İlk 4x4 Aracim Olacak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BAG Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,955

BAG

bayramaliguler34
Yer
İSTANBUL
Web
www.youtube.com
BANA LÜTFEN YARDIMCI OLUN YAŞ 28 İLK ARACIM OLACAK 4X4 SÜREKLİ SANAYİDE VE YOLDA KALMAK İSTEMİYORUM MARKA OLARAK VİTARA PAJERO FRONTERA PATHFİNDER BU TARZ ARAÇLARDAN HANGİSİNİ ALMALIYIM GENEL OLARAK KAMP YAPIYORUM OFF ROAD İÇİN İSTEMİYORUM BÜYÜK KASA OLURSA DAHA İYİ OLUR AMA VERGİLERDE YÜKSEK DAHA EKONOMİ ARAÇ HANGİSİDİR ACABA KULLANICILAR BANA YARDIMCI OLABİLİRMİ

Etiketler

Bu işin mantığı şudur bana göre: 25 civarı bir araç alacaksın. Kalan parayı da gerekli tamir vs için düşüneceksin. Çünkü illa ki bir şeylerde eksiklik çıkıyor. Toplam maliyeti araç+tamir şeklinde hesaplamak mutlu olmak için ilk adım :smiley:

3.0 dizel nissan terrano düşünebilirsin.benim ikinci terranom 300 bine geldi sadece rütin bakımı yapılıyor hiç arıza vermedi.bundan önce 4x4 dusterım vardı o da 300 bine geldi ama yaptırmadığım yeri kalmamıştı,bıktım sattım aracı,senin sorunla alakası yok ama aklıma geldi yine.kardeşim bence içinden ne geçiyorsa al hevesin yarıda kalmasın,ben heryıl değiştiriyorum aracımı en fazla 1.5 yıl kullanıyorum hepsinden hevesimi alıyorum

TEŞEKKÜRLER HANGİ ARACI DANIŞSAM HERKESİN BİR BİLGİSİ TECRÜBESİ VAR HERKESİN YAŞADIĞINI BEN YAŞAMAM ONLARDA BENİM YAŞADIĞIMI YAŞAMAYACAK OFF ROAD YAPMICAM SONUÇTA KAMP İÇİN ARAÇ ARIYORUM AMA DEVAMLIDA KAPUTU AÇIP BİR ŞEYLEK YAPMAK İSTEMİYORUM ARAÇ TA HAYIRLISI DİYORUM ARTIK

Frontera 2.2 manuel vites ,
şehir içi ve arazide rahat kullanim , 4x2 / 4x4 high/ 4x4 low seçenekleri , yedek parçaya kolay erişilebilirlik , makul yakıt tüketimi , orj arka difflock , japon alt yapı bir çok marka ile uyumlu ( isuzu rodeo ) , geliştirmelere müsait , piyasa fiyatları genelde makul ve mantıklı , başlangıç için yeterli , kamp ve geziler için uygun.

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BİR KAÇ KİŞİ BANA UZAK DUR DEDİ FRONTERA DAN :smiley: İSUZU YA HİÇ BAKMADIM VALLA AMA BAKARIM :smiley: ASLINDA FRONTERA BANA GÖRE NASİP DİYELİM KISMET DİYELİM

BİR KAÇ KİŞİ BANA UZAK DUR DEDİ FRONTERA DAN :smiley: İSUZU YA HİÇ BAKMADIM VALLA AMA BAKARIM :smiley: ASLINDA FRONTERA BANA GÖRE NASİP DİYELİM KISMET DİYELİM
yanlış anladız frontera , isuzu rodeo nun aynisidir .

kim size uzak dur dediyse maalesef bu onların cahilliğidir .

PEKİ BU ARAÇLARIN KAÇ MODEL ÜSTÜNE BAKMAK LAZIM BAŞLANGIÇ TA DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE SAHİBİNDEN BİR KAÇ ARAÇ VAR BEĞENDİĞİM SİZİNDE GÖRDÜĞÜNÜZ BEĞENDİĞİNZ VAR İSE BAKAİLİRİM

bakiniz ; frontera 3.2 otomatik vites olanların şanzıman ısınma problemi var , tekrar yazıyorum 2.2 manuel vites sizi tatmin edecek donanimda bir araç , bu araçları üzerindeki extra donanım ve bakım durumlarına göre 25bin/35 bin arasi bulabilirsiniz , ben ilan fotosuna göre yorum yapmam doğru olmaz , İzmir de tanıdığım ve bildiğim araç ise fikrimi söyleyebilirim . alacağiniz süreçte normal oto ekspertizine değil muhakkak 4x4 araçlara hizmet verebilen ekspertizlere danışın.

Nissan Pathfinder

Nissan Terrano

BU ARAÇLAR NASIL ACABA
Bütçeniz uygun ise Pathfinder güçlü ve sorunsuzdur. bakimli ise kolay sorun çikarmayacak bir araçtir. Durumuna gore 40/50 bin arasi bulabilirsiniz.

Terrano ların genelde hararet sorunu var , hararet yasamamis , üst kapak açilmamis , motoru ellenmemiş bulursaniz , radyatör ve sogutma sisteminde geliştirme iyilestirme yapip , keyifle kullanabilirsiniz , piyasasi durumuna gore 25/35 bin arasi makul kabul edilir.

Çok eski araçlara bakmayın bence, yedek parça artık zor bulunuyor, malum döviz fiyatları sebebi ile, eskiden olsa gir internete, dünya önünde. Ama artık işler öyle kolay olmuyor, bir de üstüne gümrük vergisi çıkıyor.
Piyasada çok ucuza bi sürü Ssangyon Actyon, Kyron araç var, alt yapısı tamamen Mercedes ML 270. Motorları farklı. Üstelik merdiven tipi şaseye sahipler. Bence onlara da şans verin. Hem konforlu hemde daha yeni bir araç sahibi olmuş olursunuz. Ama dikkat edin bu araçların en zayıf olduğu yer enjektörleridir. Arkasında siyah veya beyaz duman atmayan, şasesi düzgün araçlara bakmanızı öneririm.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri