İspanya-portekiz-fransa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan stater Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,568

stater

Ana Kamp
Merhaba,

Bir konuda görüşlerinizi almak için bu konuyu açıyorum. Temmuz-Ağustos aylarında 60 günlük İspanya-Portekiz-Fransa ülkelerini kapsayacak bir tur yapmayı planlıyorum. Sprinter 213 bir karavana sahibim. Temmuz 2. hafta İspanya'da ve Ağustos 3. hafta Fransa'da birer faaliyete katılacağım. Gezinin ana amacı aslında bu faaliyetler. Bunlar için ayrılan zaman toplamda 20 günü geçmeyecektir. Mümkün olduğunca buralar ile ilgili paylaşımları okudum. Pandemi nedeniyle güncel bilgi sahibi olabilir miyim düşüncesi ile başlığı açtım.

1. İspanya'ya (Vielha) direk varmayı düşünüyorum. Karayolu ya da Yunanistan-İtalya feribot yolu. İki alternatif var. Varış noktasına varış zamansal olarak aynı olacak gibi düşünüyorum. Maliyet konusunda emin değilim. Yunan adalarına feribot seferlerinin durumu belli değil daha. Sizce hangi yolu tercih etmeliyim. Karayolunda dikkat etmem gerekenler. Sınırlar, ülkeler.

2. Araç için gerekli evraklar ve sigorta. Tr ehliyetim yeterli mi?

3. Bu pandemi döneminde belki aramızda karayolu ile seyahat eden vardır? Girişlerde PCR testi isteniyor mu? Ya da pandemi ile ilgili herhangi bir belge?

4. Bu bölgelerde ücretli/ücretsiz kamp alanlarını gösteren uygulamalar hakkinda bilgi. Park4Night benim bildiğim.

5. Aracımızda gıda stogunda bir sınırlama söz konusu mu?

6. Güneyde Turistik bölgelere pek inmeyi düşünmüyorum. Seyahatin gezi kısmı ağırlıklı olarak Portekiz ve ispanya olacak gibi duruyor. Bu ülkeler ile ilgili benim gözden kaçırdığım paylaşımları/bilgileri paylaşabilirseniz sevinirim.

Katkılarınız için teşekkür ederim. İyi bayramlar.

Etiketler
.
Bu sayfa devamlı güncelleniyor galiba.
Veriler ağırlıkla Almanya için olabilse de herkez de faydalanabilecek şeyler bulabilir sanırım..
Ben karayolunu tercih ederdim.
Kamp yerleri için, Campercontact da diğer faydalı bir alternatif.
Alkol gıdanız değilse sorununuz olmaz. :wink:
Atlantik tarafına geçmezseniz geceleri sıcaklar sorun olabilir.

Son düzenleme:

Bizimki gibi ülke var mı bilmiyorum Avrupa'da. PCR istemiyoruz gelenden, hatta turistlerle işi olanlar aşılı olacak.
Yolda giderken Sırbistan'da biontek asinızı da olursunuz. Karayolu seçin o nedenle. PCR testi alın diyeceğim ama onun da günü var , 3-4 günü geçmemeli.
Ha bir de Türkiye den gelenleri 10 gün karantinaya alacağız diyen Fransa ve İngiltere var. Heyecanlı seyahatiniz olur.

.
Bu sayfa devamlı aktualize ediliyor galiba.
Veriler Almanya için olabilse de herkez de faydalanabilecek şeyler bulabilir sanırım..
Ben karayolunu tercih ederdim.
Kamp yerleri için, Campercontact da diğer faydalı bir alternatif.
Alkol gıdanız değilse sorununuz olmaz. :wink:
Atlantik tarafına geçmezseniz sıcaklar sorun olabilir.
Teşekkürler. Bu sayfa pandami ve sınır giriş çıkışları için güzel bilgi sunuyor. Haftada 1 bakmak üzere notumu aldım.
Karayolu düşününce bana da mantıklı geldi. Bu pandemi de feribot ile uğraşmak teması artırabilir.
Hazır yemekler... Tembel olunacak zamanda imdada yetişenler.
Campercontact not aldım.

Bizimki gibi ülke var mı bilmiyorum Avrupa'da. PCR istemiyoruz gelenden, hatta turistlerle işi olanlar aşılı olacak.
Yolda giderken Sırbistan'da biontek asinızı da olursunuz. Karayolu seçin o nedenle. PCR testi alın diyeceğim ama onun da günü var , 3-4 günü geçmemeli.
Ha bir de Türkiye den gelenleri 10 gün karantinaya alacağız diyen Fransa ve İngiltere var. Heyecanlı seyahatiniz olur.
Kervan yönetim biçiminden kopamayan bir ülkeyiz maalesef. Sırbistan'da biontek aşısı ilginç geldi. Ülkemizde yaştan belki ilk doz için sıra gelebilir. Ama 2. doz zor gibi duruyor. PCR testi 3 gün istiyorlar. Edirnede yaptırdıktan sonra İspanyaya 3 günde varmam gerekecek demek oluyor. Şu anda İspanya biraz daha rahat gibi karantina bakımından sanki. Fransa ise belirsizliğini koruyor. Katılacağım organizasyonlar uluslararası olduğundan karantina ve diğer kısıtlamaları çözüm işi biraz karşı tarafa kalıyor. Geçen sene yapamamışlardı. Bu sene istekliler. Seyahat ve organizasyonların kendisi zaten heyecan. Süreci kendi tarafımda yönetmeye çalışıyorum. Burada oluşabilecek bilgi çok önemli. Teşekkür ederim.

.
Halen yurt dışından gelenlerin negatif test ibraz etme zorunluluğu var. 72 saat içerisinde yapılmış ve negatif PCR testi ibraz edemeyenler geri dönüş haklarını kullanabildiği gibi Türkiye'de konaklayacaklarını beyan ettikleri adreste karantinaya alınıyor.

Kervan yönetim biçiminden kopamayan bir ülkeyiz maalesef.
Sanırım kerhen demek istediniz ?
Gerçi çağdaş kervan yönetiminden de haberimiz yok..

Son düzenleme:

.
Halen yurt dışından gelenlerin negatif test ibraz etme zorunluluğu var. 72 saat içerisinde yapılmış ve negatif PCR testi ibraz edemeyenler geri dönüş haklarını kullanabildiği gibi Türkiye'de konaklayacaklarını beyan ettikleri adreste karantinaya alınıyor.

Sanırım kerhen demek istediniz ?
Gerçi çağdaş kervan yönetiminden de haberimiz yok..
Eskilerden duyduğum bir yönetim biçimiydi. "Kervan yolda düzülür" doğrusu.

.
3000 km için tek PCR testi yetmez. Sınırlarda bekleyip dert anlatacağınızı ve her ipini koparanın yollarda olacağını düşünün..
Bence Barcelona’ya uçun.
Diğer yerleri seneye yaparsınız..

Merhaba,

T.C. Madrid Büyükelçiliği duyurlarını takip ettim. T.C. Dışişleri Bakanlığı Madrid Büyükelçiliği buradaki duyuruda, İspanya’ya seyahatlerde uygulanan tedbirler / İstenen belgeler başlığı altında tedbirler sıralanmış, PCR testi vs açıklanmış ve "- Sözkonusu tedbirin İspanya'ya karayolu vasıtasıyla seyahat edenleri etkilemeyeceği," olarak bir paragraf eklenmiş. Doğrucu Davud'un paylaştığı linkte de aynı ifade var. Karavanla ya da özel araçla girişlerde bir sıkıntının olmadığını anlıyorum. Havayolu ya da denizyolu için çok net maddeler var. Karayolu için sadece bu madde yazılmış. Diğer ülkelerden transit geçiş konusu kaldı aklımda.

Merhaba,
Pandemi koşulları veya uygulamalar hakkında bilgim yok. Portekiz için genel geçer bir yorum yapabilirim. Güney sahillerinin methini duymuştum ama çoğunluğun deniz tatili seçeceği öngörüldüğünde, Orta Portekiz bölgesindeki köyleri görmenizi önerebilirim. İspanya ile olan savaşlar sırasında inşa edilmiş kaleler ve çevrelerinde yemyeşil küçük köyler var. Bir haftada gezip gördüğüm, farklı özellikteki bir kaç tanesini blogda anlatmıştım (şu an isimlerini net hatırlayamıyorum). Tarihe ilginiz var ise Tapınak Şövalyelerini de biraz araştırmanız algıda seçicilik yaratabilir. Papadan kaçan bir grup Fransada Province'e ve bir bölüm de o dönemki Portekiz Kralı'nın himayesine girip yeni şehirler/köyler kurmuş.

Merhaba,
Pandemi koşulları veya uygulamalar hakkında bilgim yok. Portekiz için genel geçer bir yorum yapabilirim. Güney sahillerinin methini duymuştum ama çoğunluğun deniz tatili seçeceği öngörüldüğünde, Orta Portekiz bölgesindeki köyleri görmenizi önerebilirim. İspanya ile olan savaşlar sırasında inşa edilmiş kaleler ve çevrelerinde yemyeşil küçük köyler var. Bir haftada gezip gördüğüm, farklı özellikteki bir kaç tanesini blogda anlatmıştım (şu an isimlerini net hatırlayamıyorum). Tarihe ilginiz var ise Tapınak Şövalyelerini de biraz araştırmanız algıda seçicilik yaratabilir. Papadan kaçan bir grup Fransada Province'e ve bir bölüm de o dönemki Portekiz Kralı'nın himayesine girip yeni şehirler/köyler kurmuş.
Merhaba,
Cevabınız için teşekkür ederim. Sitenizi gözden geçireceğim. Sınır geçişleri riskini alacağım. Aşı yetişmeyecek sanırım bana. Tek bir test ile İspanya'ya ulaşabilmek hedefim. İstenirse PCR testi yaptırarak yoluma devam etmeye çalışacağım gibi görünüyor.
Yüksek sezon olduğundan deniz turizmin olduğu yerlere yaklaşmayı düşünmüyorum.
Bahsettiğiniz biraz daha iç ve dağlık bölgeler, milli parklar, yürüyüş/treking/bisiklet rotalar, tarihi yerler görebilmek yeterli olacaktır.
Vahşi kamp tavsiyeleri de alabilirim.

.
Cengaver Odise bile daha az risk almıştı..
Hani diyorum Pegasus'la bir konuşsanız ? :yum:
Abi deme öyle. Uçak ve otel odaları daha riskli gibi geliyor bana. Tüm Avrupa akın akın o coğrafyada olacaksa heyecan daha da büyük olur. Yurtdışında mısınız? Böyle bir beklentiniz mi var? Kalabalık?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR