Ikinci El Ilanlara Yorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan goblis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,283

goblis

Yeni Üye
Selamlar,

Forumda özellikle benim gibi yeni arkadaşların açtığı bir çok başlık var, araç tavsiyesi, ilanlara yorumla ilgili.

sahibinden vs ilanları için ayrı bir başlığın faydalı olacağını düşündüm. Model karşılaştırmak yerine doğrudan linkteki spesifik araçla iligli yorum yapılabilir. Bizler gibi yeni arkadaşların gözden kaçırabileceği, önemsemeyeceği detayları deneyimli arkadaşların yakalayabileceğini düşünüyorum. Aracın durumu, donanımı, fiyatı değerlendirilerek talip olmayı düşünecek arkadaşlara yol gösterilebilir. Kendimden biliyorum, insan bazen bir araca heveslenince negatif yönleri gözü görmeyebiliyor.

Diyerek, ilk bir kaç linki paylaşayım.
2001 Jeep Grand Cherokee 4.7 64.500 TL Galeriden satılık ikinci el - 703532655
2001 Jeep Grand Cherokee 4.7 69.500 TL Galeriden satılık ikinci el - 682114917
2001 Jeep Grand Cherokee 4.7 76.500 TL Galeriden satılık ikinci el - 718091257
2001 Jeep Grand Cherokee 4.7 60.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 637891120

bütçem 60-70 civarı, 2001 ve sonrası 4.7 wj bakıyorum.

Teşekkürler

Etiketler

Üzerlerindeki donanımlara göre fiyatları normal gerisi aracın seceresini öğrenmeye kalıyor. Hangi ustaya gitmiş,aracı kim yapmış,sahibi kimmiş biraz araştırın zaten ortaya çıkar neyin ne olduğu. Temiz standart bir 4.7'yi geçen arkadaş aldı 50 bin TL civarında, 3-5 binde masrafı var 55-60 bin TL'ye geliyor. Piyasa bu şekilde şu anda.

Öncelikle hayırlı olsun,

Ben de "Jeep" alırken buraya danıştım, çok yardımcı oldular bilgiler ile.

KJ alırken çok araç dolaştım, aracın üzerindeki boya gerektiren yerleri, yağlı boya ile boyayarak kapatıp da HATASIZ yazan da gördüm. (evet yağlı boya, lastikleri de boyamışlardı :smiley: )

Ailemizin arabası motor kusursuz diyen satıcının aracını expere soktuğumda exper tarafından, "bir araba parası harcarsın motor bitik" dendiğini de.

Çok şükür motoru kaportası sağlam bir araç aldım. Tek parça değişeni vardı, o da orjinal ile değişmiş çıkma değildi. Araç bedelinin %10'u civarı masrafı vardı, onları görmedim açıkçası sonuçta eski araç, masrafı da yarı yarıya indirim yaptık alırken satıcıyla. Sana da nasip olsun inşallah.

Seçtiğin aracı Bostancı Oto Sanayi'de Jeep Control'e götür expere sok, neyi var neyi yok öğren. Çok net bilgi alırsın araç hakkında.

Umarım istediğin gibi olur, 300km karelik bir alanda 1.5 ay sonucunda istediğim aracı buldum. Çok gezdim, baktım.

Grand Cherokee'de baktım 4.7 motor bir araç bulmuştum fakat kullanımı zor gelmiştiki, geçmişte arazi aracı deneyimim vardı.

2 araç da iyi gözüküyor, hayırlısı olsun şimdiden.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri