İçinde Sürekli Yaşamak İçin Karavan Arayışındayım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan abdullahfidan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,235

abdullahfidan

Yeni Üye
Merhabalar,
Siteyi yeni keşfettim ve yeni üyeyim,
Eşimle birlikte kira ödemekten bunaldığımız için uygun bir Karavan alıp 4 mevsim içinde yaşamak istiyoruz ancak uygun bir karavan bulamıyoruz.
Aracımız var önerebileceğiniz çekme karavan firması var mıdır? çekme karavan mı almamızı tavsiye edersiniz yoksa Alkovenli Motokaravan istiyorum ben aslında 2. el önerebileceğiniz Alkovenli Karavan var mıdır?
Yardımlarınızı bekliyoruz

Merhabalar,
Eşimle birlikte kira ödemekten bunaldığımız için uygun bir Karavan alıp 4 mevsim içinde yaşamak istiyoruz ancak uygun bir karavan bulamıyoruz.
Aracımız var önerebileceğiniz çekme karavan firması var mıdır? çekme karavan mı almamızı tavsiye edersiniz yoksa Alkovenli Motokaravan istiyorum ben aslında 2. el önerebileceğiniz Alkovenli Karavan var mıdır?

Foruma hoș geldiniz.

Hiç karavan deneyiminiz var mı? 6-10 metrekarelik bir yerde iki kiși olarak devamlı yașayabilmek düșünüldüğü gibi kolay olmayabilir.

Merhabalar,
Alkovenli karavanla şehir içinde pek rahat edemezsiniz,park etmek büyük sorun
Şehir içinde işiniz olduğunda ya küçük bir araba, scooter, motosiklet yada toplu taşıma ile olmalı
Bu kadar büyük bir araç çok yakıt tüketir
Sürekli şehir değiştirmeyecekseniz mantıklı değil
Bir yerde sürekli kalacakmısınız
Sürekli şehir şehir gezecek misiniz
Karavanın nerede durmasını planladınız

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sitede sürekli karavanda yaşam ile ilgili başlıkları bir okuyun
Orada çok detaylı konuşuldu
Elektrik,su, tuvalet gideri,ısınma, soğutma, güvenlik, masraflar
Karavan seçimi
İklim özelikleri
Karavanı koyacak yer
O kadar çok teferruat varki
Buradan tek tek anlatmak zor
Halbuki herşey o forum sayfasında var
Lütfen sitede bulup okuyun
On dakikanızı ayırarak

Ondan sonra hala bu iş olur diyorsanız, durumunuzu daha detaylı bir şekilde bize anlatın
Zaten o zaman neyi sormanız gerektiğini anlamış olacaksınız
Bizler de size kolayca yardımcı olabileceğiz

Sürekli karavanda yaşamak muhtemelen kira ödemekten daha pahalıya gelir. Murat Bey' in tavsiyelerine aynen katılıyorum

Çok yer değiştirmedikten sonra neden pahalıya gelsin?Göçebeler gibi yazın serin kışın sıcak memleketlere göçüp,minimal yaşama alıştıktan sonra bence uygun olabilir.Hazır trafik sigortası da nisbeten ucuzlamışken:smiley:

Bunun dışardan göründüğü kadar kolay olmadığını düşünenlerdenim. Ama uygun bir kamp yeri, sürekli kalınacak 220 imkanı olan bir mekan olursa olabilir.
Ben de hayatımın bir bölümünü karavanda yaşıyorum. Ama karavanım tam teşekküllü bir kamp alanında duruyor. Haliyle oraya bir de kira ödüyorum. Karavan için ödenen kiralar öyle ev kiralarından ucuz falan değil.
Sürekli kampdışı yaşamak ta çok kasar insanı, Bana gelmez o yaşam. Yine düşünüp değerlendirecek olan sizlersiniz.

Kaliteli bir karavan yani 5mt gibi ve tam donanımlı 150 bin tl gibi, e o paralara evde var kenarda köşede biraz masraflı falan. 30 bine küçük yerli, güneş paneli çamaşır makinesi fırını olmayan orta sınıf alsanız daha zahmetli olur

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri