İnverter Hk.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aequltas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,874
Aslan bey hem invertor hem redresor gorevi yapan birlesik cihazlardan bahsediyor.

Googledan bir ornek;

## İnverter ve akü şarj redresörü ikisi tek bir cihazda bulunmaktadır.Ups gibi çalışır.
İnvertörü ile 1000Watt a kadar her türlü ürünü çalıştırabilirsiniz.
Aynı zamanda 220 VAC verdiğiniz zaman 8 Amp. akım ile aküyü şarj edebilirsiniz.
Akü şarj sistemi 3 stage olup şarj bittiğinde tampon şarja geçer. Akünüzü daima dolu tutar.##

Etiketler
Aslan bey hem invertor hem redresor gorevi yapan birlesik cihazlardan bahsediyor.

Googledan bir ornek;

## İnverter ve akü şarj redresörü ikisi tek bir cihazda bulunmaktadır.Ups gibi çalışır.
İnvertörü ile 1000Watt a kadar her türlü ürünü çalıştırabilirsiniz.
Aynı zamanda 220 VAC verdiğiniz zaman 8 Amp. akım ile aküyü şarj edebilirsiniz.
Akü şarj sistemi 3 stage olup şarj bittiğinde tampon şarja geçer. Akünüzü daima dolu tutar.##
1 taşla 2 kuş vurmak lafına cevap değil .

Solar panel yok , pwm şarj kullanmayacak , dışardan 220 almıyacak , kendi aküsünden aldığını inverter ile yine kendi aküsünü şarj ederken aynı inverter üzerinden 220 voltluk cihazları kullanacak , çok akıllıca , ancak aynı aküyü inverter üzerinden şarj ederkrn ki kayıpları hiç hesaba katmıyor ,.

Bir deneme yanılma yap bakalım Arslan bey

Deneme yapsa sifir var elde sifir olur.
Invertorun AC cikis dalgasi positifken akuyu sarj eder, negatifken akuyu bosaltir. Hatta invertorun kaybindan toplamda 0 yerine - ye duser.
Aslan kardesim alacak bir aku, evinde redresorle akuyu sarj edecek. 100-150 watlik normal invertor yetecek kamp alaninda.
Redresoru yalniz iyi sececek.

Not; Benim bahsettigim redresor-invertor birlesik cihaz sadece gunes enerji sisteminde kullanilmiyor. 220V elektrik varken aku sarj edilir, kampta 220v akuden saglanir. Hatta aracta yolda giderken aku sarj edilir. Karavaninda kullananlara rastlamistim.

Son düzenleme:

Hele şükür beni anlayan biri çıktı İnventör aküyü şarj etmiyor mu?Ediyor.
Aküyü evde şarj ettik kampa giderken hem aküyü hemde inventeri aldık yanımıza kampta 220 gerekti.Aküden inventer yardımı ile 220 elde ettik.

Bu rada ne yaptık bir inventer ile hem 12 hemde 220 elde etmiş olduk yani 1 taşla 2 kuş vurduk

Hala ne kuşları nede taşı anlamış görmüş değilim.Arkadaşım ne yapacaksan hani iki kuşu bir taşla vuracaksan nasıl yapılacagını ve ne ile yapılacagını detaylı yazarmısın.
ÇÜNKÜ SENİN ANLATMANLA DÜŞÜNDÜĞÜN İŞLER YAPILAMAZ!!!!!!
Yazarsan nerede ne hata olduğunu belirtiriz.
Mesela İnvertör ile 12 volt elde edilemez!!!!!!!!!

Hala ne kuşları nede taşı anlamış görmüş değilim.Arkadaşım ne yapacaksan hani iki kuşu bir taşla vuracaksan nasıl yapılacagını ve ne ile yapılacagını detaylı yazarmısın.
ÇÜNKÜ SENİN ANLATMANLA DÜŞÜNDÜĞÜN İŞLER YAPILAMAZ!!!!!!
Yazarsan nerede ne hata olduğunu belirtiriz.
Mesela İnvertör ile 12 volt elde edilemez!!!!!!!!!

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/inverter-sarjli-12v-2000w-orbus-413866273
İnce abicim bahsettiğim ürün ve açıklaması mevcuttur

Bu bahsettiginiz benimde size yazdigim invertor-redresor birlesik cihaz.
Normalde sadece invertor akuyu sarj etmez.
Bu cihazi alirsaniz dediginiz olur.
Sakincasi derseniz bozulursa hem redresor hem invertorden olursunuz.
O kadar 220V ihtiyaciniz kampta olmaz. En fazla notebook sarji, telefon sarji gerekir. Onun icin de 100-150 Watt invertor yeter.
O kadar cok para harcamayi goze aldiysan optima aku, bosch aku cihazi al. Invertor sarj icin ucuzlari olur.
Yalniz 220V ile kampta ne yapcaksin onu da belirle.

Son düzenleme:

merhabalar,

buzdolabınızın ve 1200w inverterinizi markası ve modeli nedir?
bende buna benzer bir sistem kurmak istiyorum.

haftada 3 gün çalışacak..

Evet haklısınız aslında ama demek istediğim buydu ve bunu anlatmanın bu kadar zor oldugunu bilmiyordum :smiley:
Ben hala sizin bu aleti kullanma tarzınızdan şüpheliyim.Lütfen nasıl kullanmayı düşündüğünüzü bir zahmet yazın.Şayet yanlış bir şey düşünüyorsanız sizi ikaz edelim.

Ben hala sizin bu aleti kullanma tarzınızdan şüpheliyim.Lütfen nasıl kullanmayı düşündüğünüzü bir zahmet yazın.Şayet yanlış bir şey düşünüyorsanız sizi ikaz edelim.
abicim ben bu linkini paylaştıgım ürünü aldımmı? aldım.Bir tanede akü aldım mı?Aldım.
sonra aküyü evde bu aldıgım cihaz ile şarja taktımmı?Taktım.Niye taktım çünkü yarın kampa gidecegim için bana akü lazım.Akü yarına kadar şarj oldumu?Oldu.Kapm hazırlıkları başladı ve bu doldurduğum aküyü yanıma aldım.Tabiki Bu cihazıda aldım yanıma çünkü kampta sakin kafayla bilgisayardaki işlerimi yapacağım.Ama bilgisayar için 220 lazım mı?Lazım.Ben bir dağ başında nerden bulayım 220 yi?İşte tamda o zamanda yine bu cihazı doldurduğum aküden enerjiyi alarak 220 ye çeviriyorum ve bilgisayardaki işlerimi hallediyorum.

2008-2009 yıllarında Flash'ıma kamp donanımı eklemiş, Bir de yaşam aküsü koymuş ve bilgisayar ups'si takmış idim. Bununla yanımızda rahatlıkla laptop çalıştırıyorduk. Flashım da flashtı yani Buz beyazı çok güzel bir flashs idi. Ben ona dağ şeytanı derdim ve birlikte Manisa Demirci'de görev yaptık.

Söylediğiniz sistem kurulabilir, Gerek var mı tartışılır. Ama insanların bir şeyi sadece istemesi bile bir ihtiyaç doğurur. Yani bence istiyorsanız, gerek de vardır. Ama ne kadar gerekli olduğu size kalmış artık.

Selamlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR