İthal Çekme Karavan Önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kamer. Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,931

Kamer.

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, öncelikle uzun yıllar çadır kampı yapan birisi olarak nihayet karavan almaya niyetlendim. Uzun vadeli imkanlarım doğrultusunda yerli karavanlara baktım fakat beklediğim donanım ve kaliteyi göremediğimden İTHAL karavan almaya niyetlendim.
Birçok markanın alt ve üst segmentleri mevcut, Ankarada yaşıyor olmam sebebiyle mevcut çevremde LMC ve STERCKEMAN markaların satıldığı yerde fiyatları birbirine yakın olan;

STERCKEMAN EASY 420CP - 18.700 EURO​

LMC SASSİNO 460E - 19.590 EURO​

LMC SASSİNO 430D - 19.770 EURO​

Bunların yanında istanbulda satılan :

Bürstner Permio Life 430 TS - 18,950 EURO

bu modeller beklentimi karşılayacak yönde. İlk önceliğim sabit yatak olması ve büyük bir buzdolabı. LMC 12 yıl sızdırmazlık garantisi veriyor fakat biraz donanım eksiklikleri var (yatak altına ulaşım için dış depo kapağı, temiz su girişi, v.b gibi.) bu eksiklikleri satıcı ücret karşılında tamamlıyor. Bu markalardan kullanancısı olupta memnun olmayan veya daha farklı önerileri olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Satışta olan karavanlara ait linkler:

Etiketler
Size tek tavsiyem görmeden, içerisine girmeden almayın. Aldıktan 2 ay sonra bize büyük/küçük geldi diye satışa çıkaranlar oluyor. Ürünleri sattıktan sonra sahip çıkan ithalatcı firmalardan almaya çalışın.
Istanbul'da Anasayfa - U Caravan , Ana Sayfa - AGUS Karavan , Adria Karavan işlerini bilerek yapıyorlar. ( Size yakın firmalar hakkında bilgi sahibi değilim. )

Size tek tavsiyem görmeden, içerisine girmeden almayın. Aldıktan 2 ay sonra bize büyük/küçük geldi diye satışa çıkaranlar oluyor. Ürünleri sattıktan sonra sahip çıkan ithalatcı firmalardan almaya çalışın.
Istanbul'da Anasayfa - U Caravan , Ana Sayfa - AGUS Karavan , Adria Karavan işlerini bilerek yapıyorlar. ( Size yakın firmalar hakkında bilgi sahibi değilim. )

STERCKEMAN EASY 420CP - 18.700 EURO​

LMC SASSİNO 460E - 19.590 EURO​

LMC SASSİNO 430D - 19.770 EURO​

bu yazdığım 3 modelin hepsine haftasonu baktım sadece istanbulda mevcut satışta olan Bürstner Permio Life 430 TS - 18,950 EURO modele bakam imkanım olmadı malesef. Bu arada Ankarada satışı olan ADRİA karavanda var o karavanlarıda inceledim fakat fiyatlar bütçemin üstünde olduğundan değerlendiremiyorum. Adria karavanlara baktıktan sonra hemen yakınında bulunan SWAN karavanada baktım fakat İTHAL karavanlardan daha yüksek fiyata satılmakta ve istediğim gibi sabit yatak bulunmamakta.

Alternatif bir tercih olarak Wisenberg 390QD ye de bakmanızı öneririm. Türkiye paketlerindeki ekstraları düşünüce fiyat fayda olarak mantıklı bir tercih gibi duruyor. Tabiki dizilimi size uyar mı onu sizin bakıp karar vermeniz gerekiyor. Sizin saydığınız karavanlar içinde de benim en beğendiği model Bürstner Permio Life 430 TS. Nedenlerine gelince en olarak nispeten dar bir karavan olması sürüş rahatlığı sağlıyor.

Ben yerinizde olsam bir Istanbul seyahati yaparım, yolda da Sakarya'ya uğrarım. Yazarken aklıma gelmeyen, Hymer,Tabbert ,Knaus,Weinsberg markalarının Türkiye yetkili satıcısı , @mustafayetim arkadaşımızın sahibi olduğu 2k KampKaravan firmasını da ziyaret ederim.

Ben yerinizde olsam bir Istanbul seyahati yaparım, yolda da Sakarya'ya uğrarım. Yazarken aklıma gelmeyen, Hymer,Tabbert ,Knaus,Weinsberg markalarının Türkiye yetkili satıcısı , @mustafayetim arkadaşımızın sahibi olduğu 2k KampKaravan firmasını da ziyaret ederim.

Evet bayramda geçmeyi düşünüyorum eğer imkan olursa uğrayıp inceleme yapacağım. İlk mesajımda Bahsettiğim LMC ve STERCKEMAN markaları ile ilgili pek fazla görüşe sahip olan yada kullanan forum üyemiz yok sanırım.

Evet bayramda geçmeyi düşünüyorum eğer imkan olursa uğrayıp inceleme yapacağım. İlk mesajımda Bahsettiğim LMC ve STERCKEMAN markaları ile ilgili pek fazla görüşe sahip olan yada kullanan forum üyemiz yok sanırım.
Yukarıdaki arkadaşların yönlendirdikleri firmalar uzun yıllardır bu işin içinde. Kendini kanıtlamış Firmalar. Onların bayileride var.
Ürünü ucuz almak mesele değil. Başınız sıkıştığında arayabileceğiniz kimse var mı? O Mesele.Ürüne 2 yıl garanti veriyor mu? V.s. V.s.
Ayrıca Görmeniz açısından aşağıdaki firmada yeni açıldı.Kaliteli karavanları var.

Yukarıdaki firmayı tanımadığım için ilk anda öneremiyorum, Tanışmak ve ticaretinin nasıl olduğunu görmek siz taze müşterilerin işi.

Ben Alacak olsam 3 firma sayarım Agus, U karavan , Aydos; Star karavanıda incelerim.

Marka olarak tabbert, knaus, Fendt, weinsberg, Hobby, Adria.
Yabancı ürünlerde fiyat arttığından kalitenin arttığını hissediyorsunuz.
Çekici aracınıza uygun ağırlıkta ve kişi sayısını baz alarak internetten lay outları inceleyin.(Krokileri)
İç dizaynlara göz gezdirin.
Karvanda olması gereken opsiyonları iyi düşünün.
Mover mutlaka taktırın, Tente olmaz ise olmazımız.
Mutlu alış verişler dilerim
İmzamdaki konuda belli kıyaslamaları daha önce yapmışız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR