İçişleri Bakanlığı Bütçesinden Derneklere Yönelik Proje Yardımları.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan akileyla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,807

akileyla

Antalya Kamp ve Karavan Derneği /Doğa dostu
Yer
ANTALYA - TÜRKİYE
Arkadaşlar merhaba ,

İl Dernekler Müdürlüğünde kayıtlı telefonuma 27.03 tr.de gelen mesaj ile ;
" Derneklere Yönelik Proje yardımları ve Proje Destek Sistemi " PRODES " 'in tanıtımı ve eğitiminin verileceği şeklinde yarın saat 09.45- 12.30 saatleri arası İçişleri Bakanlığının düzenlediği Antalya Uygulama Oteli'nde bir toplantıya davet edildim ve katılacağım.

Merak ettiğim bu güne kadar sizlerinde bulunduğunuz şehirlerde bu şekilde bir mesaj aldınızmı bu konu hk.da bilgisi olan arkadaşlarımız var mı?

Selamlar.

Antalya KKD
Yön.Krl.Bşk.
Leyla Özdağ

Etiketler
Ynt: İçişleri Bakanlığı Bütçesinden Derneklere Yönelik Proje Yardımları.

Evet .. Toplantıya bu sabah katıldım sizlerden cevap alamadığıma göre henüz bu çalışmanın sizin bulunduğunuz şehirlere gelmemesi. Zira toplantıda konuşmacı ; İçişleri Bakanlığından görevlilerin bir kaç grup halinde Tüm Türkiye'de bu çalışmalarını anlatacaklarını belirtti. .Sistem " Dernek şifrenizle giriş yapabildiğiniz " DERBİS" içerisinde kullanılıyor. Ordanda inceleyebilirsiniz.
Antalya 'da 3 STK Proje sunumu yapmış İçişleri Bakanlığından yardım almış. bizlerle neler yaptıklarını paylaştılar.

Aldığım notlar:

1- Üye sayınız ve bütçeniz önemli değil . Yıllık beyannamenizi vermiş olmanız yeterli.
2- Proje sunumu 1 nicisi 30.04.2014 tarihine kadar, 2 ncisi Ağustos ay sonuna kadar yapılabiliyormuş.
( yani senede iki kere )

Selamlar.

Merhaba Leyla hanım

konuyu sadece bölge olarakmı (pilot bölge) planlamışlar,böyle bir bilgi aldınızmı? Dernek bşk. Sedat arkadaşımız çokça
festival organizasyonu yaptığından bakanlıklarda bütçe görüşmeleri yapıyordu ancak hangi bakanlık bilgim yok.

Selamlar

Levent bey, Türkiyenin her şehrini dolaştıklarını söylediler , bir kaç grup oluşmuşlar. Birçok proje destek alınabilen yer var elbette... Bu sadece İçişleri Bakanlığının STK mali destek anlamındaki proje yardımı. siz mail adresinizi verirseniz mail olarak sunumu size gönderebilirim. buraya ekleyemedim. Sanırım ilk uygulama değil ama yeni olması internet üzerinden yapılabiliyor olması..

Selamlar.

Leyle hanım Dernek Bşk. Sedat için sunumu gönderebilirsiniz. İlginize teşekkür ederim.

gungor.levent@hotmail.com

Levent bey,

Ben her iki sunumun birleştirilmiş halini mail adresinize gönderdim.

Saygılarımla

Erdal ötügen

Arkadaşlar merhaba , .. Zaman ne de çabuk geçiyor :eek: :eek:. Bu arada net bir durum elde edemediğimiz için sizlerle paylaşamamıştım. İçişleri Bakanlığının açacağı STK lara sunduğu yardım proje takvimini bekledim.Biliyorsunuz Mart.2015 de açıldı " prodes " . Ancak gördüğüm o ki prodes in açtığı konular Alternatif Turizm ile ilgili değil .
Bu sebeple biz yolumuza küçük adımlarla """ Türkiye Turizm stratejisi 2023 belgesinde yer alan, Turizmin çeşitlendirilmesi hedefine, Karavan Turizmin tutundurulması yolu ile katkıda bulunmak için """ Kamp ve Karavan turizmin ülkemizdeki tanımı ve sorunları hk. Farkındalık çalıştayı yaparak devam etmek istedik .

Vede Facebook sayfamızda da paylaştığımız gibi ;
Öncelikle tecrübelerinden istifade etmek üzere ANT.B.B. Dış ilişkiler Daire Bşk.ve AB ilişkileri proje uzmanı Sn. Hafize Ilhan Özkan la buluştuk. Verimli bilgiler aldık.

2

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    57.3 KB · Görüntüleme: 373

Leyla hanım,

farkındalık çalıştayında sabır ve kolaylıklar diliyorum,bu ülkede en zor iş farkındalık yaratmak sanırım. selamlar

Teşekkür ederim,.. Levent bey .. Mademki .derneğimizde Bayrak bizde . Bir öteye de biz götürelim istiyoruz... yapabildiğimiz kadar diyoruz ama şartları da zorlamadan edemiyoruz.. selamlar. ,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.