İlk Araç - Sorular - Öneriler - Gc 5.2 V8

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Act Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,953

Act

Yeni Üye
Merhabalar, 21 yaşındayım Allah nasip ederse yakında Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 alacağım ve bu benim ilk aracım olacak, Hem uygun fiyatlı olması hemde çok güçlü olması çok hoşuma gitti. Binek araçları pek sevmem SUV ve o tarz araçları daha fazla seviyorum hem güç hem diğerlerinden yüksekte gitmek daha hoş geliyor :smiley:

Sahibinden de birkaç haftadır araştırıyorum benim istediklerim 25 ile 35bin civarında genelde. Birkaç sorum olacak bu araçlarla ilgili ve lütfen rica ediyorum bu araca sahip olanlar cevaplarsa sevinirim.

1) Genelde çok karşılaşılan kronik sorunları nedir?
2) Aldığım da yaptırmam ve yapmam gerekenler nedir?
3) Yedek parça alabileceğim yerler ve bakım yaptırabileceğim yerler önerir misiniz? Bakım ve parçaların fiyatları uygun mu yoksa pahalımıdır yani 30bine bir araç alsam maksimum harcayacağım bütçe nedir?
4) Direksiyonları ve hız göstergeleri hiç hoşuma gitmiyor onları değiştirme şansımız var mıdır ve ne kadar tutar?
5) KM kaç bine kadar götürür? İstediğim araçlarda 160-170binde ne kadar daha dayanır?
6) Bunlar sürekli 4 çeker mi yoksa istenildiğinde arkaya aktarılabiliyor mu?
7) Benzin ve Lpg tüketimi sizin araçlarınızda genel olarak nedir? (Bazıları 40-50 kuruş demiş bazıları yalan demiş :smiley:)
8) Alırken dikkat etmem gereken en önemli şeyler nedir?

Sizce sahibindendeki bu iki (601524276 - 695514419) ilandan hangisini seçmeliyim ve neden?

Aklıma gelenler şuan bu kadar, siz eklemek istediklerinizi yazarsanız çok sevinirim.
Yardımcı olacak ve olan kişilere şimdiden çok çok teşekkür ederim.

Off road yapmayı düşünmüyorum, istanbul içinde günlük araç olarak kullanacağım fakat köye felan gittiğimde de yolda belde bırakmasını istemiyorum, sizce uygun mudur? :smiley:

Şahsi görüşüm ilk araç olarak alma derim.Alırken ucuz olabilir ancak kullanırken o kadar ucuza gelmeyebilir.Kronik yolda bırakan bir arızası yok.Direksiyon kutuları problemlidir.Yağ kaçırır,boşluk yapar.Direksiyon pompası eskidikçe ötmeye başlar ve yine yağ kaçırır.Diferensiyeller bakımsızsa ses yapar.Ön yolcu koltuğu tarafı su alır klima giderinden.Yılların yorgunluğu var araçların üzerinde ne zaman sürpriz yapacağı belli olmaz.

Şahsi görüşüm ilk araç olarak alma derim.Alırken ucuz olabilir ancak kullanırken o kadar ucuza gelmeyebilir.Kronik yolda bırakan bir arızası yok.Direksiyon kutuları problemlidir.Yağ kaçırır,boşluk yapar.Direksiyon pompası eskidikçe ötmeye başlar ve yine yağ kaçırır.Diferensiyeller bakımsızsa ses yapar.Ön yolcu koltuğu tarafı su alır klima giderinden.Yılların yorgunluğu var araçların üzerinde ne zaman sürpriz yapacağı belli olmaz.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim, Mesela en fazla ne kadarlık daha masraf çıkarabilir?
Saydığınız arızaları yaptırmak ne kadar tutar tahminen?
Biraz araştırdım youtube'dan baya videosunu izledim ve çok beğendim bunun harici düşünmüyorum :smiley: Misal 25e alsak toplam 35e gelmiş olur tahmini değil mi?

Peki ilan numarasını yazdığım araçlar için ne düşünüyorsunuz?

Tekrardan teşekkürler.

Ben aldığımdan beri 20 binden fazla harcadım ki daha bi 10 bin harcarım gibi.Kimi keyfi kimi de gerekli masraflardı.Parça fiyatları değişken.Orjinal mopar kullanırsan çok harcarsın,çin malı yan sanayi ucuza gelir ama güvenebilir misin bilemem.İşçilik daha da önemli.Ben bir çok değişimi kendim yapıyorum o yüzden masrafım daha az.Fotoğraflardan araba seçmek pek doğru değil.Grand cherokee üstten sorunlarını belli etmez altına bakmak lazım.

Ben aldığımdan beri 20 binden fazla harcadım ki daha bi 10 bin harcarım gibi.Kimi keyfi kimi de gerekli masraflardı.Parça fiyatları değişken.Orjinal mopar kullanırsan çok harcarsın,çin malı yan sanayi ucuza gelir ama güvenebilir misin bilemem.İşçilik daha da önemli.Ben bir çok değişimi kendim yapıyorum o yüzden masrafım daha az.Fotoğraflardan araba seçmek pek doğru değil.Grand cherokee üstten sorunlarını belli etmez altına bakmak lazım.

Anladım, Benim offroad ile pek işim olmayacak istanbul şehir içinde kullanacağım genelde ve sene de birkaç kez memlekete gidip geleceğim. 25-30bine baktığımda pek iyi araçlar yok gibi olanlarda benim istediğim gibi değil :smiley: Grand cherokee tam istediğim araçlardan olduğu için kanım çok ısınmıştı ama yorumlarınız biraz hevesimi kırmadı değil :smiley: Rica etsem aracınız son halini atabilir misiniz? iç dış olarak

öncelikle kronik sorunlarla ilgili forumda yüzlerce başlık var. şurdan başlayabilirsin:

93-98 Grand Cherokee Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

masrafa gelince 10 bin de harcayabilirsin 100 binde. benim harcadıklarım şahsen 100'e yaklaşmıştır. ucuza kapatacağın araçla tonla masraf çıkar. volkan'ın aracı gibi, benim araç gibi tertemiz bir araç bulman lazım ki, bu da çok zor. bu kadar masraf yaptıktan sonra kolay kolay satmayız :smiley:

tertemiz 1 lira masrafı olamayan araç bulsan bile yine de kenara bi 10k ayır. illa ki çıkar bişeyler.

bu arada göstergeleri değiştiremezsin. sadece ampullerini değiştirip farklı renk ayapabilirsin.

zj'lerin büyük bölümü sürekli 4 çekerdir. 4 ve 2 ayrımak istiyorsan arazi şanzımanını değiştirmen gerekir ki, bu da 4-5 bine patlar.

40-50 krş palavra. şehir içi 70'ten aşağa yakamazsın. yaksam ben yakardım araçta değişmeyen parça kalmadı :smiley:

verdiğin ilanların ikisi de galeri. galeriden uzak dur. sahibinden bak. galeriden alacağın aracın ölüsü 20-30k masraf çıkarır. bu arada ikinci ilandaki araç komple boyalı, kuvvetle muhtemel önden kazalı.

Merhabalar, 21 yaşındayım Allah nasip ederse yakında Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 alacağım ve bu benim ilk aracım olacak, Hem uygun fiyatlı olması hemde çok güçlü olması çok hoşuma gitti. Binek araçları pek sevmem SUV ve o tarz araçları daha fazla seviyorum hem güç hem diğerlerinden yüksekte gitmek daha hoş geliyor :smiley:

Sahibinden de birkaç haftadır araştırıyorum benim istediklerim 25 ile 35bin civarında genelde. Birkaç sorum olacak bu araçlarla ilgili ve lütfen rica ediyorum bu araca sahip olanlar cevaplarsa sevinirim.

1) Genelde çok karşılaşılan kronik sorunları nedir?
2) Aldığım da yaptırmam ve yapmam gerekenler nedir?
3) Yedek parça alabileceğim yerler ve bakım yaptırabileceğim yerler önerir misiniz? Bakım ve parçaların fiyatları uygun mu yoksa pahalımıdır yani 30bine bir araç alsam maksimum harcayacağım bütçe nedir?
4) Direksiyonları ve hız göstergeleri hiç hoşuma gitmiyor onları değiştirme şansımız var mıdır ve ne kadar tutar?
5) KM kaç bine kadar götürür? İstediğim araçlarda 160-170binde ne kadar daha dayanır?
6) Bunlar sürekli 4 çeker mi yoksa istenildiğinde arkaya aktarılabiliyor mu?
7) Benzin ve Lpg tüketimi sizin araçlarınızda genel olarak nedir? (Bazıları 40-50 kuruş demiş bazıları yalan demiş :smiley:)
8) Alırken dikkat etmem gereken en önemli şeyler nedir?

Sizce sahibindendeki bu iki (601524276 - 695514419) ilandan hangisini seçmeliyim ve neden?

Aklıma gelenler şuan bu kadar, siz eklemek istediklerinizi yazarsanız çok sevinirim.
Yardımcı olacak ve olan kişilere şimdiden çok çok teşekkür ederim.
senin daha askerlik uzun...

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu arada göstergeleri değiştiremezsin. sadece ampullerini değiştirip farklı renk ayapabilirsin.

zj'lerin büyük bölümü sürekli 4 çekerdir. 4 ve 2 ayrımak istiyorsan arazi şanzımanını değiştirmen gerekir ki, bu da 4-5 bine patlar.

40-50 krş palavra. şehir içi 70'ten aşağa yakamazsın. yaksam ben yakardım araçta değişmeyen parça kalmadı :smiley:

verdiğin ilanların ikisi de galeri. galeriden uzak dur. sahibinden bak. galeriden alacağın aracın ölüsü 20-30k masraf çıkarır. bu arada ikinci ilandaki araç komple boyalı, kuvvetle muhtemel önden kazalı.

Yorumlarınız için teşekkür ederim :smiley:

21 yaşında bilmiyorum tabi ki mali durumunuzu ama genç olduğunuzdan dolayı insafsız sanayicilere düşerseniz habire yolmaya çalışır, eksik yapar, yapılacak yer vardır görür yapmaz, gereksiz parça aldırtır aslında yapabilecektir, ben sizin yerinizde olsam kore japon grubu daha genç araçlara bakarım

alan arkadaşlar demiş zaten yaptır ettir bitmez problemleri, sanayi de askerlik yaparsın demek istiyorum

bu arkadaş haklı. eğer çok iyi bir amerkancı değilsen, sanayide bu arabaların dilinden anlayan çok iyi ustaların yoksa, zj senin için yanlış bir tercih olur. hele ki ilk araba için çok yanlış bir tercih.

bu arabayı bi alırken sevinirsin, bir de satarken :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri