İnverter Hk.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aequltas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,931

aequltas

Yeni Üye
Herkese merhaba,

2 gün önce yollara çıktık ve buradaki değerli üyelerden aldığım bilgilerle 220V buzdolabımı ve dolayısıyla inverter'ı hiç kapatmadan yolculuk ediyorum. Ancak bugün özellikle dikkat ettim inverter fanı sürekli çalışıyor, aralıksız çalıştığı için ısınıyor ve fan devreye giriyor, buraya kadar herşey normal fakat fanın hiç durmadan çalışıyor olması inverter'ı artık kapatmam gerektiğine mi işaret? Isınma daha da artar ve sıkıntı çıkarır diye korkmuyor değilim. Devamlı olarak çalışan bir tek 220v A+ mini buzdolabım var ve arada bir telefon şarjı oluyor. İnverter 1200W modifiye sinüs. Buzdolapsız kalmak istemesem de daha büyük sıkıntı yaşamak da istemiyorum. Enerjiyi kesmeli miyim? Değerli bilgilerinizi esirgemezseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Herkese merhaba,

2 gün önce yollara çıktık ve buradaki değerli üyelerden aldığım bilgilerle 220V buzdolabımı ve dolayısıyla inverter'ı hiç kapatmadan yolculuk ediyorum. Ancak bugün özellikle dikkat ettim inverter fanı sürekli çalışıyor, aralıksız çalıştığı için ısınıyor ve fan devreye giriyor, buraya kadar herşey normal fakat fanın hiç durmadan çalışıyor olması inverter'ı artık kapatmam gerektiğine mi işaret? Isınma daha da artar ve sıkıntı çıkarır diye korkmuyor değilim. Devamlı olarak çalışan bir tek 220v A+ mini buzdolabım var ve arada bir telefon şarjı oluyor. İnverter 1200W modifiye sinüs. Buzdolapsız kalmak istemesem de daha büyük sıkıntı yaşamak da istemiyorum. Enerjiyi kesmeli miyim? Değerli bilgilerinizi esirgemezseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
İnverter tam sinüs olması lazım , modifiye lerde okuduklarımıza göre malesef fan sürekli çalışıyormuş .

Buzdolabı çalıştırıyorsanız , tam sinüs inverter almanız tavsiye olunur , buzdolabınız zarar görürmü bilmiyorum , konuya vakıf olanlar cevaplandırırsa memnun oluruz

Arkadaşlar, tam sinüs 24 V olan bir inverter den 12 voltluk cihazlar ( hidrofor - led lambalar - usb soketler ve oto teyb ) için nasıl elektrik alabilirim. İnverter de 220 çıkış var ama 12 V yok.

Arkadaşlar, tam sinüs 24 V olan bir inverter den 12 voltluk cihazlar ( hidrofor - led lambalar - usb soketler ve oto teyb ) için nasıl elektrik alabilirim. İnverter de 220 çıkış var ama 12 V yok.
Çıkışı inverterden değil de akülerin birinden alabilir misiniz acaba?

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Süleyman Bey bu inventer ile aküyüde şarj edebilirmiyiz?
Arabanın kendi aküsünü , 220 v akü şarj cihazı ile araba akünüzü sarj edebilirsiniz , yaşam aküsünü şarj edemezsiniz , çünkü bu akıllı inverter değil üzerinde solar şarj yoktur .

Ben akıllı inverter tavsiye etmem , inverter ve solar şarj pwm regülatörünü ayrı ayrı alıp kullanmanız , ben öyle kullanıyorum .

Arıza yaptığında hepsi gidiyor , dışardan 220 aldığınızda akıllı inverter işe yarar , bence 2 tane fiş takıp çıkarmak zor olmamalı

Abi ben binek araba kampcısıyım bağaja tamamen bagımsız yedek akü koyup kampa gidecegim zaman bir gün önceden evde şarj etmek için arıyorum

Bir taşla iki kuşu nasıl vuracaksınız anlayamadım.Lütfen açıklarmısınız?

Çok kolay Akü şarj cihazı alsam sadece aküyü şart ederim kampta yanımda götürüp 220 volt elde edebilirmiyim?

Ama İnventer alırsam hem aküyü şarj eder,hemde kampta yanımda götürüp 220 volt elde ederim.

bu yüzden 1 inventer ile 2 işide çözmüş oluyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR