü kullanacağım. Benim araçta klima olmadığı için orası müsait. Söktüm başladım işlemlere...
0D005245 4641 49EF A824 3CDFFCC66C47
F40A7A06 5DA9 40E5 904B 45C4DB416FC9

Etiketler
Ayrıca aracın iç ölçülerini aldım. Yan duvarlar 7-8 cm tavan 5-6 cm derinliğinde. Yan duvarlar için 10cm tavan için 7,5cm mineral taş yünü alayım diyorum izolasyon için.... fikirleri olan varsa sevinirim...
CF191B70 066D 471A 9415 5F9B823A270C

Başka işlemlerde var ama şimdilik bu kadar paylaşım yeter :smiley: fırsat buldukça paylaşımlara devam edeceğim... konuyla alakalı fikri, tavsiyesi, önerisi olan varsa dinlemek isterim....

Teşekkür ederim hepinize. Bana istanbulda elektrik tesisatı için yardımcı olacak, fikir verecek var mı acaba? Kafamda planladım ama zayıf olduğum bir konu olduğu için yardım iyi olur. Ayrıca yalıtım için de tavsiye ye ihtiyacım var...

Teşekkür ederim. Sizin de hermetik lpg sobasıyla alakalı bir konunuz vardı okumuştum. Bende hermetik soba kullanacağım lpg sistemi kurmayı düşünüyorum araca. Sonuca ulaştınız mı acaba?
Bu hafta müsait bir günde bakır boru tesisatını yapacağım. Sonrasında sobayı bağlamış olurum. Sonuçları paylaşırım.

Terasa döşediğiniz tahtaları birbirine geçme değilde 1-2 cm aralıklı bırakıyorlar üzerinde su kalıpta zamanla içine çekmesin diye. Birde teras kaplaması sanrufları kapatmış en azından bir tanesinin üstünü açık bıraksaydınız.. Terasa çıkışı içten sanroftan mı dıştan merdivenlemi çıkacaksınız? Kolay gelsin Takipteyim.

Terasa döşediğiniz tahtaları birbirine geçme değilde 1-2 cm aralıklı bırakıyorlar üzerinde su kalıpta zamanla içine çekmesin diye. Birde teras kaplaması sanrufları kapatmış en azından bir tanesinin üstünü açık bıraksaydınız.. Terasa çıkışı içten sanroftan mı dıştan merdivenlemi çıkacaksınız? Kolay gelsin Takipteyim.
Merhabalar. Terastaki tahtalar hakiki maun ağacı. Ve 3 kat tik yağıyla yağlandı. Zaten ağaç suya çok dayanıklı bide yağ ile yağlanınca hiç su tutmaz. Vernik zamanla güneşten özelliğini kaybediyor o yüzden yağladım. Diğer teraslar gibi aralıklı olmasını ben istemedim birbirine geçme yaptım. Zaten geçme olacak diye de frezeyle baya içli dışlı oldum :smiley: Ayrıca birleşme yerlerinde birkaç mm derz bıraktım ki oralara da dayson sürücem. Hem aralara su girmez hem de fuga gibi bir hava katacak. Dayson yapmasam bile araya su girse de durmaz. Araç zaten hiçbir zaman tam terazide durmuyor illaki bir eğim oluyor. Yağlı ya zaten su durmaz eğime doğru Kayar gider. Böyle yapmamın sebebi hem fuga olsun şık dursun hem de maun ağacı olduğu için birleşik daha hoş durdu gözüme :smiley: uyarılarımız için teşekkür ederim. ama dediğim gibi kanal birleşmeli yaparken bilinçli bir şekilde yaptım...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR