İlk Aracim Discovery Olsun İstiyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rommel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,861

rommel

Yeni Üye
Yer
istanbul
Arkadaslar Merhaba. . Onumuzdeki hafta Rize'ye gidecegim her yaz gittigim memleketime hayalini kurduğum discovery td5 ile gitmek istiyorum. 35-40 bin tl butcemle internette malum sitede birkac arac buldum. Kmler 200.000 ustu. Ben bu araci gunluk kullanim icin alacagim. Belki bir kac yayla vs gezerim. Off Road yapacagimi dusunmuyorum. Sizce bir discovery td5 alip hayalimi gerceklestireyim mi. Yoksa freelander ya da benzer ufak bir 4x4 mu alayim? Daha once hic 4x4 kullanmadim. Tecrubem yok. Ama discovery e bayiliyorum. Ne olur bana bir fikir verin. Cok tesekkurler. Belki bende sizin etkinliklerinize katlirim. Bu sosyal yapinin bir parcasi olmak isterim. Iyi gunler herkese..

Etiketler
Ynt: İlk Aracim Discovery Olsun İstiyorum.

Disco 2 TD5 iyidir. Alın ve güle güle kullanın. 200000 km olması normal çünkü araçlar 11 yaş ve üstü.

Temiz bir araç bulduğunuzda almaktan çekinmeyin. Çok keyifli bir araçtır Disco 2.

Cok tesekkur ederim. Daha once hic araba almadigim icin acikcasi tedirginim. Bir tane 34.850 tl ye Beşiktaş ta buldum onu arayacagin. 40.000 tl ye sampanya renk gordum sahibi bir problemi olmadigini istediğiniz servise goturebilecegimi soyledi. Herkes arabasinin sorunsuz oldugunu söylüyor. Karar vermek cok zor cidden.

Maslak sanayide Hüseyin ustaya gösterin. Oto mekanik +90 (212) 2852994. Benden selam söyleyin. O size doğru bir değerlendirme yapar.

Yakıt canınızı acıtmayacaksa disco gündeliğe gider konforlu bir araç, Td5 ler bildiğim kadarıyla km de şu anki dizel fiyatıyla 65-75 kuruş yakıyor, daha fazla yakanlarıda var da ortalamada bu civar yani lojistik anlamında her km de camdan bir ekmek atmak size sıkıntı yaratmayacaksa düşünmeyin alın direk canavar makinalar :smiley:

Yakıt tüketimi kullanım alışkanlıklarına da bağlı tabii. Ben şehirlerarası 90-110 km aralığında kullandığım zaman 10 lt/100 km civarında yakıyordu. Ancak basarsam -ki basınca gidiyor- 13 lt/100 km'ya kadar çıkıyordu.

Benim bugünkü fiyatlarla elde ettiğim ortalama 50 kuruştur. Ancak tekrar yazayım çoğunlukla uzun yol kullandım.

Evet teknik verilerde sehir ici yakıt tüketimi 12.5 lt yaziyor. Dizel akaryakit lt fiyati 4.45 tl dersek hemen hemen kmde 50kurus yapiyor. Tabi ki dediginiz gibi kullanim aliskanliklari cok etkin bir faktor. Bu arada aracin temizini bulmak biraz zor sanirim. Bir tanesi tramerde agir hasarli gozuktu.2003 makyajli kasasi 150.000km de 48.000tl fiyatiyla var.ikinci el arac almak ne zormus..icinden cikamadim:smiley: sanirim temiz bir Discovery almak icin 45 -50 bin arasında bir rakama cikmak gerekiyor. Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. ..

Ben bir sene önce 43 bin TL'ye satmıştım. 45-50 bin TL aralığı mantıklı.

Şansınız açık olsun.

Selamlar
Efe

Selamlar.2. sahibi olduğum 2001 model 230.000 km'de ki HSE donanımlı Discovery 2'mi satıyorum.Donanomına ek olarak Borusan çıkışlı yaklaşık 5.000 Euro tutan aksesuarları mevcuttur.Uzun zamandır zevkle kullanıyorum ve işyerine araç almak için satıyordum ki denk geldiğim çok temiz Discovery 3 kanıma girdi.İgilenenirseniz görüşebiliriz ve de umarım bu veya başkası aradığınızı bulursunuz.Bu başka türlü bir zevk inanın diğer aracıma binesim gelmiyor (2008 model Passat CC).Saygılarımla.

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=105364.0#ixzz3FvCrXW9Y

IMG 20140805 171738

IMG 20140805 171749

IMG 20140805 172318

IMG 20140805 171812

IMG 20140805 172306

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR