İç Di̇zayn Ve Pandemi̇ Sonrasi Banyo İhti̇yaçlari İçi̇n Neler Yapilabi̇li̇r

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 113
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,940

Etiketler
2 sıra koltuk sırtı yatırıldıgında omuz kısmi 178 eninde ayak kismi 170 eninde 200 cm boyunda yatak oluyor.yatak kismi açılarak oturma duzeni yapıldıgında 6 kişilik oturma düzeni oluyor.oturuldugumda baş yuksekligi yeterli oluyor.yatak duzeni 20 cm yukarda oluyor.kamp düzeninde mobicool fr40 buzdolabini ön koltuga koyuyoruz.fiamma bi-pot39 wc decathlon aprenaz base m icine koyuyoruz.araç 2 akülü.araç çalışırken enerjon e30 portable akulerimizi araç şarz ediyor.aynı anda buzdolabini da calıştırıyoruz.polat akü savunma sanayinin enerjon aküsunden 2 adet bize 2-3 gun yetiyor.akuleri aractan ve elektrikle şarz ediyoruz

20200906 173056

20200906 173048

20200906 172951

20200906 172905

Mesut bey cocuk bizimle yatiyor.ancak yurddişina gidebilirsek pop up tavan yaptiracagiz.belki yeri degildi ama nacizane aracimiza buldugumuz cozumu paylastik.bizde mumkun aldugunca kamping ,camping icerisinde bungalow kullanmak istiyoruz.yeri geldiginde de arac icinde uyuyup aracta aperatif hazirlayabiliriz.henuz emekli olamadim.bu nedenle bir buyuk campervan istemedik.

2000 2008 arasi hirvatistanda kampinglerde her yil kaldim.yesil pasaport sonrasi fransa almanya ve hollanda ya da gittim.icimde campervan sahibi olmak hep vardi.paylasimlari okuyup gordukce tourneo custom aldim.kisa şasi.gunluk arac olarak kullaniyorum.golf 7 gti aracimi tourneodan sonra kullanmaz oldum ve sattim.tourneo custom in binek arac rahatligi var.gönul pop up tavanli nugget istiyor ama turkiyede yok .

2000 2008 arasi hirvatistanda kampinglerde her yil kaldim.yesil pasaport sonrasi fransa almanya ve hollanda ya da gittim.icimde campervan sahibi olmak hep vardi.paylasimlari okuyup gordukce tourneo custom aldim.kisa şasi.gunluk arac olarak kullaniyorum.golf 7 gti aracimi tourneodan sonra kullanmaz oldum ve sattim.tourneo custom in binek arac rahatligi var.gönul pop up tavanli nugget istiyor ama turkiyede yok .
Hanım gurcu mengrel.yani uzaktan laz.golf la gurcustana giderken karadenizde otel problemi yasadık.birazda ondan tourneo custom aldim.bu sene de corona dan dolayi gitmek nasip olmadı.

.
Olur da bir gün düşünürseniz Nugget’in yazılan resmî fiyatlarına inanmayın . Resmen yaklaşık 10,000 € ucuza satılıyor. Nedenini anlayan beri gelsin.
Almanya’daki forumun adresi burada.
.

Gürcistan bende şu an en ön sırada, ah şu musibet bir geçsin.
.

Hanım gurcu mengrel.yani uzaktan laz.golf la gurcustana giderken karadenizde otel problemi yasadık.birazda ondan tourneo custom aldim.bu sene de corona dan dolayi gitmek nasip olmadı.
Mesut bey ben yükleme yaparken okuyamadan siz yazmis oluyorsunuz.size yazinizdan sonra vevap yazamamiş oluyorum,kusura bakmayin lutfen.evet emeklilik sonrasi yine kucuk kamper dusunuyorum.nugget tarzi pop up tavanli sabit kasetli wc ve duş cozumu düsunebiliriz.yada bu aracin arkasina duş wc ve bagaj treyleri dusunebilirim.gerci doktorlarin erken emekli olabilenini henuz gormedim.bizim hastanede 72 yasinda abimiz calisiyor,paraya hiç ihtiyaci olmadigi halde.bu arada ben de kadin hast ve dogum doktoruyum.ben farkli olup emekli olacagim.muayenehane de daha serbest zamanli calisacagim.

Bu hafta karavan için farklı detaylar ile ilgilenirken Letgo ve farklı uygulamalardan malzeme toplamaya devam ediyorum. Evdekiler elimdeki kredi kartına yakında el koyacaklar
Bunun yaninda sarı sitede PSA grubu ile ilgili bir çalışma yaptım.
Öncesinde uzun süreli bir çalışmam 2018 yılı öncesi 120 bin km altı ve 5 yaş üzeri araç alıp karavan yapan bir çok gezenbilir üyesi ve diğer paylaşım sitelerindeki karavancılar ile görüşerek alış tarihindeki fiyat ve kur bilgilerini topladım.
Genel olarak bir kaç istisna dışında bu tutar 12500/ 13500 $ bandında . ( 13,15 ,17 m3 olması bir etki değil ) Bu dönemlerde ani kur oynamasının oldugu dönemler hariç 0 km yeni araç fiyatlarıda 23000/ 24000 $ diliminde.
Bu güne dönersek yeni araç fiyatları 26500$ olarak arttı. Sarı sayfalarda iki verinin ortalama fiyatına yakın araçlara bakmak istedim.
Sonuç 2008 / 2019 modeller arasında fiyatı, görmeden alınabilir durumunda araç sayısı yaklaşık 1000 araç içinde sadece 13 ve bunların içinde 5 yaşını doldurmuş olan sayısı 3.
2012 öncesi hiç araç yok. Geri kalan karavan yapma sınırını geçmiş araçların çoğu çöp veya aşırı yüksek fiyatlı.
Turkiye ekonomik sıkışma içinde savrulurken ve geçen yıl Corona öncesi bu beklentim de olduğu için ben araca yatıracağım bedeli döviz ve altın destekli yatırıma geçerek pusuya yattım. Araç fiyatına, karavanın tamamını yapma beklentim de gittikçe görülebilir olmaya başladı.
@Doğrucu Davut Nugget orada 10000 ucuz ama burada şu an herşey tam aksi çok aşırı fiyatlandi.

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Mesut bey ben yükleme yaparken okuyamadan siz yazmis oluyorsunuz.size yazinizdan sonra vevap yazamamiş oluyorum,kusura bakmayin lutfen.evet emeklilik sonrasi yine kucuk kamper dusunuyorum.nugget tarzi pop up tavanli sabit kasetli wc ve duş cozumu düsunebiliriz.yada bu aracin arkasina duş wc ve bagaj treyleri dusunebilirim.gerci doktorlarin erken emekli olabilenini henuz gormedim.bizim hastanede 72 yasinda abimiz calisiyor,paraya hiç ihtiyaci olmadigi halde.bu arada ben de kadin hast ve dogum doktoruyum.ben farkli olup emekli olacagim.muayenehane de daha serbest zamanli calisacagim.

Facebook da emekli Dr. Bülent Erata nasıl geziyor bakın, sizi heveslendiriyim.
Ben 49 yaşında emekli oldum iki yıl daha fazladan çalıştığım için kendime kızıyorum. O günden bu yana fırsat buldukça geziyoruz. Seneye kızlar üniversiteye başlayınca ,İstanbul dan kaçarsak köy ve karavan hayatı daha istediğimiz bir yasam olacak...

.
Janberk bey bizi çiftliğine davet etti, şimdi kalkıp burada sayısal çayırındaki muhabbetimizden de kovacak hali yoktur diyerek devam edelim. :yum:

Ben 9 sene kadar evvel kendimi bir sene evveliyle 62 yaşında emekli ettim. Özellikle o bir sene unutulmazdı. İki günde muayenehaneyi kapatıp üçüncü gün uçaktaydık. Salgına kadar senenin üçte ikisi yollarda geçiriyorduk. Bu seneyi sadece üç ayla kapatacağız artık. Bizim için üzülmenize gerek yok. Biz kaderimize boyun eğdik sayılır.:p

Aslında ilkbaharda Tiflis’te olacaktık bu iblis işleri bozdu. Havaalanı bize trenle 20 dakkika oradan Tiflis’e 50-60€ ya direk uçuş var. Herneyse dedim ya sizleri bizim dertlerle daha fazla üzmeye gerek yok.. :yum:

Janberk bey, sizin araçlar için yaptığınız fiyat karşılaştırmalarına çok yabancıyım. Beni umarım onlardan muaf tutarsınız..
Aslında siz de pek anlamıyor olmalısınız ? :yum:
.

Son düzenleme:

.
Janberk bey bizi çiftliğine davet etti, şimdi kalkıp burada sayısal çayırındaki muhabbetimizden de kovacak hali yoktur diyerek devam edelim. :yum:

Ben 9 sene kadar evvel kendimi bir sene evveliyle 62 yaşında emekli ettim. Özellikle o bir sene unutulmazdı. İki günde muayenehaneyi kapatıp üçüncü gün uçaktaydık. Salgına kadar senenin üçte ikisi yollarda geçiriyorduk. Bu seneyi sadece üç ayla kapatacağız artık. Bizim için üzülmenize gerek yok. Biz kaderimize boyun eğdik sayılır.:p

Aslında ilkbaharda Tiflis’te olacaktık bu iblis işleri bozdu. Havaalanı bize trenle 20 dakkika oradan Tiflis’e 50-60€ ya direk uçuş var. Herneyse dedim ya sizleri bizim dertlerle daha fazla üzmeye gerek yok.. :yum:

Janberk bey, sizin araçlar için yaptığınız fiyat karşılaştırmalarına çok yabancıyım. Beni umarım onlardan muaf tutarsınız..
Aslında siz de pek anlamıyor olmalısınız ? :yum:
.

Muhabbet ve bilgilendirme bir arada güzel oluyor.
Bizde bu sene Kafkasya / Rusya yapacaktık. Virüs sınırları kapadı biz de anlaşılan köy hayatı ile tamamlayacağız.
Tiflis'i çok sevdik ( 1989 sonrası birkaç gidişimiz de işimiz dışında hiç ortamda bulunmadan hızlıca ayrılıyorduk. Kargaşa , silahlı çatışmalar ve savaş durumu çok yogundu), AB adayı olması ülkeyi yabancılar için güvenli hale getirdi. Avrupanın en güvenli şehirlerinden sayılıyor. Ortodoks tarzı güzel bir şehir, seveceğinizi umuyorum.
Arabalar ile fazla ilgilenmem pek de anlamam ama rakam ve tablolar ile oynamayı seviyorum. Önceden planlama ve detaylandirma okul yaşamından gelen bir alışkanlık. Ama Türkiye de pek sevilmiyor.

Son düzenleme:

Biraz konuya geri dönersek.... @Doğrucu Davut, "Ne kadar Karavan " yazınızdaki ayaksız yapılan yatak çözümü yerleşim planımızda ilk yerini korumaya devam ediyor.
Video: https://youtu.be/zoDm2weXm5c

Yatak alt yerleşiminin bize uygun kullanımı için düşünmeye devam ediyoruz. Mutfak ve Banyo çözümlerimiz düşündüğümüz şekilde olursa bağaj da sabit bir depo ihtiyacımızda olmayacak.

Mesut Bey, sizde tıp doktorusunuz sanırım,doktor ve ögretmenler malesef erken emekli olamıyorlar.ben 67 dogumluyum.tıp meslegi için genç sayılırım,ancak daha fazla tatil ve daha fazla dogaya dönük yaşama ya ihtiyacımız var.

Biraz önce Karavan Kuübü yöneticisi Halil Akkaya paylaşmış aktarıyorum. Karavan içi ısınma için arayışlarda olanlara bir alternatif olabilir mi? Avrupalı karavan üreticileri ve karavan marketler benzer ürünler ile uygulamalar yapıyor mu? Emniyet konusu karavan için uygun mu? Yoksa yine ortaya atılmış bireysel kullanılan bir fantezi mi?

Almanya'da hava sıcaklığı gece 9 derece kadar indiği için, Karavancılar arasında daha iyi ısıtma türleri tartışılıyor...
Japon üretimi 8 kg ağırlığında'ki gaz yağı Sobası üzerinde fikir alışverişi yapılıyor. Kullanan bir kaç kişi oldukça memnun...
Orijinal ZIBRO, Japonya'da üretilmiştir, 4 yıl garanti, yüzeyden ısıtılabilir M² 19 - 48, enerji tüketimi, yakıt tüketimi Ltr / HR 0,083 0,313
Kurulum yok, baca yok, taşınabilir, havalandırmalı,
48 m2'ye kadar odalar için
İstenilen sıcaklığı korumak için elektronik termostat, zamanlayıcı programlama ve kapatma ve sıcaklık ayarlı günler, orantılı kullanım için dağ fonksiyonu
Otomatik temizleme modu: Alan ısıtıcı arka arkaya iki saat çalıştıktan sonra, 5 dakika boyunca otomatik temizleme modları olan ocağın yanma odasını temizlemeye başlayın

.https://www.amazon.de/s?k=zibro+lc+130&adgrpid=70650760465&gclid=CjwKCAjwkdL6BRAREiwA-kiczL-YerPfWNJzEysCcbE90v1phlOwHyRhikErF9wfZACRoIihZliUBRoCPY0QAvD_BwE&hvadid=391628640155&hvdev=m&hvlocphy=9043434&hvnetw=g&hvqmt=e&hvrand=7758029298940491458&hvtargid=kwd-349294365273&hydadcr=26577_2167033&tag=hydrdespg-21&ref=pd_sl_76ulf5ol88_e

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR