Hyundai Starex Karavan Olarak Uygunmudur.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buzgibi01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,281

buzgibi01

Ana Kamp
Yer
Adana
Sevgili abilerim ve arkadaşlar merhaba belli bir süredir maddi durumumu düzeltmeye çalışıyordum.
Çok şükür kendimi toparlamaya başladım bir tane lada nivam var 94 model şu anda bu aralar satışa çıkardım şimdi karavan a merak saldım bir tane hyundai starex almayı düşünüyorum hem şehir içinde hemde tatile gittigimde bana bir ev görevi görsün istiyorum sizce karavan için uygunmudur çok fazl bilgim maalesefki yok yardımcı olursanız sevinirim

Etiketler
Ynt: Hyundai Starex Karavan Olarak Uygunmudur.

Merhaba
Straxten karavan olur mu olur ama bu beklentileriniz ile alakalı.. Straxin yeni modelinden yapılan camper var . İnceleyin isterseniz

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nunWCXeM980[/youtube]

Karavan olur/olmaz fikrini uzman arkadaşlarımız netleştirsin; benim size bildirmek istediğim şey şu: Şayet starex ten karavan yapmaya karar verirseniz, Denizli'de bir firma 10 bin tl civarı fiyatlara yüksek tavan starex satıyor. Km.leri yüksek değil. Araçlar bir zamanlar filo imiş jandarmada. Adam filo ihalesini kaybedince tasfiye ediyor.
Bilgine.

Hyundai starexler ve H1 lerden camper fikri benimde aklima gelmisti. Biraz arastirmistim. "Camper yapmak icin Hyundai starex yada H1 i hic degerlendirdiniz mi?" isimli konu basliginda 5-6 sayfa boyunca tartismis, fotograflar koymustuk. Bu basligi okumanizda fayda goruyorum. Bana sorarsaniz kamper olur ama beklentileriniz nelerdir onlari yazarsaniz karsilayip karsilamayacagini yazabiliriz.

Hyundai Starexler fiyat performans acisindan gercekten guzel araclar. Ic donanimlari binek araclarin gibi lux tasarlanmis. Fiyatlara acikcasi ABS, EDS ve cift klimali, 4 yada ustu hava yastikli bir baska van bulmaniz imkansiz. Yanliz eski model secenekleri (Sanirim 2004 oncesi) beygir gucu dusuk ve yakit tuketimi daha fazla. Daha sonra guncellenmis motorunun adi CRDI, 140 Beygir, 2.5 litre motor. Gercekten cekislerinin guclu oldugu ve eski versiyona gore az yaktigi soyleniyor.

Eger ilk basta bahsettigim konu basligini okursaniz orada yakit konusunda bir analiz yapmistim. Ornegin VW Transporter ve Hyundai Starexi fiyat ve yakit olarak karsilastirmistim. Starexler VW e oranla fazla yakiyor ama aradaki fazla yakita odenen para aracin kendi fiyatinin ucuz olmasi ve yedek parcalarin ucuzlugu karsisinda cok onemsenmiyecek miktarsa. Sanirim az yakiyor diye VW almak icin ve kar etmek icin araci 20 yil kullanmaniz gerekiyordu (tam hatirlamiyorum basliga orada hersey yazili).

Eger yukarida arkadasin bahsettigi yuksek tavanlardan alirsaniz kesinlikle sizin yarariniza olur. Normal starexlerin en buyuk sorunu tavanin alcak olmasi ve piyasada yuksek tavanlisinin cok az sayida olmasi. Bir kamperda yuksek tavan gercekten onemli. Gittiginiz gezilerde arac icinde yemek hazirlarken alcak tavanlarda cok sorun yasanabiliyor.

Melih bey hemen ineleyecegim ilgili konu başlıgını.

Benim çok fazla bir beklentim yok araçtan ama şehir içindede kullanacagım yanılmıyorsam şehir içi kullanımı rahat bir araç
Büyük bir aile değiliz.Eşim ben Birde köpeğimiz var yer sıkıntısı tasarıma göre sorun olacagını zannetmiyorum ama tabiki sizler daha iyi bilirsiniz..

Azizim, nerden yazıyorsun bilmiyorum; ama Denizli'ye yakınsan, yerini tarif edeyim, gidip görebilirsin.

Antalya'dan denizli'ye gelirken, şehir girişinde, sağda kalıyor. Denizli'den Antalya/Muğla yönüne giderken de, çıkışa doğru solda.... Bir sürü minibüs var, görmemen mümkün değil.

Ben bir ara uğramıştım; 50 bin km.ler örneğin 10 bin lira, 35 bin km.ler 12 vs idi. Aslında bir nevi sergici mantığı. Bir an önce satmak istiyorlar. Araçlar klimasız, ama klima yerleri boş.

Bilgine.

Yüksek tavan starex

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-hyundai-sifir-ayarinda-bedavadan-biraz-pahali-2007-starex-127641800/detay

necdet41' Alıntı:
Yüksek tavan starex

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-hyundai-sifir-ayarinda-bedavadan-biraz-pahali-2007-starex-127641800/detay

Bahsettiğim araç bu ilan değil.
Onlar çok sayıda.... Onlarında bir ara ilanının olduğunu hatırlıyorum. Ama nerede ne zaman hatırlamıyorum.

Denizli'deki yuksek tavanlari incelemenizi oneririm. Buraclarin yuksek tavanlari piyasada pek yok. Bu yuzden ilandakilerin fiyatlari bana cok uygun geldi. Gercekten ellerinde 100 tane arac varsa inceler bakar en temizini alirsiniz. Ayrica olguncandan'in dedigi araclar bunlar degilse sizin icin daha iyi. Bakacak bir 100 araciniz daha olur. :smiley: Eger ciddi dusunuyor ve paraniz hazirdaysa gidip bakmaniza degecegi dusuncesindeyim.

Ben gördüm, ellerindeki araç sayısı doğru, geçen sene ihaleden aldılar, hepsi sağlık bakanlığından çıkma...Yüksek tavan olan modellerde 100 HP eski çok yakan KML motor var, keşke minibüs modellerinde kullandıkları 140 BG yeni az yakan CDRI motor olsaydı, ayrıca sağlık bakanlığı ucuza almak için klimasız olanlarını almış...KM düşüklükleri bir avantaj ama fiyatları bence çok çok yüksek, 100.000 km civarında olanları 7.500 TL den başlayarak km'lerine göre 10.000 TL'ye kadar sıralanabilirler, ama onlar 10-11.000 den başlamışlar..Bu şekilde ellerindeki araçları yıllarca bitiremezler acele eymeyin, sıkılınca belki fiyatlar düşer...

Saol atill abi ben eski motor oldugunu bilmiyordum. 2007 model dedikleri icin otomatikman CRDI motor olduklarini dusunmustum. 100HP motorsa fiyatlar biraz yuksek olabilir. Belki o konudada pazarlik yapilabilir bilmiyorum. Sonucta araclari Atilla abi incelemisse o daha iyi biliyordur.

hyundai starex kullandık T5 T6YA göre fazla yakıyor 2.5 motor olması sebebiyle ama bi yönüde varki 2004 t5 25.000 32.000 arası starex ise 9.000 15.000 () benzin%araba fiyatı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri