İnverter Hk.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aequltas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,921
Yaşam jel aküleri araç altarnatöründen şarj etmeyi tavsiye etmiyorlar , jel aküleri dikkatli kullanmak gerekir , aşırı yüklü kullanmak , mesela 650 w lık cihazla kullanmak gibi , bozulmasına yol açtığı söyleniyor . Bu nedenle öncelikli akünüzü ölçtürün , akücüler ölçüyor , normal diyorlar , zncak hassas cihazlarla ölçüldüğünde , jel akülerinizde büyük verim kaybı olduğu ortaya çıkıyor .

Bende 150+30 panel , 110 ah jel akü , 20 a şarj regülatörü var , tezgah altı 220 v buzdolabı ve 1000 w tam sinüs inverter ile , sabah baktığımda sarjım 12.5 volt ve 5 dişin 4 ü dolu , yani gecede 1 dlş sarfiyatım var alüm yeni sıfır , bence akülerinizi hassas cihazlarla ölçtürün , bu sisteminizle en az 50 saat hiç güneş görmeden yetmesi lazım
Süleyman bey iyi bayramlar geçen yıl aküm 60+60 amper yeni araba aküsü idi bende de 12,5 in hiç altına düşmemişti zamanla kullana kullana aküler zayıflıyor ve enerji önem kazanıyor.ikinci temiz jel akü buldum onları aldım malum araç aküleri dayanıksız , aküleri ölçtürmek mantıklı ,araç alternatör ile mecbur kalmadıkça kullanmıyorum

Etiketler
buzdolabımı 12 volt a çevirdim ,evel gece ilk defa denedim akşam güneş yokken aku 12,7 volt ilk açılış buzdolabı dereceye gelene kadar daha çok çalışır sabah güneş doğmadan baktım akü 12,6 volt .buzdolabın içi buz tutmuştu iki tane 0,5 lt buzluğa ılık yaklaşık 35 derecedeki suyu koydum 5 -6 saatte buz tutmuştu çok memnun kaldım .

Yaşam jel aküleri araç altarnatöründen şarj etmeyi tavsiye etmiyorlar , jel aküleri dikkatli kullanmak gerekir , aşırı yüklü kullanmak , mesela 650 w lık cihazla kullanmak gibi , bozulmasına yol açtığı söyleniyor . Bu nedenle öncelikli akünüzü ölçtürün , akücüler ölçüyor , normal diyorlar , zncak hassas cihazlarla ölçüldüğünde , jel akülerinizde büyük verim kaybı olduğu ortaya çıkıyor .

Bende 150+30 panel , 110 ah jel akü , 20 a şarj regülatörü var , tezgah altı 220 v buzdolabı ve 1000 w tam sinüs inverter ile , sabah baktığımda sarjım 12.5 volt ve 5 dişin 4 ü dolu , yani gecede 1 dlş sarfiyatım var alüm yeni sıfır , bence akülerinizi hassas cihazlarla ölçtürün , bu sisteminizle en az 50 saat hiç güneş görmeden yetmesi lazım
Süleyman abi akunuzun marka ve fiyatı birde şarj regülatörü marka ve fiyatı ni ogrenebilirmiyim bende alacagimda. 80+80w iki panelim var

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Süleyman abi akunuzun marka ve fiyatı birde şarj regülatörü marka ve fiyatı ni ogrenebilirmiyim bende alacagimda. 80+80w iki panelim var

Stasyoner Akü

Benimki 110 ah , akü yerli Ankara firması imalatı , bu markayı kullanan başka arkadaşlarımız varmı acaba ?

Şarj regülatörüne inip bakayım

CM20D 20 AMPER SOLAR ŞARJ REGÜLATÖRÜ 12/24

Bu tür bir solar şarj cihazı iş görür 150 lik 2 tane panele kadar destekler

Not : üzerinde 2 adet USB çıkışı olan modeller de var , usb olanları tercih edebilirsiniz
Teşekkür ederim. Benim de nova marka 40 amper jel akü vardı şarj tutmuyor du iade ettim bakalım sonuç ne olacak kabul ederseler 40 amperi verip 105 amper jel alacağım.

Teşekkür ederim. Benim de nova marka 40 amper jel akü vardı şarj tutmuyor du iade ettim bakalım sonuç ne olacak kabul ederseler 40 amperi verip 105 amper jel alacağım.

Jel aküleri inverter müsade etsede çok güçlü cihazlarla kullanmayın , bana sorarsanız 200 watt üstündeki cihazları sakın kullanmayın . İnşaallah değişimi kabul ederler . Mesela 220 v buzdolabı , elektrikli battaniye , sivrisinek tablet ısıtıcısı gibi cihazlar da problem yok , ancak 500 w taşlama , 600 w matkap gibi cihazları sakın kullanmayın .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,412
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

SON KONULAR

Geri