İç Di̇zayn Ve Pandemi̇ Sonrasi Banyo İhti̇yaçlari İçi̇n Neler Yapilabi̇li̇r

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 113
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,941
katlanır duş çözümü için bir ör
9031e72c84341167396b08ebd230566f
nek daha

Etiketler
karavan forumlarında bahsettiginiz sobayı bende okudum. biz 1000 watt fanlı elekrikli isıtıcı ve veya 500 ve 600 watt mini yaglı radyatör kullanmayı düşünüyoruz.koçtaş ve bauhaus dan aldık. fanlı ısıtıcı delongi aynı zamanda vantilatör..6 amper kamp elektrigi hattında bile kullanabilirsiniz.

sıcakda klima ihtiyacı daha önemli .ancak ülkemizde dometic ve benzeri tavan yada yer klimaları yurdışının 2 misli fiyatlarda.başoglu terdroplarda pencere tipi klima opsiyonel ancak 4500 tl nin üstü.en uygun mobil klima ,ancak onlarda çok gürültülü .belki araç arkası çadırla birlikte kullanılabilir.ancak kaç watt olduklarını bulamadım.yurtdışında 4000 -5000 btu düşük watlı karavan klimaları var

karavan forumlarında bahsettiginiz sobayı bende okudum. biz 1000 watt fanlı elekrikli isıtıcı ve veya 500 ve 600 watt mini yaglı radyatör kullanmayı düşünüyoruz.koçtaş ve bauhaus dan aldık. fanlı ısıtıcı delongi aynı zamanda vantilatör..6 amper kamp elektrigi hattında bile kullanabilirsiniz.
Elektrikli ısınma çözümü bana uzak geliyor. Bu enerjiyi sağlamak için de bir sürü donanım taşımak zorundayım. Buzdolabı zaten yeterince sömürüyor.
Paylaştığıma benzer eski ısıtıcılar kapalı alanlar için sağlıklı ve uygun değildi. Bu yeni türlerin bir farklılığı ve çözümü olabilir mi bilemiyorum.
Esasında araçlar için diesel ısıtıcılar, deneyimi ve kullanışlılığı uygun ürünler olarak lider durumda. Farklı ve standart haline gelememiş ürünler ile hele güvenlik riski varsa , zorlamanın da pek anlamı olmuyor. Biz soğuk dönemlerde pek gezmeyi tercih etmediğimiz için karar veremedik. Ama ileri dönemde rotalarımız da gidebilirsek Norveç de 66 paralel üstü ve Rusyada ki bazı bölgeler için bir ihtiyaç olacağı kesin. Karavana başlarken bunu planlamak yerinde olacak gözüküyor. Bütçesini kısmak için de bir sebebimiz yok.

.
Janberk bey bahsettiğiniz ısıtıcıyı maalesef karavanınınızda kullanamazsınız !

Okumaya üşenenler için kısaca bazı özellikleri:
* 220V gerekiyor.
* Oldukça gürültülü
* Mobilya ve duvarlardan en az 150cm uzakta kullanılmak zorunda.
* Mutlak sabit durmalı
* Pencere en az 2,5cm aralık kalmalı
* Kullanımı az da olsa karmaşık.
* Yakıtı Avrupa’da mazottan en az 2 misli daha pahalı ve yaygın bulunamamakta.
En önemli neden ise
* bu cins ısıtıcıların birçok ülkede karavanlarda kullanımının, zaten yasak olması !.. :confused:
Daha kısaca, dediğiniz bu yeni türlerinin de prensipte eskilerinden farkı olmamalı..

Almanya'da hava sıcaklığı gece 9 derece kadar indiği için, Karavancılar arasında daha iyi ısıtma türleri tartışılıyor...
Hep yat tuvaletinden, ev şofbeni ve ev klimasından konuşulacak değil ya,
Alman karavancıların da abesle iştigal etme hakları olmalı ? :yum:

.

Son düzenleme:

.
Basında Crawler nedense şaşılacak derecede ses getirdi ?

Yukarıdaki iki adres de Almanya’nın karavanlar için en baba Web sayfalarından.
İlki en büyük iki karavan dergisinden birine, ikincisi ise Alman karavan endüstri topluluğuna ait.
İkisinde de fuarla ilgil ilk haber sırasında bulunmaktalar.

Darısı TOGG un başına..
Gerçi ondan da çok bahsedildi ama bizim forumda tek kelimeyle bile anılmamasının umarım bir nedeni yoktur ?

.

Son düzenleme:

emeklemeden yürünmez,otomobil üretiminde motor ve şanzıman dizaynı ana üreticiye ait olup diger aksamlar yan sanayiden temin ediliyor. motor şanzımanı da bir çok markada ortak kullanılabiliyor.elektrikli araç sözkonusu oldugunda batarya şimdilik dışardan alınmak zorunda.TOGG un başarılı olacagına inanıyorum.yerlilik oranı da artacakdır.
oyak renault la üretim için anlaşmadan önce volvo ile anlaşacakdı, olmayınca renault türkiye oldular.rusya ya otomobil teknolojisi ,ladaların teknolojisi fiat ile anlaşarak gelmiştir.gelecek elektrikli araçların olacaksa biryerden başlanması gerekiyordu.geç bile kaldık skoda togg benzeri elektrikli suv unu 2021 de piyasaya sürüyor.
darısı karavan ,campervan üreticilerimizin de büyük ölçekli firmalar olabilmesine.Bizde campervan araçlarda vergi yüksek diyoruz. bu vergi aracın ticariden m1 sınıfı yani hususi ye çevrildigi için.karavanlar m1 sınıfı oluyor.yani otomobil özelligi kazanıyor.

Son düzenleme:

Almanya bizi kıskanıyor diyenler haricinde klmse inanmadığı için ses yok sanırım.

“İnanmamak” mı, “İnanmak istememek” mi ? :p
“Bizi kıskanıyorlar” ise zaten saçmanın daniskası.. :confused:
Böyle konular ön yargısız ve veri destekli irdelenmeli.
Arif bey yukarıda başlamış.
Avrupa’nın dürdüncü araç üreticisi olarak tecrübemizi ve yan endüstrimizi yadsımak haksızlık olur.
Almanların kıskandığı falan yok ama geç kaldıklarını kendileri de kabul ediyorlar. Oturmuş sistemleri değiştirmenin zorlukları var. Bence mutlak yerli olmasından önce, üretimin rantabl olması önemli. Dolum istasyonlarının yeterli sayıda olması zorunluluğu dışında, zaten daha kolay olan çalışma tekniği açısından girişime olumlu bakmak yanlış olmamalı.
Gerçek sorun pazarlamada yatıyor. Bu nokta asıl çekincemin olduğu bölüm.
Yazılacak çok şey var ama dediğim gibi ön yargısız yaklaşım temel koşul.
Yoksa konu tatsız tatsız devam ediyor.
.
Arif bey HRZ bence Almanya’daki en inovatif butik üretici durumunda.
İnceleyenler hak verir sanırım.

Fakat verdiğiniz adreslerdeki yatak yanı çekmece masa çözümü, oldukça kullanışsız sanıyorum. Belki tecrübesi olan aktarabilir ? Boyu 180 cm i geçmeyenlerin 19mm izolasyonla zaten Mercedes ve Ford panelvana sığma durumu oluşmakta.. Bu açıdan tecrübeli olanlar var..
.

Son düzenleme:

canberk bey sizin boyunuza uygun 200 cm uzunlugunda uzunlamasına yatak seçenegi sunan sprinter camper linki gönderiyorum.ducatoya uyarlanabilir.
Hochwertige kompakte Reisemobile von HRZ Reisemobile GmbH aus Bretzfeld... - Modelle
HRZ Mambo (2021): Sprinter-Campingbus mit 2-Meter-Bett
Mesut bey'in dikkatini çeken masa ve koltuk yerleşimi bizim içinde rahatsız edici. Masa açık durumda kimsenin yerinden kalkabilme opsiyonu yok. Rahatsız edici dar bir alan. Bize tek tarafta karşılıklı ve koridorda daha geniş bir alan bırakacak ölçülere uygun bir koltuk düzeni oluşturmak ve arka tarafı görsel olarak engelleyen boydan bir bölmenin olmaması önemli. Yatak kısmının 1m yüksek olması depolama açısından fayda sağladığı için hoşumuza gidiyor fakat aracın arka bölümüne aşırı yük yükleyerek sorun yaratmamak da önemli.
Mutfak tezgahında buzdolabının kapı girişinden kolay ulaşılmasını sağlayacak yukarıdaki bir düzenleme havalandırma açısından ve içeride kullanırken sanki daha sıkıntılı olarak düşündüm.
Kapı girişine oluşturulan buzdolabı bölmesinin arka duvarına havalandırma kapağı koymak yerine, arka kısmını tamamen açık bırakmak daha kullanışlı olur mu? Kapı önü olması toz, kir ve farklı ne olumsuz etkiler olabilir.
Havalandırma için buzdolabının kenarlarında ne kadar boşluk bırakmak tavsiye ediliyor?

Mesut bey'in dikkatini çeken masa ve koltuk yerleşimi bizim içinde rahatsız edici. Masa açık durumda kimsenin yerinden kalkabilme opsiyonu yok. Rahatsız edici dar bir alan. Bize tek tarafta karşılıklı ve koridorda daha geniş bir alan bırakacak ölçülere uygun bir koltuk düzeni oluşturmak ve arka tarafı görsel olarak engelleyen boydan bir bölmenin olmaması önemli. Yatak kısmının 1m yüksek olması depolama açısından fayda sağladığı için hoşumuza gidiyor fakat aracın arka bölümüne aşırı yük yükleyerek sorun yaratmamak da önemli.
Mutfak tezgahında buzdolabının kapı girişinden kolay ulaşılmasını sağlayacak yukarıdaki bir düzenleme havalandırma açısından ve içeride kullanırken sanki daha sıkıntılı olarak düşündüm.
Kapı girişine oluşturulan buzdolabı bölmesinin arka duvarına havalandırma kapağı koymak yerine, arka kısmını tamamen açık bırakmak daha kullanışlı olur mu? Kapı önü olması toz, kir ve farklı ne olumsuz etkiler olabilir.
Havalandırma için buzdolabının kenarlarında ne kadar boşluk bırakmak tavsiye ediliyor?
ARKADA YATAK VE OTURMA BİRARADA ÖNDE GENİŞ BİR BANYO ,TÜRKİYEDEN BİR ÖRNEK
Video: https://www.youtube.com/watch?v=hJWB4naLZQI

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.