Hyundai Country Karavan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmetfatihozturk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 515
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 94,118
Aracın arka sağ ve sol tarafına servis kapağı taktım. Elektrik giriş, çıkış, dış duş, lpg çıkışı, su dolum ağzı vs hepsini buralara takacağım.
00362F4F 9E21 4307 91D1 88EC30380B7E

Etiketler

Bunu kilitli yapsanız daha iyi olur. Bırkalarlar bu tip kapak vb şeyleri...
O açma mandallarını sökmek çok basit. Onun yerine çekmece kilidi gibi bişey takılıyor. Benim karavanımda aynısını yapmış pino.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O açma mandallarını sökmek çok basit. Onun yerine çekmece kilidi gibi bişey takılıyor. Benim karavanımda aynısını yapmış pino.

Abi bunların içinde malzeme olmayacak yani depolama alanı değil. Ya da bagaja ulaşmak için bir kapak değil. Burda dış duş olacak. Burda su dolum ağzı olacak. Burda dış elektrik girişi olacak. Burda lpg çıkışı olacak vs. Aracın sağına ve soluna bu kapaktan taktım. Yani şöyle düşün su dolum ağzı zaten karavanlarda dışarda. Elektrik girişi zaten karavanlarda dışarda. Dış duş dışarda. Bende de bunların içinde olacak. Ayrıca araçta alarm vs de var biri açıp duşla uğraşsa alarm çalar. Kamera var dışında 6 adet :smiley: ha gene de sorun yaşadım o zaman kilit takarım bunlara basit iş o ama kilide gerek olmaz diye düşünüyorum.

En son resimdeki yaptığım çekme karavanda alüminyum kapaklar var kilitli. Onlar direk bagaj olarak kullanılıyor. O yüzden sağdaki ve soldaki kapakları kilitli yaptık. Ama onda da dış su girişi var açıkta. Elektrik girişi var açıkta. Yani dışa monteli…

Ön 3 koltuğumuz geldi. Sırada arka oturma grubu koltuklarımız var. Bayramdan sonraya onlarda artık. Sonra direksiyon, el freni, vites vs :smiley:

Bir şey çalmayacak bile olsalar o kapaklar kilitsiz olursa bırkalarlar. Benden söylemesi, yaşadığımız, bildiğimiz için söylüyoruz. Benim karavanımda da bırkalanacak yerleri buluyor ve bırkalıyorlar. Bunu ille hırsızlar yapmaz bilginize. Mahallenin çocukları yapar bazen de.

Bir şey çalmayacak bile olsalar o kapaklar kilitsiz olursa bırkalarlar. Benden söylemesi, yaşadığımız, bildiğimiz için söylüyoruz. Benim karavanımda da bırkalanacak yerleri buluyor ve bırkalıyorlar. Bunu ille hırsızlar yapmaz bilginize. Mahallenin çocukları yapar bazen de.
Bende aynı niyetle söylemiştim. Orayı açar bakar, bişey bulamazsa kırar döker.

Abi baktık sorun oluyor. Bu kapakların çift olan mandalımın biri sökülüp yerine kilit takıla biliyor. Kilit takmak zor değil yani. Bu tarz sorunlar çok uğraştırmaz beni dediğim gibi baktık uğraşıyorlar bir kilit takarız :smiley: koca arabayı yaptık kilidi de takarız yani :smiley:

Bende aynı niyetle söylemiştim. Orayı açar bakar, bişey bulamazsa kırar döker.

Abi araç garajda duracak bende. Yani dışarda kalmayacak kullanmadığım zamanlar. Tatil yaparken de zaten araçta olurum yani gözetimimde olur. Ha baktık sorun oluyor dediğim gibi ikili olan mandalların birini söküp kilit takarım. Kilit Takmak zor bir olay değil…

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR