Ilandaki 2006 Grand Vitara 2.0 Jlx-al Hakkında Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tunaboy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,074

tunaboy

Yeni Üye
Merhaba değerli abilerim arkadaşlarım, ilandaki araç ile ilgili bilgisi olan varmıdır?

2006 Suzuki Grand Vitara 2.0 JLX-AL 48.500 TL Galeriden satılık ikinci el - 581749662

230 bin'de LPG'li bir vitara alırken nelere dikkat etmeliyim?

40binde bir sübap ayarı ve kelebek temizliği yapılması gerektiğini öğrendim.
Şanzumanın problemsiz olduğunu söyledir ama tabi burası bir galeri insan güvenemiyor.

Tekirdağ'da gösterebileceğim iyi bir vitara ustası var mıdır?

üzerinde lovato lpg varmış ne zaman takıldığını bilmiyorlar.
en zorlama haliyle bütçem 45-46 bin civarı, yardımcı olabileceklerini söylediler.
üzerinde 2-3 lira satın alım sonrası masraf bütçesi koydum kenara. 2 sedan araç kullandım ve asfalt ta mutlu olsam da hem kamp gezileri hem de istanbuldun çukur dolu yollarına daha rahat tahamül edebilmek için Vitara'nın daha doğru bir araç olduğunu düşünüyorum.Ayda 1-2 defa kamp gezilerine çıkarım ağır offroad peşinde değilim. Teşekkürler ve geziniz bol olsun.

Etiketler
suzukinin 2005 ve öncesi 1.6 motor grand vitara ve normal vitaralarında lpg uyum sorunu yok. fakat 2005 sonrası bu yeni kasalar 2.0 jlx' ler lpg ile sorun çıkarabiliyor. grand vitara 2005 1.6 tek kapım varken iyi bir suzuki ustam vardı. bakım bitene kadar orada takılır bişeler öğrenirdim. 2006 sonrası bir grand vitara tamirdeydi. ne sorunu var dedim. bu modeller lpg ile sıkıntılı demişti. lpg' ye bağlı tam hatırlamıyorum ya enjektör sorunu ya da sübap sorunuydu. 2015 yılında 2000 tl gibi bir masrafla sorun çözülecekti. yine de siz araştırın lpg durumunu..

anladım, bunu ilk defa duyuyorum, pek çok kişi lpg ile kullanıyor sanırım, sübap sorunu da çelik sübap değişimyle düzeliyor diye duymuştum, acaba forumda Tekirdağ'da Vitara ustası tanıyan var mıdır?

benim tavsiyem max bütçenizin tamamını kesinlikle araca harcamayın, kenarda en az 3bin TL durması lazım, sonuçta 10 yaş üstü araç bakıyorsunuz ve kesinlikle ufak tefek de olsa problem çıkartır, japon diye bakmayın bu da çıkartır, bir de bakımlı aracın fiyatı biraz yüksek olur..

son olarak galeriden almayı ben pek tercih etmem..

alternatif olarak

şase ve direklerde bişi yok ise ve gerçekten servis bakımlı ise
2006 Suzuki Grand Vitara 2.0 JLX-AL 46.500 TL Galeriden satılık ikinci el - 582556395

bu araçlar hem donanım hem de görünüş olarak güzel ama baktığım kadarı ile 50-55 binin altında pek düzgün bir araç yok..

Bu aracın aynısı bende de var 4 ay önce aldım. 2.0 otomatik lpg seçim gayet güzel otomobilden bir farkı yok ama bakman gereken önemli şeyler;
bu araçlarda cruise kontrol arıza lambası yandıgı zaman çalışmıyor.
çoğu usta tüpten dolayı arıza lambası yakıyor desede çoğunlukla o iş öyle olmuyor.
galeriden almanı tavsiye etmem çünkü sen arabayı bakmaya geleceğim diye randevulaştıgın zaman senin gelmene 10 dk kala bi obd cihazına bağlayıp bütün arızaları sıfırlarlar o yüzden hatayı EXPERDE GÖREMEZSİN haliyele experde sıkıntı yok der.galeriden böyle bir araç almak pek mantıklı gelmiyor.
binici birinden bulmanı tavsiye ederim çünkü ister istemez her araba masraf açar önemli olanda nasıl yapıldıgıdır biniciden aldıgın arabayı sıkıntısı problemi varsa iyi niyetli bir insan ise sana zaten anlatacaktır ama galeride 2 hafta önce gelen arabanın nesini bilecek nesini yaptırcak.

Son düzenleme:

bir süre araştırdıktan sonra ben de yavru gergedanımı buldum :smiley: teşekkür ederim yardımlarınız için. Ufak tefek işleri var aracımın.

Maslaktaki Aksyion Servis çok öneriliyor, fakat ben Bostancı tarafında yaşıyorum ve burada oto sanayide 3 servis ve ustanın adından sözedilmiş,

Grand Oto Suzuki - Battal Usta
Özdemir Suzuki - Mustafa Usta
ve Yıldırım Suzuki Servis.

Son zamanlarda bu 3ü hakkında bilgisi olan varsa bana çok faydası olur, güvenilirlik dürüstlük açısından.

teşekkürler.

38085388 2211349009083961 411489933182631936 n

38151824 2211349112417284 1410405077469888512 n

Merhaba değerli abilerim arkadaşlarım, ilandaki araç ile ilgili bilgisi olan varmıdır?

2006 Suzuki Grand Vitara 2.0 JLX-AL 48.500 TL Galeriden satılık ikinci el - 581749662

230 bin'de LPG'li bir vitara alırken nelere dikkat etmeliyim?

40binde bir sübap ayarı ve kelebek temizliği yapılması gerektiğini öğrendim.
Şanzumanın problemsiz olduğunu söyledir ama tabi burası bir galeri insan güvenemiyor.

Tekirdağ'da gösterebileceğim iyi bir vitara ustası var mıdır?

üzerinde lovato lpg varmış ne zaman takıldığını bilmiyorlar.
en zorlama haliyle bütçem 45-46 bin civarı, yardımcı olabileceklerini söylediler.
üzerinde 2-3 lira satın alım sonrası masraf bütçesi koydum kenara. 2 sedan araç kullandım ve asfalt ta mutlu olsam da hem kamp gezileri hem de istanbuldun çukur dolu yollarına daha rahat tahamül edebilmek için Vitara'nın daha doğru bir araç olduğunu düşünüyorum.Ayda 1-2 defa kamp gezilerine çıkarım ağır offroad peşinde değilim. Teşekkürler ve geziniz bol olsun.
230 binde lpg li ve ne zaman takıldığı belli değilse hiçbirşeyine dikkat etme , es geç başka araç bak , başına iş alırsın

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR